Skocz do zawartości

Sebastiana potyczki z mięsem.


sebarod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Nazywam się Sebastian . Jak wszyscy tutaj lubie sobie od czasu do czasu "podymić" ;)  Na poczatęk moje wyroby z poprzedniego weekendu i fotka mojej wędzarni.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       post-45209-0-40676300-1507063628_thumb.jpg

 

 

                                  Leberka

 

                                              post-45209-0-30543600-1507063755_thumb.jpg           post-45209-0-87955400-1507063804_thumb.jpg

 

 

 

 

                                    Metka

 

 

                                                 post-45209-0-25895800-1507063853_thumb.jpg          post-45209-0-57150200-1507063907_thumb.jpg

Edytowane przez sebarod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 689
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Jak wszyscy tutaj lubie sobie od czasu do czasu "podymić"
:thumbsup:  :yes: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

.Grzyby zmielony susz 10g/kg i świeże kapelusze 10 %wagi mięsa(pokrojone podsmażyłem na maśle)
Seba jak się odnosisz do zastosowanej dawki grzybów,jest ona wystarczajaca ?czy byś jeszcze dodał wiecej ? 

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co w tej leberce bułka?.Co do grzybów to chyba dobrze bo tyle proponowałem i mnie nie zrugał że jest coś nie tak :)

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam .Nazywam się Sebastian

 

Witaj Sebastian. Jak miło że w końcu ruszyłeś z tematem na forum. 

Czekam na więcej Twoich wyrobów , a wiem że potrafisz  :) 

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostek ilość dodanych grzybów dla mnie w punkt ,są wyczuwalne ale nie dominują .Rzeczywiście podpatrzyłem w wpisie Arka ,że dodał 8g i pisał że mało u mnie te 10 plus świeże (tylko kapelusze).

Arek po mojemu bułkę się dodaje aby związała tłuszcz ,może się mylę ale tak robię ...

Halusia ,skoro się powiedziało a to na bieżąco będzie kontynuacja...

Olek.P żymlok jest z kawałkami bułki oraz z juchą ,więc to jednak coś innego ;)

Dziękuję wszystkim za opinię i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

....a co to jest jucha

jucha

1. «krew zwierzęcia»

2. posp. «krew ludzka» 

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio moje zainteresowanie poszło w kierunku wędlin dojrzewających .Raczkuje w temacie ,ale kilka wykonów wisi już w komorze .Na efekty muszę jeszcze poczekać .

 

 

                    post-45209-0-23678800-1507145205_thumb.jpg

 

 

                    post-45209-0-80118600-1507145244_thumb.jpg

 

 

                    post-45209-0-88598400-1507145290_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a to jak slaki zymlok jest z krwia ,to dla mnie to zupelnie cos nowego
 https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBymlok

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olek.P dla mnie śląski jest właśnie z krwią .Biały jest opolski ,zresztą jak podaje wiki jest wpisany na listę produktów regionalnych .


[Dodano: 04 paź 2017 - 22:14]

Za żymlokiem nie przepadam ,z racji tego nie robiłem ich .Krupniok to już inna bajka,lubię .

 

 

                    post-45209-0-10504900-1507147991_thumb.jpg

 

 

                    post-45209-0-86779500-1507148028_thumb.jpg

Edytowane przez sebarod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

,może się mylę ale tak robię .

 

Szczerze mówiąc nie znam przepisu na  kiszki pasztetowe lub wątrobiane gdzie dodaje się bułki ew. można dodać kaszę manną. Bułka to raczej do pasztetu.Bułka moim zdaniem nic nie wiąże a wręcz przeciwnie powoduje że farsz jest bardziej smarowny.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szczerze mówiąc nie znam przepisu na  kiszki pasztetowe lub wątrobiane gdzie dodaje się bułki

 

To już znasz ;) Arku jakby wszyscy robili tak samo byłoby nudno. Nie trzeba daleko szukać ,AndrzejK też do swojej wątrobianki dodaje bułkę  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.