Skocz do zawartości

Pakowarka próżniowa listwowa


roger

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

:) Bilu, Krzysiu dziękuję...

Sklep ten oczywiście, pakowaryna niestety nie ta. Tej nie mam...ona ma 28 cm zgrzewu...

Posiadam tą drugą, na 30 cm.... 280 zł kosztuje dodać kuriera...

Na prawdę godna Kiełbasofilków z każdego pułapu...moim zdaniem... ;)

Czaję się też na maszynkę do mielenia onego Menueta.... 199zł

Dedykowana ma być tylko do kabanszeszeni/kabanosów, jakichś grillowych mielonek...zastanawiam się jeszcze bo sitko Max ma 7mm i czy "7" nie za drobno pomieli ...konsultować trzeba, konsylia uprawiać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

do kabanszeszeni/kabanosów, jakichś grillowych mielonek...zastanawiam się jeszcze bo sitko Max ma 7mm i czy "7" nie za drobno pomieli
  Kabanosie wytrzymają , w razie problemu zaprosisz ;)  zrobimy razem - damy radę........ Jak coś nie wypali to zostanie jeszcze pasztet  :D  ;)  :frantics:  :frantics:  :w00t:   

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiedzcie mi proszę jak radzicie sobie z podciekającymi pod zgrzew sokami w czasie pakowania uparzonych wędzonek?

 

Dziś pierwszy raz pakowałem i mam duży kłopot, szyneczki wychodzą mi za soczyste :) Wpadłem na pomysł wrzucenia uparzonych wędzonek do zamrażarki na trzy godziny i dopiero zgrzac, było już lepiej. Jakie są wasze metody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę jak radzicie sobie z podciekającymi pod zgrzew sokami w czasie pakowania uparzonych wędzonek?

Dziś pierwszy raz pakowałem i mam duży kłopot, szyneczki wychodzą mi za soczyste :) Wpadłem na pomysł wrzucenia uparzonych wędzonek do zamrażarki na trzy godziny i dopiero zgrzac, było już lepiej. Jakie są wasze metody?

Gorące pakujesz?

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny być schłodzone przed pakowaniem (12-24h w lodówce) niemniej zdarza się że i tak idą "podcieki"

1. Jeśli kroisz np. tylko na pół, to stronę krojoną obracaj do dna worka lub w kierunku folii (na wznak) aby pierwsze zassanie "naciągnęło" tak jakby folię na miejsce krojone. Nie spowoduje to pewnie 100% zatrzymania soków ale znacznie je powstrzyma.

2. W pakowarce masz 2 stopnie pracy, spróbuj słabszego odsysania.

3. Jeśli najsłabsze odsysanie jest i tak za duże, to jest przycisk "sam zgrzew". Odsysam wtedy powietrze "do pierwszych soków" i nim przerywam odsysanie (ćwiczę refleks :D ). Następnie jeśli jednak jakieś soki przedostały się poza zgrzew to wycieram je ręcznikiem papierowym i wykonuję drugi zgrzew.

Worki oczywiście odpowiednio dłuższe, aby swobodnie przed zgrzewarką przylegały do siebie na płasko bez żadnych zagięć.

Edytowane przez wróbel75

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię rulonik z połowy lub całego arkusika ręcznika papierowego o długości nieco dłuższej od szerokości worka.

Trochę pomaga ustawiene pakowarki tuż przy krawędzi stołu tak, by część worka z elementem pakowanym zwisała pionowo.

post-44393-0-06912300-1673467631_thumb.jpg

Edytowane przez romk
Romk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronę krojoną obracaj do dna worka lub w kierunku folii (na wznak) aby pierwsze zassanie "naciągnęło" tak jakby folię na miejsce krojone. Nie spowoduje to pewnie 100% zatrzymania soków ale znacznie je powstrzyma.

 

 Odsysam wtedy powietrze "do pierwszych soków" i przerywam ssanie wciskając zgrzewanie. (ćwiczę refleks :D ). Następnie jeśli jednak jakieś soki przedostały się poza zgrzew to wycieram je ręcznikiem papierowym i wykonuję drugi zgrzew.

Worki oczywiście odpowiednio dłuższe, aby swobodnie przed zgrzewarką przylegały do siebie na płasko bez żadnych zagięć.

 

Robię dokładnie tak samo

Naturę mam zimną ;) a dym robię tylko kiedy potrzeba :clap:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worki robię odpowiednio dłuższe i nie mam problemu z żadnymi podciekami i wyciekami.

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć Wszystkim,

 

po kilku latach używania Profi Cook wyzionął ducha :(,

po przebrnięciu 141 stron na forum wybór powinien być tylko jeden - ponownie kupić Profi Cook.

Jednak nurtuje mnie pytanie co jeżeli chciałbym coś lepszego?

- Caso FastVac 500 - czy warto, czy faktycznie jest mocniejsze,lepsze?

- nieźle wygląda Caso FastVac 3000 ale nigdzie nie jest dostępne

- Hendi Kitchen Line 35 cm ? tu już duży przeskok cenowy

- no i półka cenowa "kosmos" - Hendi Profi Line, Lava 300 Premium

pakuję ok 150-200 kg rocznie

poprzednia niby działała ale ciągle coś.. albo trzeba czekać aż ostygnie, alby pociągnie trochę wilgoci i nie zgrzeje, albo jak już zgrzeje to co 10 worek się rozszczelni jak nie zrobię 2 zgrzewów ( a to już strasznie zżera czas i nerwy  :laugh:  )

kuszą mnie te 2 zgrzewy i deklaracja -0,9 bar

listwa max do 35 cm - większej nie potrzebuję

co możecie poradzić i polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caso bardzo dobra marka, mam już kilka lat . Faktem jest ułamanie zaczepu , ale pakuje bardzo dobrze podwójny zgrzew. Biorąc pod uwagę, że  u nas pakuje się nie tylko mięso - to też rocznie podobnie 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxxo VMProfi to jest chyba to samo co Caso FastVac 500 ?

na wydatek 699 to się już zdecydowałem, zaryzykuję :),jak się nie sprawdzi to zawsze mogę

sprzedać za pół ceny i odkupić ProfiCook'a :D

a co z tymi "lepszymi" Hendi itp - warto wydać jeszcze więcej? przy takich ilościach zobaczę jakąś różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.expondo.pl/royal-catering-pakowarka-prozniowa-listwowa-165-w-10010405?gclid=CjwKCAjw44mlBhAQEiwAqP3eVkVQ2U8dIqhko-1cBMFck8c1G0v6WPz9OSFgS61QSzvTK_SWVMLq-hoC5rwQAvD_BwE

Mam taką od trzech lat na razie bez awaryjna i co ważne robi podwójny zgrzew.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.