Skocz do zawartości

Spontanicznie zwędzone :)


qba-69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Przedsmak świątecznego wędzenia

Kolory zachodzącego słońca; radosne i nostalgiczne zarazem.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przedsmak
:thumbsup: Paweł - widać ,że wędzić umiesz  :thumbsup: ​ , Podaj nam sposób przygotowania tego karpia przed wedzeniem - tylko nie pisz ,że normalnie ;)  :D 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolory zachodzącego słońca; radosne i nostalgiczne zarazem.
Aż przychodzi na myśl ten cytat: "Gdzie bursztynowy świerzop, gryka jak śnieg biała
Gdzie panieńskim rumieńcem dzięcielina pała"  :) 

 

 

 

sposób przygotowania tego karpia przed wedzeniem
Skoro nie ma być normalnie, to będzie tak jak zwykle ;) https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/11739-projekt-w%C4%99dzarni-z-grillem-qba-69/page-6?do=findComment&comment=498040

 

Pozdrowionka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegowie dziękuję za Wasze pochlebne opinie :) Czasem zwędzi się lepiej, czasem jeszcze lepiej :) I o to chodzi :)

 

Wczorajsze kiełbaski, po nocy w wędzarni. Do odrobiny kabanosów dorzuciłem garść sparzonych dzień wcześniej parówek, co by na fotce coś się działo :)

post-73631-0-02143900-1514124875_thumb.jpgpost-73631-0-40231500-1514124891_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by na fotce coś się działo

Piękne - brak mi słów...

Rzemiosło artystyczne  :thumbsup:

Pozdrawiam wigilijnie 

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa :) 

Aniu, również pozdrawiamy :) 

sajmon0609, część farszu z Halusi kabanosów, nadziana w jelita wieprzowe. Po uwędzeniu podpiekana w wędzarni. Powisi, podeschnie i zniknie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dwudniowe zadymianie przeszło do historii. 

Na początek mój "patent" na równoległe wędzenie zimnym dymem. Trochę chorizo, pociągnięte eksperymentalnie dwa dni z rzędu.

post-73631-0-11501900-1516039945_thumb.jpgpost-73631-0-65746200-1516039955_thumb.jpg

 

A w komorze wędzarniczej, standardowo w temperaturze 50C, znalazła się też kiełbasa "na szybko" robiona na specjalne życzenie dla znajomej z Ukrainy. Mówi, że tam takich nie robią :)

post-73631-0-73379300-1516039965_thumb.jpg

 

Na koniec podpiekłem ćwiartki drobiowe, takie "kęski piwne" po mojemu :D Jak to mówi Halusia, "Już można jeść" ;)

post-73631-0-47506500-1516039977_thumb.jpg

 

Zjadłem jeszcze gorące, zaraz po wyciągnięciu z wędzarni. Oczywiście z chlebkiem pieczonym w garnku :)

 

Pozdrowionka SiB-y :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na początek mój "patent" na równoległe wędzenie zimnym dymem
pomysł ciekawy - wędzenie pośrednie :thumbsup: ​a być może prawidłowiej wtórne :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witanko :)

Chwilę już tu nie pisałem, więc pora coś wrzucić. Robiłem jakieś kiełby i inne takie, ale to już oklepane i nie robiłem nawet zdjęć  :laugh:

Za czyjąś namową postanowiłem jednak wrzucić coś, czego do tej pory chyba jeszcze tu nie pokazywałem :D

 

Dzik jest dziki, dzik jest zły...  :frantics:

post-73631-0-82287000-1518696747_thumb.jpg

 

A wcale nie taki zły :no:  Dobre kiełbaski i inne frykaski z niego idzie poczynić :thumbsup:

post-73631-0-43898000-1518696798_thumb.jpg

 

Pozostałe po rozbiorze kości, wrzuciłem do gara i wyszło trochę mięsiwa, na dziką kaszankę ;)

post-73631-0-23323900-1518696918_thumb.jpg

 

Jeszcze ujęcie na wnętrze wędzaryny, ze zwędzoną dziką kiełbą  :D

post-73631-0-10649200-1518697075_thumb.jpg

 

A tu już fota obgarniętego materiału, na jednej kupie  ;)

post-73631-0-19564700-1518697167_thumb.jpg

 

I tak to mniej więcej półtorej dzika oraz kawał świni, przeszło do historii  :laugh:

Pozdrowionka SiB-y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorem dzikiego pojechałeś ????????

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.