Skocz do zawartości

Szynkowar


Raulo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam koleżeństwo. :grin:

Ponieważ kolega Raulo zrobił bardzo ładny szynkowar na wzór mojego to postanowiłem idąc za ciosem zrobić sobie następny.Znalazłem bardzo fajną firmę która zajmuje się produkcją elementów ze stali K.O. i innych też.Także miedzi i mosiadzu.Zrobiłem rysunek i za całe 45 zł.w ciągu dwóch dni zrobili mi takie oto cudo.

Dodam jeszcze wiadomość dla kolegów kapiących, że robią tam całkiem ciekawą aparaturę za ciekawe pieniądze.Pozdrawiam. :lol:

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem bardzo fajną firmę która zajmuje się produkcją elementów ze stali K.O. i innych też.Także miedzi i mosiadzu.

Czy możesz podać dane firmy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :grin:

Oczywiście,że mogę oto one http://www.kominy.wamm.com.pl/

Dodam jeszcze, że spawy kładą artystycznie. Jestem bardzo zadowolony.Nie wiem tylko jak będzie z ceną bo coś ten facet który mnie obsługiwał marudził, że za mało mi powiedział i zrobili to prawie po kosztach.Ponieważ jest to zamówienie indywidualne to trzeba sie targować.

Chyba,że zebrać więcej chętnych i wtedy to ja mogę tam pojechać i zamówić.Jeden chetny już jest bo pisał do mnie na P.W. to Jasiu.

 

 

T Y L K O D L A D O R O S Ł Y CH :!: :!: :!: :grin:

A to coś dla kolegów z zaprzyjaźnionego z nami forum. :lol:

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybm to ja nie był pryszczaty na jedno oko :grin: , to bym coś napisał, ale powiem krótko, interesująca kolumna :wink: .

Ten kto wie o co chodzi, ten wie, a reszta musi poszukać w internecie. :lol:

Co do zamieszczania na pierwszej stronie to jeden producent już jest, będzie konkurencja.

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem i narysowałem im bardziej wypukłe,ale jakoś im nie wyszło.Ponieważ byłem zadowolony z całości to już im nie marudziłem.

Wymiary to:Długośc-185,szerokość-95,wysokość-85.

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze Raulo

Spręzyny dostaniesz w Poznaniu będąc tam przy okazji,a masz niedaleko.

Jadąc ul Dąbrowskiego w kier.na Pniewy za WuZetMotem jest to ul.abo Narewska,albo Bużańska.Zobaczysz duży napis "WYRÓB SPRĘŻYN'"Mają rdzewne i nierdzewne.Ja sie tam zaopatrzyłem.

pozdrawiam

Jurek

żyć aby jeść,czy jeść aby żyć-oto jest dylemat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jurek52 ja też dziękuję skorzystam z tego adresu jak tam będę w pobliżu . Na Niemeńskiej prawie dwadzieścia lat temu kupowałem piec gazowy . W mojej miejscowości też produkuje sprężyny ale nierdzewek nie robi .

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozazdrościłem Wam fajnych szynkowarek i postanowiłem też coś wykombinować (do tej pory miałem na stanie tylko czeskie "puszki").Przeglądałem,podpatrywałem i skleciłem 2 modele szynkowarek wykorzystując rozwiązania z Waszych "maszyn" :smile: .Dodam, że oprócz spawania cała reszta powstała w moich rękach. Właśnie wróciłem od spawacza u którego w warsztacie spędziłem 3 popołudnia.

Oto efekt moich wypocin :grin: Nie mam jeszcze sprężyn, te które są na zdjęciach pożyczyłem z czeskich szynkowarek.

http://images25.fotosik.pl/189/e7500b2f19610c6cmed.jpg

Pozdrawiam.

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praska ładna, ale mam obawy czy po ściśnięciu dość mocno nie wyprostują się uszy?

Sprężyny możesz kupić w dawnych GS_ach czyli z częściami do maszyn rolniczych. Ja swoje kupowałem w takim właśnie. Są tam różne, do ciągników, kombajnów rdzewne i z nierdzewki, a o jakiś kultywatorach nie wspomnę. Na praskę sprężyna jest dość mocna. Jednak bardzo pomysłowa i ładna praska. Gratuluję! pomysłu i wykonania.

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praska ładna, ale mam obawy czy po ściśnięciu dość mocno nie wyprostują się uszy?

Papcio zapewniam, że uszy wytrzymają - na moje oko 10kg naciągu na uchu nie zrobi najmniejszego wrażenia na nim.Nie widać może tego na zdjęciach ale uszy nie mają kąta prostego z korpusem a skierowane są trochę do dołu co jeszcze bardziej je wzmacnia. Szynkowarki wykonane z 2mm kwasówki.

 

Raulo dzięki - między innymi Twój szynkowar był dla mnie inspiracją.Na początku chciałem taki zrobić ale przypomniałem wątek o regulacji docisku.

 

Pozdrawiam.

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 2mm to nie ma co marudzić! tylko prasować boczki i nie tylko!

Uciechy życzę w użytkowaniu

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wkrótce dostępny będzie w sklepie nowy typ szynkowaru, całkowicie wykonany z nierdzewki.

 

http://www.wyrobydomowe.nazwa.pl/catalog/product_info.php/cPath/33/products_id/268

 

Miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Gonzo

super preske sobie zrobiles,wyjdzie ci takie fajne zaokraglenie wedlin w sam

raz pod kanapke :wink:

Dzięki, zrobienie praski to mały pikuś (się przytnie,przyszlifuje, dospawa i jakoś się naprawi błędy w wykonaniu) w porównaniu ze schodami, które się teraz zaczną aby właśnie coś dobrego zrobić na tą kanapkę, jak się coś źle zrobi to już po wyjęciu z szynkowarki nie da się naprawić :devil: .Ale będę ćwiczył :smile:

 

Pozdrawiam.

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek zrob mielonke,kazdy farsz z kielbasy sie bedzie nadawal,aby go

sprasowac lub kup lopatke zapekluj ja 19gpeklosoli/1kg miesa zmiel mieso na fi 10mm

dopraw tylko pieprzem tak delikatnie dla charakteru jak na mielone,dobrze wymieszaj

i zapakuj do preski parz wg wagi w temp.77'C latwa prosta na szybka mielonke

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro!

Widziałem taki szynkowar na Allegro.Tam sprzedawca twierdzi,że ten typ nie wymaga woreczków.To prawda?Szynkowar w twoim sklepie wygląda naprawdę zachęcająco i jes tańszy!

Szynkowar wykonany z nierdzewki nie wymaga woreczków.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szynkowar wykonany z nierdzewki nie wymaga woreczków.

Czy ten szynkowar nie ma dna?

Patrzyłem na tego z allegro i na ten u Kolegi MIRO i wszystkie zdjęcia są tak zrobione że nie widać tego.

Chodzi mi o to czy ta „puszka” podstawowa ma swoje dno, czy dopiero ma jak się wsadzi tą blaszkę z drutami do zaczepiania / wyciągania wsadu.

Jeżeli nie ma dna to jak się to uszczelnia od dołu – czy jest szczelne? Bo wtedy byłby chyba potrzebny woreczek pomimo wykonania z nierdzewki.

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.