Skocz do zawartości

Sajmon się zmobilizował


sajmon0609

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałem podziękować andiemu za opracowanie projektu "kibelka " wędzę już dużo lat nadal się człowiek uczy, początki były trudne ala początki zbója madeja :) znalazłem forum czytałem ,czytałem i eksperymentowałem wychodziło coraz lepiej, dołożyłem blachę pod dół starej wędzarki i deflektor , szło coraz lepiej  ale w zimie przy blaszanej wędzarce to była katorga mało mięsa wchodziło wędziło się dwa dni, przeważnie wiało lało i sypało i zdecydowałem zbudować nową według projektu.Na wiosnę postawiłem palenisko teraz powstał kibelek wiadomo przed świętami duzo pracy, wiec jeszcze parę szczegółów muszę na wiosnę dopracować, drzwi przyciąć do malować, listwy boczne dołożyć, cegły wyszlifować i pomalować,teren wyrównać itp.Ale musiałem pierwszy raz zapalić żeby popróbować jak się takim monstrum pali i byłem zdziwiony temperatura dzięki dużej komorze jest stabilna miałem dwa termometry jeden tam gdzie wędzonki drugi mam w połowie ,wiatr jej nie straszny gdyż jedne oczka od południa zamkłem drugie od północy dałem więcej i bajka.Na koniec dziękuje raz jeszcze za pomysły  

post-45364-0-59797300-1512574112_thumb.jpg

post-45364-0-39789000-1512574146_thumb.jpg

post-45364-0-61477800-1512574250_thumb.jpg

post-45364-0-72573800-1512574285_thumb.jpg

post-45364-0-29805100-1512574324_thumb.jpg

post-45364-0-44938300-1512574353_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dałem więcej i bajka.Na koniec dziękuje raz jeszcze za pomysły
Wędzonki - piękne  :thumbsup:  :clap: ​ Tutaj wymieniamy się naprawdę różnymi pomysłami - czasem nawet kontrowersyjnymi.. ... zawsze dąży to do osiągania najlepszych rezultatów  :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajną zabawkę masz. :clap:

Dziekuję 

 

 

dałem więcej i bajka.Na koniec dziękuje raz jeszcze za pomysły
Wędzonki - piękne  :thumbsup:  :clap: ​ Tutaj wymieniamy się naprawdę różnymi pomysłami - czasem nawet kontrowersyjnymi.. ... zawsze dąży to do osiągania najlepszych rezultatów  :thumbsup: 

 

Dziękuję i masz racje czasami tu niektórzy dostają lanie ale dlatego że sami na to zasługują. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Może mi ktoś powiedzieć jaka może być minimalna wysokość poprzeczek dla kijów 
 

 

W wędzarni tego typu najwyższa temperatura jest u góry , zrób poprzeczki na kije co 10 cm. i wieszaj niżej . Dobrze jest wędliny przygotować tak , by podczas przekładania (mieszania) wędzonkami podczas wędzenia można by było zamienić wędzonki tak by obracać je góra - dół .

 

Ps. U Ciebie za wysoka poprzeczka na której wiszą wędzonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może mi ktoś powiedzieć jaka może być minimalna wysokość poprzeczek dla kijów 
 

 

W wędzarni tego typu najwyższa temperatura jest u góry , zrób poprzeczki na kije co 10 cm. i wieszaj niżej . Dobrze jest wędliny przygotować tak , by podczas przekładania (mieszania) wędzonkami podczas wędzenia można by było zamienić wędzonki tak by obracać je góra - dół .

 

Ps. U Ciebie za wysoka poprzeczka na której wiszą wędzonki.

 

Termometr mam na środku wędzarni czyli 75 cm od dołu  a drugi był powieszony przy wędzonkach 1,40m oba termometry wykazywały tą samą temperature w tak dużej wędzarni 1x1 x150 do otworów, andy pisał że jest stabilna temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

udało się zrobić necówkę

W błonie otokowej - dla mnie pycha  :tongue:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chociaż  mieszkam w cieszyńskim, w którym nec jest podstawą zabijaczek, w sklepach tylko na zamówienie i też problem.

W Wiśle jest ubojnia, w której można kupić siatkę. Ale tylko w dni uboju; należy rozpoznać telefonicznie. 

Zakład mieści się na prawo od głównej drogi za zjazdem na Jawornik, ścieżka tuż przed torami kolejowymi w prawo.

 

PHZ "Jur-Gast" Sp. z o.o Zakłady Mięsne
43-460 Wisła, ul. Przemysłowa 2
tel. (33) 855-25-59, e-mail: biuro@zm.jur-gast.pl
Nip:548-007-73-17

 

P.S.

W rozmowie telefonicznej najlepiej posługiwać się nazwą "błona na necówkę".

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wczorajsze dymienie
Sajmon - wędzonki 1 klasa :thumbsup: Zdrówka :D 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak , trudno dostępna , chociaż  mieszkam w cieszyńskim, w którym nec jest podstawą zabijaczek, w sklepach tylko na zamówienie i też problem.

Od kiedy zlikwidowano większość ubojni, otoka jest praktycznie nie do zdobycia.

Zakłady sprzedają niechętnie, wolą zużyć na własne potrzeby a jedynie jak coś zostanie to odsprzedają.

Swego czasu chciałem kupić większą ilość, to raptem dostałem 10 sztuk i na więcej szans nie ma.... 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłady sprzedają niechętnie,

To prawda. Oni natychmiast je mrożą i wykorzystują do świątecznych wyrobów.

Nawet w Tychach, na hali mięsnej widziałam klasyczną necówkę z polędwiczką.

A w Cieszyńskiem ten wyrób jest wręcz poszukiwany. 

Nawiasem mówiąc, mielone sznycle, szczególnie z dziczyzny, smażone w błonie są rewelacyjne.

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

chociaż  mieszkam w cieszyńskim, w którym nec jest podstawą zabijaczek, w sklepach tylko na zamówienie i też problem.

W Wiśle jest ubojnia, w której można kupić siatkę. Ale tylko w dni uboju; należy rozpoznać telefonicznie. 

Zakład mieści się na prawo od głównej drogi za zjazdem na Jawornik, ścieżka tuż przed torami kolejowymi w prawo.

 

PHZ "Jur-Gast" Sp. z o.o Zakłady Mięsne

43-460 Wisła, ul. Przemysłowa 2

tel. (33) 855-25-59, e-mail: biuro@zm.jur-gast.pl

Nip:548-007-73-17

 

P.S.

W rozmowie telefonicznej najlepiej posługiwać się nazwą "błona na necówkę".

 

Własnie tam zamawiam ,i też trudno dostać, mamrają,a jak dają to takie resztki .Kiedyś tam w czwartki jechało dużo traktorków z świnkami, teraz już coraz mnie ludzi u nas hoduje świnki.Pewnie jak wszędzie lecą chłodzone pół tusze.Nawet jeden z zakładów mięsnych w zeszłym roku akurat nie ten, wziął z makro z Bielska wszystkie karczki przed świętami bo im brakło do wędzenia.  :D

 

 

Tak , trudno dostępna , chociaż  mieszkam w cieszyńskim, w którym nec jest podstawą zabijaczek, w sklepach tylko na zamówienie i też problem.

Od kiedy zlikwidowano większość ubojni, otoka jest praktycznie nie do zdobycia.

Zakłady sprzedają niechętnie, wolą zużyć na własne potrzeby a jedynie jak coś zostanie to odsprzedają.

Swego czasu chciałem kupić większą ilość, to raptem dostałem 10 sztuk i na więcej szans nie ma.... 

 

Dokładnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zgodnie z obietnicą - nec bez problemu można nadal kupić w Czeskim Cieszynie w sklepie mięsnym na rynku - cena 63 korony czeskie za 1kg.

Piwo Staropramen w Tesco dziś w promocji po 8.90Kc za 0,5 litra.

To pewnie ten sklep koło myśliwskiego sklepu dzięki za info ,będę w Cieszynie to podejdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Popełnione wczoraj plus salcefiks  z forumowego przepisu robiłem pierwszy raz ,niestety pękł pewnie przedobrzyłem z wkładem o jedna łyżkę  ;) Boczek solony na sucho ,szyneczka jako na próbę zamówiona z tłuszczem i skorą w handlu praktycznie tylko na zamówienie ,reszta standardowo zrazówka  plus baleron. To na tyle w lutym. :yes:

post-45364-0-10838300-1518033068_thumb.jpg

post-45364-0-63605200-1518033094_thumb.jpg

post-45364-0-74784400-1518033120_thumb.jpg

post-45364-0-31921000-1518033147_thumb.jpg

post-45364-0-84152100-1518033175_thumb.jpg

post-45364-0-22692300-1518033194_thumb.jpg

post-45364-0-84401000-1518033219_thumb.jpg

post-45364-0-66262200-1518033238_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.