Skocz do zawartości

Pytania i porady - wątek ogólny


misiek73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

I , II a , IIb, III  , mięsień półbłoniasty - o co do cholery w tym wszystkim chodzi , jakim językiem posługują się ludzie na tym forum to jacyś kosmici  :) 

Myślę że każdy kto zaczyna swoją przygodę z wyrobem wędlin i trafi na to forum ma podobne odczucia jak ja.Nie da rady zdobyć rzetelnej wiedzy czytając tylko kolejne posty , trzeba praktyki pod okiem doświadczonych kolegów a taką szansę mamy na kursach.

Doszedłem  więc do wniosku że trzeba wybrać się na kurs do Szkoły Domowego Masarstwa i zrozumieć te wszystkie  zawiłości.

 

Dla tego zachęcam Wszystkich do zapisywania się na najbliższy kurs który planowany jest na 23-25.09.2016. bo potrzeba jeszcze co najmniej 8 uczestników aby odbył się ten kurs .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co do cholery w tym wszystkim chodzi  

 Gdybyś zechciał poczytać na stronie głównej to byś się dowiedział

 

 

 

jakim językiem posługują się ludzie na tym forum to jacyś kosmici 

Te "kosmity" posługują się językiem fachowym a nie żargonem lokalnym 

 

Powodzenia w nauce i udanych wyrobów

Wiedzy nigdy za wiele, nawet tej na chwilę obecną pozornie nieprzydatnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 o co do cholery w tym wszystkim chodzi 

 

 

ludzie na tym forum to jacyś kosmici  :)

Zacząłeś ryzykownie.  :D

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sformułował to trochę inaczej , żaden kurs nie pomoże jak się myśli że po przeczytaniu i po zobaczeniu będzie się od razu umiało dorównać mistrzom , to tak jak z wbijaniem gwoździ jak nie wbijesz trochę i nie przyp.......................pi............pi...........pi......... w palec to się nie nauczysz :) , chyba zresztą tak w życiu jest ze wszystkim ......e nie tu będą małe wyjątki :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden kurs nie pomoże jak się myśli że po przeczytaniu i po zobaczeniu będzie się od razu umiało dorównać mistrzom , [...], chyba zresztą tak w życiu jest ze wszystkim

heh nie do końca ze "wszystkim" zauważ, że bardzo często pierwsza próba s..k..u kończy się ciążą  :laugh: oczywiście są wyjątki, ale efektywność w stosunku do ilości wykonanych prób jest raczej dość wysoka  :laugh:

 

to tak na wesoło, ale z produkcją wędzonek jest jak pisali wcześniej Koledzy, rób, eksperymentuj, nawet jak Ci się nie do końca uda wyrób to i tak pewnie będzie smakował i dość szybko zostanie spożyty (przynajmniej w moim przypadku tak było)

 

pozdrawiam

Viszna

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

heh nie do końca ze "wszystkim" zauważ, że bardzo często pierwsza próba s..k..u kończy się ciążą :laugh: oczywiście są wyjątki, ale efektywność w stosunku do ilości wykonanych prób jest raczej dość wysoka :laugh:

No tak jedni mają świadomość co posiadają i czym strzelają a inni gdzieś zatracili pewne elementy wiedzy o sobie i liczą na szczęście jak w totolotku , tylko to zazwyczaj w tym wieku robi się dosyć często więc prawdopodobieństwo jest bardzo duże :)

Ja stawiam na świadomość tego co robię i z kim robię :) ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się jednak wydaje , że przesłaniem docelowym Kolegi jest... zachęta do udziału w kursie SDM :):thumbsup::clap:

 

Taki właśnie był mój zamiar rozpoczynając ten temat . :):thumbsup:

 

 

 o co do cholery w tym wszystkim chodzi 

 

 

ludzie na tym forum to jacyś kosmici  :)

Zacząłeś ryzykownie.  :D

 

 

 

Paweliack- może i ryzykownie :) ale taki był zamiar , nie chciałbym aby kolejny termin szkolenia spadł.

 

Ja czytam ,próbuję  z coraz większymi sukcesami ale jestem przekonany że praktyka pod okiem  doświadczonych kolegów jest najlepsza.

Wolę zapłacić te parę złotych za kurs i zdobyć prawidłowe podstawy i uporządkować swoją dotychczasową wiedzę .

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Świadomość, świadomością, ale o dziecko łatwiej niż o nową suknię :D

Ja tam nie wiem nic o sukienkach i pewnie bym wyglądał bardzo kusząco w mini z dwoma krzywymi i owłosionymi nogami plus kajak nr42 ...........nie sądzę aby się ktoś na mnie skusił :)

A do rzeczy , na pewno wiedza i praktyka starszej braci wędzarniczej + własna praktyka może takich jak ja zielonych ufoludków zbliżyć do upragnionego smaku, koloru i wyglądu wyrobów .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Świadomość, świadomością, ale o dziecko łatwiej niż o nową suknię :D

Ja tam nie wiem nic o sukienkach i pewnie bym wyglądał bardzo kusząco w mini z dwoma krzywymi i owłosionymi nogami plus kajak nr42 ...........nie sądzę aby się ktoś na mnie skusił :)

A do rzeczy , na pewno wiedza i praktyka starszej braci wędzarniczej + własna praktyka może takich jak ja zielonych ufoludków zbliżyć do upragnionego smaku, koloru i wyglądu wyrobów .

Pozdrawiam

 

To może dołącz na najbliższy kurs , będzie nas więcej . Bo niestety zapowiada się że po raz kolejny szkolenie może się nie odbyć z powodu niewystarczającej liczby uczestników.

Śledząc forum i pytania jakie padają od wielu osób to chętnych na takie szkolenie powinno być bez liku , a tak naprawdę jest problem aby zebrać 20 chętnych , zastanawiam się z czego to wynika.

 

Pozdrawiam

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To może dołącz na najbliższy kurs , będzie nas więcej . Bo niestety zapowiada się że po raz kolejny szkolenie może się nie odbyć z powodu niewystarczającej liczby uczestników.

Bardzo chętnie ale następnym razem , teraz nie dam rady z kilku powodów . Pierwszym jest to że miałem rwe i zacznę od czwartku łazić do kręglarza a drugim znacznie poważniejszym jest to czy kobieta wypuści mnie na wypad ...........a przekonanie do pewnych rzeczy wymaga czasu i graniczy czasami z cudem :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy kobieta wypuści mnie na wypad ........

To zabierz Ją ze sobą.

Na pewno nie pożałujecie. 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Tematyka wyrobów domowych jest tak szeroka, że nie sposób nauczyć się tego w krótkim czasie. Trzeba prób i błędów, aby zrobić coś dobrego. Ja trochę poczytałam, ale uważam, że moja wiedza dalej jest bardzo znikoma w stosunku do doświadczonych forumowiczów. Nie da się tego nauczyć w kilka dni bo inaczej każdy Polak zostałby mistrzem wędliniarstwa a tak nie jest i nigdy nie będzie.

Edytowane przez EAnna
lit.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Dzisiaj wziąłem się za pierwszą kiełbasę i muszę się chyba zgodzić z pierwszym postem. :(. Czytałem o klasach, oglądałem zdjęcia ale w rzeczywistości to biorę taki kawałek mięcha, oglądam obracam i nie wiem, czy to białe w środku to tylko troszkę tłuszczu czy to ścięgno, czy ten kawałek to I klasa czy może już druga??? Ciężkie są początki jak się pierwszy raz w życiu bierze za grzebanie w kawałku świni.

Pocieszam się, że jak pierwsze wędzonki mi wyszły (oczywiście dzięki radom na tym forum) to i może kiełbasę też da się zjeść.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciężkie są początki jak się pierwszy raz w życiu bierze za grzebanie w kawałku świni.

 

 

Nikt nie miał lekko . Jest okazja : są zapisy do Szkoły Domowego Masarstwa na początek grudnia .   Druga sprawa to , jak się w to wkręcisz to będzie tylko lepiej . 

 

 

 Pozdrawiam  serdecznie 

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy Koleżanki i Kolegów

Mam problem z kiełbasą szynkową, którą robiłem pierwszy raz w życiu - otóż spoiwo, czyli drobno zmielona frakcja tłusta jest sina. Całe mięso peklowane było razem w soli peklowej ponad 26 godzin. Proszę pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kiełbasą szynkową, którą robiłem pierwszy raz w życiu - otóż spoiwo, czyli drobno zmielona frakcja tłusta jest sina. Całe mięso peklowane było razem w soli peklowej ponad 26 godzin. Proszę pomóżcie.

 

Po pierwsze mięso na kiełbasę pekluje się 48-78 h. w temp. 4-6 º C.Po drugie frakcja tłusta jak piszesz nie jest masą klejącą.Masą klejącą jest mięso kl.III.Tłuszcz nic nie klei i nie będzie miał czerwonego koloru bo nie ma hemoglobiny 

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy Koleżanki i Kolegów

Mam problem z kiełbasą szynkową, którą robiłem pierwszy raz w życiu - otóż spoiwo, czyli drobno zmielona frakcja tłusta jest sina. Całe mięso peklowane było razem w soli peklowej ponad 26 godzin. Proszę pomóżcie.

Opisz troszke, jak przygotowales miesko do peklowania.?

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.