Skocz do zawartości

Pakowarka próżniowa listwowa


roger

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz wierzyć lub nie, ale zapakowany w ten sposób wędzony ciepłym dymem pstrąg, został ze smakiem zjedzony po 9 tygodniach przebywania na dolnej półce lodówki.

Miałeś DUŻOOOOO szczęścia.

Pakowanie próżniowe bez zastosowania atmosfery modyfikowanej + lodówka może okazać się niezłym zonkiem.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pakowanie próżniowe bez zastosowania atmosfery modyfikowanej

Metody vac, skin i w atmosferze modyfikowanej. Ostatnia metoda nie przedłuża bardziej okresu przydatności do spożycia produktu wyrobów mięsnych. Jest lekiem na zamykanie wysoko wydajnych produktów, by zmniejszyć wyciek osocza w opakowaniach .Ponieważ wyroby nie są obciśnięte filią tak jak przy metodzie vac. Ważne jest jaką próżnię uzyskamy ideałem by było 9 mbar
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro czy znasz okresy przydatności wyrobów z mięsa pakowanych próżniowo vac . Zaręczam że są takie same . Wszystko zależy od procesu zamykania a ten związany jest z towarem . Czym suchszy tym można ustawić mniejszą próżnię. N.p salami można ustawić próżnię na 6 mbar a spróbuj ustawić tą próżnię np przy kiełbasach grillowych . Przez cały dzień nic nie zamkniesz bo pompa próżniowa nie osiągnie tego parometru i maszyna nie ruszy . Przy 9-10 mbar ruszy . Przy zamykaniu wyrobów z sosami to są inne parometry dużo, dużo wyższe. Robiłem przy tym i obsługiwałem różne maszyny kilka lat
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAP i VACUM - to dwie inne bajki.

Żeby zrobić map trzeba zrobić wpierw vac.

Vac - to wyciągnięcie powietrza z opakowania i jego zamknięcie .

Map - to wyciągniecie powietrza z opakowania a następnie wtłoczenie mieszaniny gazów i zamknięcie opakowania . Terminy przydatności są takie same . To po co to . A po to by poprawić jakość i wygląd produktu . Towary zamknięte vac są obciśnięte filią która ściska ten produkt, ściskanie może deformować produkt, ale to mało ważne . Ścisk taki wyciska wodę z produktu i taki produkt brzydko wygląda w osoczu w opakowaniu . Map to co innego produkt leży sobie luźno w atmosferze gazów, nic go nie uciska, a przez to wycieki napompowanej wody w produkt, są minimalne . Skin - Plastry wędlin wysokowydajnych zamknięte metodą vac pływały po kilku godzinach w osoczu. Ponieważ zgrzewy są tylko po bokach to osocze rozmieszczało się po całym opakowaniu . Skin udoskonalił to bo filia górna zgrzewa się na całej powierzchni dolnej foli tam gdzie nie ma produktu, w związku z tym osocze jest na produkcie i jest mniej widoczne.

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że Dziadek nie ma racji tylko nie zgadzam się z tym:

Metody vac, skin i w atmosferze modyfikowanej. Ostatnia metoda nie przedłuża bardziej okresu przydatności do spożycia produktu wyrobów mięsnych.

Bardziej nie przedłuża, ale wtłoczony gaz zapobiega rozwojowi beztlenowców, czyli jak by nie było przedłuża trwałość/bezpieczeństwo produktu w stosunku do pakowania próżniowego bez gazu.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.empra.com.pl/index.php/Wiadomosci-z-rynku/pakowanie-w-MAP.html

Witaj Miro. Miło się dyskutuje przeczytaj dokładnie tekst z linku.

CO TO JEST MAP

Pakowanie w modyfikowanej atmosferze (ang. modified atmosphere packaging, skrót MAP) oznacza zastąpienie powietrza w opakowaniu przez różne mieszaniny gazów, w których proporcja poszczególnych składników jest stała w momencie ich wprowadzenia. Wskutek rozpuszczenia i przenikania przez ścianki oraz zamknięcie, skład mieszaniny może się powoli zmieniać w czasie przechowywania produktu w opakowaniu [1].

 

Najprostszą formą modyfikowania atmosfery jest pakowanie próżniowe. Polega ono na umieszczeniu produktu w opakowaniu foliowym o małej przepuszczalności gazów, usunięciu z niego powietrza i hermetycznym jego zamknięciu [3].

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej nie przedłuża, ale wtłoczony gaz zapobiega rozwojowi beztlenowców, czyli jak by nie było przedłuża trwałość/bezpieczeństwo produktu w stosunku do pakowania próżniowego bez gazu.

Ogólnie rzecz biorąc dla wędzonek pakowanych w vacuum , szczególnie w cryovac bez problemu zakłady na podstawie prób przechowalniczych deklarują na etykietach nawet 35 dni dla produktów wysokowydajnych. W przypadku MAP nie spotkałem się aby termin był dłuższy niż 25 dni .....

A przy niektórych wędzonkach pasteryzowanych już po zapakowaniu w cryovac, deklarowany termin może wynosić nawet 60 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło się dyskutuje przeczytaj dokładnie tekst z linku.

I tak powinno być. :smile:

 

Wracając do tematu piszą że:

Najprostszą formą modyfikowania atmosfery jest pakowanie próżniowe. Polega ono na umieszczeniu produktu w opakowaniu foliowym o małej przepuszczalności gazów, usunięciu z niego powietrza i hermetycznym jego zamknięciu

To jeśli jak sami podają definicja MAP brzmi:

Pakowanie w modyfikowanej atmosferze (ang. modified atmosphere packaging, skrót MAP) oznacza zastąpienie powietrza w opakowaniu przez różne mieszaniny gazów

To pytam się gdzie ten gaz, lub może sam brak tlenu podpina to pod MAP ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro nie widzisz różnicy

Vac

usunięciu z niego powietrza i hermetycznym jego zamknięciu

Po usunięciu powietrza - to chyba już jest zmodyfikowana atmosfera w opakowaniu.

 

Map.

Pakowanie w modyfikowanej atmosferze (ang. modified atmosphere packaging, skrót MAP) oznacza zastąpienie powietrza w opakowaniu przez różne mieszaniny gazów

 

Czytaj

Po usunięciu powietrza (operacja vac ) zastępuje się mieszaniną gazów. Wydaje mi się że powinniśmy dodawać skrót MAP jeżeli myślimy o wprowadzonych gazach ochronnych w opakowaniu

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po usunięciu powietrza - to chyba już jest zmodyfikowana atmosfera w opakowaniu.

 

No i właśnie tu widzę różnice Dziadku.

Czy samo usunięcie powietrza, to zmiana atmosfery ?

Jeśli tak to VAC = MAP :rolleyes:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tab.1 Najważniejsze gazy wchodzące w skład powietrza.

rodzaj objętość powietrza w %
azot 78
tlen 20,6
argon 0,93
dwutlenek węgla 0,38
pozostałe 0,1
Gdy pompa wytworzy w opakowaniu w przybliżeniu 990 razy mniejszy skład,

czy to jest zmiana warunków atmosfery w opakowaniu . Miro to jest ogólne określenie .

Jeśli tak to VAC = MAP

Map- jest wtedy gdy wprowadzisz do opakowania po wac gazy i zamkniesz opakowanie . Dla tych co nigdy nie mieli z tym do czynienia . Gaz wprowadzamy do opakowania po wyciągnięciu powietrza . Ilość wprowadzanego gazów zależy od wielkości opakowań . Takim wyznacznikiem jest by górna folia stanowiła równą powierzchnię opakowania .Wybrzuszenia górnej foli nie są wskazane ponieważ wprowadzono do opakowania za dużo gazów. Wprowadzenie za mało gazów powoduje to że górna folia jest opadnięta i opakowanie wygląda jak nie dopompowana dętka. Prawidłowa ilość gazów wpływa na trwałość wyrobów. Ponadto ułatwia ocenę zamkniętych opakowań , przetrzymywanych dla określenia terminów przydatności do spożycia badanych wędlin. Przykład; gdy po tygodniu zamknięte opakowania map mają wybrzuszenia górnej foli - to jest coś nie tak itd. Chciałbym dodać że takie badania na trwałość wyrobów, często naukowe nie odzwierciedlają tak naprawdę ile w praktyce ten produkt wytrzyma w warunkach, jakie zafunduje im rzeczywistość.

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to jest zmiana warunków atmosfery w opakowaniu

I tu chyba tkwi "diabeł w szczególe" jak mówi przysłowie.

 

Nawet jak zrobimy o 999,99 razy mniejszy wsad gazu, to i tak będzie taki sam jak wyjściowy z tym że w BARDZO dużo mniejszej ilości.

Jeśli osiągniemy próżnię całkowitą (raczej nie realne) zgadzam się mamy zmianę atmosfery.

Pompa nie wyciągnie osobno tlenu czy azotu.

 

Według mnie skład zmieni się dopiero wtedy gdy wprowadzimy inny skład gazowy i wtedy mamy MAP.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno i uważnie studiuję ten temat. Bardzo potrzebuję prawidłowego nabycia(nieprawidłowy wybór już czynił*) . I oto na czym zatrzymał się http://www.la-va.com/vacuum-machine-shopping-assistant.htm .

Dajcie odpowiedź na pierwsze pytanie ankiety, na drugie, na ...

Mi podobać się, zwyczajnie nie tanio lecz ja nie obywatel Unii europejskiej, mi rabat 19%, drobnostka a przyjemnie. :lol:

 

*nieprawidłowy wybór - http://allegro.pl/niemiecka-prozniowa-zgrzewarka-do-folii-clatronic-i2501797449.html :devil:

Wszyscy ludzie różne! Jeden ja jednakowy...

i ja BAŁT http://seatroutinpoland.e-fora.pl/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie...

Potrzebuje pakowarkę próżniową w rozsądnej cenie...

zastanawiam się nad tymi dwoma modelami :

1.315 zł

 

lub

 

2.290 zł

 

 

Obydwa modele są w podobnych cenach.

 

Natomiast model 1. jest o mocy 300 W a jego konkurent tylko 100 W.

Co za tym idzie model 1. powinien w teorii mocniej odpompowywać powietrze.

 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z którymś z wyżej wymienionych modeli ????

 

Pozdrawiam Serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z którymś z wyżej wymienionych modeli ????

Zakupiłem "dwójkę". Zgrzałem dotychczas tylko cztery torebki. Po otwarciu będę mógł powiedzieć coś więcej.

 

Sprzęt kupiłem za 249 PLN tutaj . Przy płatności z góry nie ma kosztów transportu :wink:

 

Poniżej dwie foty, przed odessaniem i po odessaniu. (Jakość zdjęć nie powala, ale nie mam lepszych). Obok urządzenia leży długopis ... tak dla odniesienia rozmiarów maszynki ;)

 

 

 

Ogólnie jestem zadowolony z zakupu. Obsługa prosta. Urządzenie w specyfikacji miało "obudowa ze stali nierdzewnej", tylko ktoś zapomniał dopisać, że to tylko kawałek blaszki na górnej klapie urządzenia :grin: Poza tym to plastik. Jednak całość jest solidnie wykonana. 100W chyba sobie radzi. Nie jestem w stanie tego ocenić, bo to pierwsze takie moje urządzenie.

W razie dodatkowych pytań służę pomocą.

"Chwytaj dzień, bo przecież nikt się nie dowie, jaką nam przyszłość zgotują bogowie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ogólnie jestem zadowolony z zakupu.

Dziś otrzymał tę rzecz. Powiem Wam uczciwie - bardzo spodobała się, rekomenduję. Chciał drogą, długo myślał i rozstrzygnął kupić taniej. Nie, ja dokładnie Polak :grin:

Jednocześnie zamówił 10 opakowywań pakietów rozmiarem z list A4, innych nie znalazł. Bardzo chciał długich czy rękaw, może kto zna gdzie można kupić?

Powodzenia Wszystkim.

Wszyscy ludzie różne! Jeden ja jednakowy...

i ja BAŁT http://seatroutinpoland.e-fora.pl/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt kupiłem za 249 PLN tutaj

powiedzcie mi cz taka zgrzewarka to jest to samo co np:http://allegro.pl/zgrzewarka-prozniowa-do-folii-zywnosci-sc-i2549504372.html

 

czym poza ceną się różnią.

Czy moc odsysania jest inna. To jest chyba najważniejsze?

Czy zgrzewarka posiada jeden czy dwa zgrzewy?

Zapraszam na mój blog na FB

 

http://bit.ly/Swojskie_Jadlo

 

17218319_1419130924810406_74944440254938

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym poza ceną się różnią.

Czy moc odsysania jest inna. To jest chyba najważniejsze?

Czy zgrzewarka posiada jeden czy dwa zgrzewy?

Funkcjonalnością (ta do której dałeś link, odsysa i zgrzewa). Moja ma kilka funkcji do wyboru, np. wsad suchy, mokry, funkcja turbo, samo zgrzewanie bez odsysania. Zerknij tutaj wstawiłem tam link do instrukcji obsługi.

 

Moja posiada jeden zgrzew, ale dość szeroki, ok. 4mm.

"Chwytaj dzień, bo przecież nikt się nie dowie, jaką nam przyszłość zgotują bogowie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feederman, poniżej podaję link do firmy, w której kupiłem zgrzewarkę (taka jak na zdjęciu). Mają w sprzedaży rękawy do zgrzewarek. Spróbuj do nich zadzwonić. Myślę,

że załatwisz to co potrzebujesz.

Pozdrowienia.

 

[ Dodano: Czw 23 Sie, 2012 07:59 ]

http://allegro.pl/pakowarka-prozniowa-zgrzewarka-bartscher-i2547344864.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
No i zamówienie poszło ... tylko poprzez allegro, bo tam przy opłacie z góry dostawa kurierem gratis :grin: Pojutrze pierwsze testy.

Darhel napisz proszę jak wrażenia po testach.

Minęło trochę czasu, może zrobisz krótką recenzję sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.