Skocz do zawartości

Nadziewarka - pomoc w zakupie.


cyganero

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 409
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tu masz ją taniej

http://allegro.pl/nadziewarka-maszynka-do-kielbas-3-kg-royalty-line-i4100132377.html

 

Ale skoro kolega nie poleca to chyba w przedziale do dwóch stów nie dostaniesz nic lepszego...

Edytowane przez beatag
beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci tylko piszę co cię czekać może z tym sprzetem bo takie opinie przewijały się na tym forum. Decyzja zawsze należy do inwestora .  Sam też męczyłem sie najpierw na maszynce Zelmerka i kupiłem później hendowatą . Wychodzę z założenia że biednego nie stać na kupowanie dziadostwa i tyle w temacie .

Naturę mam zimną ;) a dym robię tylko kiedy potrzeba :clap:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ak dobrze pamiętam z poprzednich postów Kłopoty ze szczelnością cylindra Wyrabiająca się zębatka od napędu Słabo trzymające mocowanie Mało sztywna konstrukcja Wyrabiajace sie mocowanie lejka
To część z wad. Zaleta jest tylko jedna - cena. Do robienia "normalnych" kiełbas da radę (tylko trochę nerwów i wysiłku będzie kosztowało) ale jak zaczniesz robić twardsze farsze to zapomnij. Mi na krakowskiej denko tłoka "wygło", do kabanosów czy frankfurterek nie ma co podchodzić. O czyms takim jak wygoda użytkownika czy tzw ergonomia tfuurcy wynalazka nawet nie słyszeli. Z perspektywy czasu wolałbym zainwestować w dobra maszynkę do mielenia i nadziewać nią do czasu dozbierania funduszy.

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się kupuje auto i się ma np. 10 000 to też się radzi poczekaj jeszcze 20 lat i kup mercedesa za 100 000 nowego z salonu bo teraz ten za 10 000 zł będzie miał wycieki oleju?

Prosiłeś o info odnośnie tej nadziewarki i je dostałeś,to dla czego jesteś nie przyjemny? :cry:

Mam dla ciebie propozycję wydasz więcej kasy ale rozłożone w czasie(raty allegro) i te kilka dych miesięcznie nie nadszarpnie chyba budżetu?

Obserwuj tego sprzedawcę,ponawia aukcję po sprzedaży.Naprawdę warto kupić ten sprzęt  http://www.allegromat.pl/aukcja158044  chyba ,że robisz 5kg kiełbasy na rok to szkoda sobie zawracać gitarę.

Janusz
"Życie bez zmywarki jest jak bmw bez dresu"
www.klubvolvo.org.pl

 

Nie zapomnij klepnąć Pana "S" 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj tego sprzedawcę,ponawia aukcję po sprzedaży.Naprawdę warto kupić ten sprzęt  http://www.allegromat.pl/aukcja158044  chyba ,że robisz 5kg kiełbasy na rok to szkoda sobie zawracać gitarę.

To jest tak, że "każdy Żyd swój towar chwali". Może jest tak że Cię namówili i co masz teraz powiedzieć, przyznać się że słaba za 7 stów?  :) W aukcji jest napisane, że możliwość dokupienia silikonowej uszczelki, więc nie ma? Jak się przykręca do stołu/blatu? Tak samo jak ta za 200 ma rączkę po prawej stronie zamiast z tyłu, więc jest do kitu bo też niewygodnie, tyle, że za 700 + uszczelka.  :)

Zaleta jest tylko jedna - cena. 

Jest ważniejsza, jedno nałożenie i 2,5 kg kiełbasy po 5 minutach a nie kilkadziesiąt razy nakładany farsz do maszynki, o czasie nie wspomnę.  :) A uszczelki czy zębatki pewnie we wszystkich po czasie się wyrabiają, tak sobie myślę. A jak kolega zacznie robić po 50-100 kg kiełbasy to kupi coś porządnego i nie za 700.

Edytowane przez paweljack

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obserwuj tego sprzedawcę,ponawia aukcję po sprzedaży.Naprawdę warto kupić ten sprzęt  http://www.allegromat.pl/aukcja158044  chyba ,że robisz 5kg kiełbasy na rok to szkoda sobie zawracać gitarę.

To jest tak, że "każdy Żyd swój towar chwali". Może jest tak że Cię namówili i co masz teraz powiedzieć, przyznać się że słaba za 7 stów?  :) W aukcji jest napisane, że możliwość dokupienia silikonowej uszczelki, więc nie ma? Jak się przykręca do stołu/blatu? Tak samo jak ta za 200 ma rączkę po prawej stronie zamiast z tyłu, więc jest do kitu bo też niewygodnie, tyle, że za 700 + uszczelka.  :)

 

Nic z tych rzeczy!

Zakupu dokonałem świadomie i po długich namysłach.

Jakbyś pogrzebał na forum to dowiedział byś się, że mam samoróbę a także, że chciałem sobie ją przerobić na właśnie taką ,ale po podliczeniu kosztów zdecydowałem się na zakup gotowej.

Korba jest op lewej stronie ( bardzo dobrze się tak robi, zwłaszcza samemu) zdjęcie jest katalogowe,zawsze można zapytać sprzedawcę po której stronie w tym egzemplarzu jest korba ,a w razie 'W" przełożenie na drugą stronę to chwila nieuwagi z piwem w ręce.

Uszczelka jest w zestawie, i czytamy ze zrozumieniem.

Nadziewarka jest na tyle stabilna,że nie trzeba jej przykręcać.

Janusz
"Życie bez zmywarki jest jak bmw bez dresu"
www.klubvolvo.org.pl

 

Nie zapomnij klepnąć Pana "S" 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweljack, ja mam taka nadziewarke. Uszczelki mozna osobno dokupic, ale jedna zawsze idzie w kaplecie. Co do raczki, mozna wszystko( przynajmniej u mnie) przelozyc na lewa strone( dla lewo- i prawo recznych osob).  NAdal piszac o mojej, jest stabilna, nie mam problemow z przewracaniem sie ,wiec do stolu nie musi byc przykrecona( w koncu swini w calosci do niej nie wsadzamy ,aby tak wielki opor byl) . Pracuje sama na niej, bez pomocy kogokolwiek  i nie jest ciezka w obsludze.

Nie znam cen waszych, ale jak wiem  rasowa nadziewarke mozecie kupic w tej cenie, a to jest chinczyk.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To jest tak, że "każdy Żyd swój towar chwali". Może jest tak że Cię namówili i co masz teraz powiedzieć, przyznać się że słaba za 7 stów?

paweljack,  mam 7litrową Hendi  , którą sobie bardzo chwalę ale dopuszczam myśl ,że to efekt mego małego doświadczenia z innymi nadziewarkami bo przedtem miałam  chińczyka  za 50zł   a jeszcze wcześniej nadziewałam Zelmerem. W dodatku zwykle nadziewam w kooperacji z MoimŚlubnym . Co do uszczelki to mam jedną i nie zauważyłam by się z nią coś złego działo.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze namierzyłam coś takiego

http://allegro.pl/nadziewarka-maszynka-do-kielbas-4-kg-silikon-i4151552319.html

Miał ktoś z takim ustrojstwem do czynienia?

Była omawiana na forum generalnie porażka.

Jak Ci się chce to poszukaj w  tym temacie

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/712-wybor-nadziewarki/ 

Janusz
"Życie bez zmywarki jest jak bmw bez dresu"
www.klubvolvo.org.pl

 

Nie zapomnij klepnąć Pana "S" 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba jest op lewej stronie 

Uszczelka jest w zestawie, i czytamy ze zrozumieniem.

Nadziewarka jest na tyle stabilna,że nie trzeba jej przykręcać.

Po lewej to jeszcze gorzej, powinna być z tyłu  :) Na aukcji, którą podałeś nie jest napisane, że jest uszczelka w zestawie, sam czytaj ze zrozumieniem i nie rób mi proszę uwag z tego powodu. "- możliwość dokupienia silikonowej uszczelki" - tzn. że nie ma silikonowej tylko jakaś inna lub wcale, trzeba ją dokupić. A jeśli jest możliwość dokupienia dodatkowej, to dobrze, tylko ciekawe po co jak taka dobra, czyżby puszczała?. Co do stabilności to niby dlaczego miałaby nie latać na wszystkie strony, skoro jak pisze ktoś nawet przykręcana się rusza?  

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Korba jest op lewej stronie 

Uszczelka jest w zestawie, i czytamy ze zrozumieniem.

Nadziewarka jest na tyle stabilna,że nie trzeba jej przykręcać.

Po lewej to jeszcze gorzej, powinna być z tyłu  :) Na aukcji, którą podałeś nie jest napisane, że jest uszczelka w zestawie, sam czytaj ze zrozumieniem i nie rób mi proszę uwag z tego powodu. "- możliwość dokupienia silikonowej uszczelki" - tzn. że nie ma silikonowej tylko jakaś inna lub wcale, trzeba ją dokupić. A jeśli jest możliwość dokupienia dodatkowej, to dobrze, tylko ciekawe po co jak taka dobra, czyżby puszczała?. Co do stabilności to niby dlaczego miałaby nie latać na wszystkie strony, skoro jak pisze ktoś nawet przykręcana się rusza?  

 

Skoro wiesz wszytko najlepiej... to z mojej strony EOT z wymianą poglądów z Tobą w tym temacie.

Pozdrawiam

Janusz
"Życie bez zmywarki jest jak bmw bez dresu"
www.klubvolvo.org.pl

 

Nie zapomnij klepnąć Pana "S" 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a aukcji, którą podałeś nie jest napisane, że jest uszczelka w zestawie, sam czytaj ze zrozumieniem i nie rób mi proszę uwag z tego powodu. "- możliwość dokupienia silikonowej uszczelki" - tzn. że nie ma silikonowej tylko jakaś inna lub wcale, trzeba ją dokupić.  
 

 Pawel, szczerze powiem, ze odebralam ta wiadomosc, ze jest to czesc jaka moze sie zniszczyc ,pzrez uzywanie i mozna ja dokupic.  Ale widac kazdy inaczej odbiera  rozne informacje.  

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz wszytko najlepiej... to z mojej strony EOT z wymianą poglądów z Tobą w tym temacie.

 

 

Pozdrawiam

 

Wszystko nie, ale nie przekonałeś mnie, dlaczego wskazana przez Ciebie jest lepsza od tej wskazanej przeze mnie. Również Cię pozdrawiam. 

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

szystko nie, ale nie przekonałeś mnie, dlaczego wskazana przez Ciebie jest lepsza od tej wskazanej przeze mnie. Również Cię pozdrawiam. 
 

 PAwel moze ja pokaze Tobie co jest za, z nowy z mojego doswiadczenia.  Nie lubie nic prezykrecac do  szafek czy stolu. Ta nadziewarka jest tak stabilna ,ze spokojnie moze stac  gdziekolwiek, i mozna wykonac prace.

 A swoja droga kazdy kupuje to co jemu pasuje, a Ty uwazasz ,ze tylko Twoj wybor jest najlepszy. Polecam czasem zrewidowac swoje wypowiedzi, a nie tylo wychodzic z zalozenia " moja racja , to jedyna racja ". Twoje odejscie w kazdym temacie jest odrobine atakujace.Wielu forumowiczow tutaj daje sobie spokoj i wiecej nie odpisuje Tobie, jednak trzeba powiedziec, odrobine zyczliwosci, nawet jesli ktos sie nie zna tak jak Ty, to bardzo by pomoglo.

Popatrz np. na wypowiedzi naszego kolegi BAgno . Zawsze iwszedzie jest zyczliwy i spokojnie wyjasnia nam wszystko, nie narzucajac a wyjasniaja nam temat.

 Podsumowujac,  boardzo istotny jest sposob w jaki wyjasniamy temat , a nie sama wypowiedz.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KarKan - nie porównuj nadziewarek do samochodów, bo to chybione porównanie. Auto za 10 000 może jeździć równie dobrze do celu jak auto za większą kasę. W przypadku nadziewarek jak już tusiaczek wspomniał, tymi gorszymi po prostu możesz nie dojechać do celu. Co zrobisz np z 10 kg farszu na krakowską, jeśli na początku nadziewania rozleci Ci się na drobne? :/ kiepska perspektywa... nie kupiłbyś auta o którym byś wiedział, że nie dojechanie do celu jest bardzo prawdopodobne. Tak samo więc nikt nie chce polecić nadziewarki (prócz paweljack), na której to większość się przejechała i mięsem przy robocie rzucała i w przenośni i dosłownie. 

 

Ja również przechodziłem przez gorsze nadziewarki i gdy zacząłem nadziewać na hendowatej, świat się zmienił ;)  Nadziewanie zacząłem lubić!! Gdy wcześniej wręcz nienawidziłem tej czynności i kląłem jak szewc przy każdej tego typu robocie. 

 

Panie paweljack - już wiemy, że wszystko wiesz najlepiej. Jesteś wszędzie i nigdzie. Nikomu nie popuścisz, gdy ktoś ma inne zdanie niż Ty mimo tego, że zdanie kogoś innego poparte jest niemal przez większość praktyków i poparte przede wszystkim doświadczeniem. Twoje zawsze jest na końcu. Niemiło się takie tematy i posty czyta. Chcesz, aby ludzie zaczęli ignorować Twoje posty, jak to już bywało z innymi użytkownikami forum?  

 

 

 

A jeśli jest możliwość dokupienia dodatkowej, to dobrze, tylko ciekawe po co jak taka dobra, czyżby puszczała?

 

 

Jeśli ktoś używa nadziewarki bardzo dużo jest normalnym, że uszczelka się zużyje, a sprzedawca zapewnia o możliwości dokupienia tej zamiennej części i świadczy to o jego dbaniu o poczucie bezpieczeństwa klientów. Kupując nowe auto masz świadomość, że będziesz mógł dokupić klocki hamulcowe, pasek rozrządu itp itd, lecz czy to wyklucza auto z jego bycia dobrym? Nie! Po prostu to normalne, że prędzej czy później pewna część się zużyje, a po jej wymianie będzie znów wszystko jak nowe. Dziwne jest Twoje myślenie i założenia, a najgorsze, że na siłę starasz się je wpajać innym :/

Co do korby z boku, nadziewałeś coś Hendi, skoro piszesz że jest to niewygodne?!?! Jeśli nadziewałeś i tak uważasz, to może robiliście w 2 osoby - jedna kręciła, a druga odbierała i wówczas można sobie wchodzić w drogę. Jednak korba z boku pozwala na wychylne ładowanie tłoka co jest mega praktyczne, korba z boku pozwala prawą ręką kręcić, a lewą odbierać kiełbasę i ogarniać cały stół po lewej stronie! Co nie byłoby możliwe mając korbę z tyłu - tak, miałem nadziewarkę z korbą z tyłu i wiem co piszę bo nadziewałem nią samemu.

paweljack - nie będę wchodził z Tobą w dyskusję na temat nadziewarek, bo swoje już różnymi nadziałem i praktyki nie da się zburzyć domniemaniami. Ponadto Twoje pewnie i tak będzie na końcu i znów nie odpuścisz ;)  Widać jednak, że nie czytałeś wszystkich tematów o wyborze nadziewarek, gdzie czarno na białym są zalety i wady każdego typu nadziewarek i nie da się ukryć wniosków wynikających z łącznie kilkudziesięciu stron tematów na korzyść hendowatych. Pozdrawiam Cię i dobrego dnia życzę.



 

Edytowane przez Pulek
Jedź tak, aby Twój Anioł Stróż nadążył za Tobą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwieczny dylemat ... omawiany wiele razy na forum ... :(

Podobnym Chinolem jak ten o którym mowa pracowałem bo mam Rosslera   ;)  Dał ciała przy pierwszym podejściu i konieczne było parę przeróbek typu wymiana tłoka na inny z "normalnym" uszczelnieniem, poprawa geometrii całego cylindra bo do "walca" mu daleko było, wymiana plastikowej tulejki korby, przeróbka mocowania a w końcu przeróbka dolnego uszczelnienia bo to "wybuchło" przy pierwszych kabanosach ;)

Reasumując jak ktoś nie bardzo potrafi, nie ma gdzie i czym tego tuningować to odradzam bo podliczając koszty i robotę to gra nie warta świeczki bo mimo, że zaczyna to działać jako tako to zawsze chinol ;) mnie to wystarcza bo nie robię za dużo kiełbas jednorazowo maks 10-15 kg ze 4-5 razy do roku jak mam więcej używam Alfy 10 lub 22 w funkcji ilości ;)

Ale drugi raz bym go nie kupił wolałbym uzbierać więcej albo zainwestować w Alfę 22-ę + motoreduktor i w cenie nadziewarki mieć dobrą maszynkę + możliwość nadziewania właśnie nią   ;)

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Co nie byłoby możliwe mając korbę z tyłu - tak, miałem nadziewarkę z korbą z tyłu i wiem co piszę bo nadziewałem nią samemu.

Jeśli możesz to podaj model. Reszty nie będę komentował, wystraszyłem się trochę, no i żeby wyszło na Twoje. Kolega zapytał o nadziewarkę za 200 nie za 700. Swoją drogą jak napisała ANNAM niech każdy kupuje co mu pasuje, tylko niech to działa w dwie strony. Miłego dnia.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

woją drogą jak napisała ANNAM niech każdy kupuje co mu pasuje, tylko niech to działa w dwie strony
 

PAweljack, cofnij sie do gory i przeczytaj raz jeszcze wszystkie wypowiedzi. Ale dokladnie  prosze. Zobaczysz co mialam na mysli. 

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

woją drogą jak napisała ANNAM niech każdy kupuje co mu pasuje, tylko niech to działa w dwie strony
 

PAweljack, cofnij sie do gory i przeczytaj raz jeszcze wszystkie wypowiedzi. Ale dokladnie  prosze. Zobaczysz co mialam na mysli. 

 

Nie ma sensu, zawiązała się koalicja "prohendi" 7 litrów, więc nie ma co.  :)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie ma sensu, zawiązała się koalicja "prohendi" 7 litrów, więc nie ma co.
 Paweł, co Ty pier.....sz? Było pytanie o poradę i kilka osób mających doświadczenie z przedmiotem zapytania udzieliło konkretnych odpowiedzi. Nikt tu nie ma żadnego interesu lansować jakiegokolwiek producenta, nikt Hendim nie diluje czy nie zakładał jego fanklubu. Gdyby było na rynku coś podobnego w podobnej cenie a nazywało się np Srendi to pewnie gadalibyśmy o tym jako alternatywie. Nie bardzo rozumiem przyświecającą Ci ideę bo sposób w jaki piszesz bardziej pobudza do kłótni niż do rzeczowej dyskusji na zadany temat. Jak dla mnie koniec tematu.

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.