Skocz do zawartości

Wykorzystanie resztek wykrajanych z mięsa wołowego


Mesch

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani!

 

Mam prace w steak house w centrum Maastricht (Holandia) gdzie sprzedając dożo wołowego mięsa jest dożo odpadów (6 kg tygodniowo) po obróbce polędwic, beef , rosebeef itp. krótko mówiąc kl. 3/4 

 

Moje pytanie co można z tym zrobić żeby pasowało do cowboy food. I żeby było szybko do przyrządzenia jako danie wstępne.

sam myślałem o kiełbasie zawijanej w boczek jakiś rosól albo pasztet ale to ostatnie nie podchodzi pod gust właścicielowi chyba po wstępnej rozmowie.

Pomóżcie, oni widzieli moje wyroby ale to wszystko wieprzowina a mam zadanie wykorzystać wszystko co maja i te resztki czyli 99% wieprzowina.

Wszystkie inspiracje są milo widziane!

 

Pozdrowienia!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani!

 

Mam prace w steak house w centrum Maastricht (Holandia) gdzie sprzedając dożo wołowego mięsa jest dożo odpadów (6 kg tygodniowo) po obróbce polędwic, beef , rosebeef itp. krótko mówiąc kl. 3/4 

 

Moje pytanie co można z tym zrobić żeby pasowało do cowboy food. I żeby było szybko do przyrządzenia jako danie wstępne.

sam myślałem o kiełbasie zawijanej w boczek jakiś rosól albo pasztet ale to ostatnie nie podchodzi pod gust właścicielowi chyba po wstępnej rozmowie.

Pomóżcie, oni widzieli moje wyroby ale to wszystko wieprzowina a mam zadanie wykorzystać wszystko co maja i te resztki czyli 99% wolwina.

Wszystkie inspiracje są milo widziane!

 

Pozdrowienia!

99% wołowina   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest cowboy food to może zapoznaj się co jedli kiedyś cowboys na prerii. Jedli gulasz z wołowiny i fasolę. Może małe klopsiki z wołowiny w sosie pomidorowym, albo jakieś gryllowe kiełbaski w Hod dogu?

Powinien się określić właściciel w jakim kierunku chce iść i o co mu konkretnie chodzi....ale oni na pewno czekają na Twoje inspiracje. Jeżeli mieli by pomysł na zagospodarowanie tego mięska to już dawno by to zrobili.

Jest bardzo ciężko utrafić w gusta smakowe klientów, dlatego trzeba testować małymi ilościami co się przyjmie, a co nie.

 

Serdeczne pozdrowienia

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

99% wołowina

Dodać do tego szpik kostny i jest nadzienie do kołdunków litewskich. Serwuje się z rosołem w filizance lub miseczce.

Ale kto to będzie robił? 

Można zatrudnić Ukrainkę.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian, może coś takiego, kiedyś robiłem kilka razy z tego przepisu i mi osobiście smakowało :D

 

Chili con carne

 

1 łyżka oliwy

1 cebula, pokrojona w kosteczkę

2 ząbki czosnku, posiekane

1 łyżeczka przyprawy chili w proszku

1 łyżeczka kminu rzymskiego (kuminu) w proszku

1 łyżeczka suszonego oregano

500 g mielonej wołowiny (np. gulaszowej, antrykotu)

100 g chudego boczku (nie jest konieczny)

1 łyżka ciemnego sosu sojowego

1 łyżeczka cukru

2/3 puszki obranych pomidorów z sosem pomidorowym, najlepiej podłużnych CIRIO

1 czerwona papryka, bez gniazd nasiennych, pokrojona w kosteczkę

opcjonalnie 5 kawałków suszonych pomidorów

1/2 puszki czerwonej fasoli w zalewie (200 g), odsączonej i przepłukanej

około 100 ml wrzącego bulionu np. wołowego lub wody

 

Dodatki: kwaśna śmietana, guacamole, chipsy z tortilli, opcjonalnie placki tortilli, biały ryż, sałatka z awokado.

 

Przygotowanie:

 

Na dużej patelni z przykrywką rozgrzać oliwę i zeszklić cebulę, dodać czosnek, chili, kmin rzymski i oregano i mieszając smażyć przez 1 minutę. Stopniowo dodawać zmieloną wołowinę i zmielony lub posiekany boczek, mieszając zrumienić z każdej strony.

Gdy całe mięso będzie już wysmażone doprawić je sosem sojowym i cukrem. Następnie dodać pomidory z zalewą i dokładnie wymieszać (większe kawałki pomidorów rozdrobnić drewnianą łopatką). Doprawić pieprzem oraz w razie potrzeby szczyptą soli.

Przykryć i dusić przez około 20 na umiarkowanym ogniu, co jakiś czas zamieszać. Dodać paprykę i pokrojone w kosteczkę suszone pomidory jeśli ich używamy. Gotować pod przykryciem przez około 10 minut, od czasu do czasu mieszając. Na koniec dodać odsączoną i przepłukaną fasolę i gotować pod przykryciem przez 3 minuty.

Na koniec gotować potrawę podlewając stopniowo wrzącym bulionem lub wodą, tak aby powstało trochę gęstego sosu.

Podawać na gorąco z białym ryżem, chipsami z tortilli lub plackami tortilli, ewentualnie z dodatkiem kwaśnej śmietany i guacamole lub sałatki z awokado.

Edytowane przez Zbój Madej

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

500 g mielonej wołowiny (np. gulaszowej, antrykotu)

 

Ja bym tego nie zaliczył do III i IV wołowej.Moim zdaniem ta klasa to tylko do pasztetu.Można jeszcze zrobić farsz do pierogów.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja bym tego nie zaliczył do III i IV wołowej

Oczywiście, że nie. Też bym nie zaliczył, ale na upartego chilli con carne na takich obrzynkach też idzie zrobić ( robiłem na tłustej wp, jadalne jak najbardziej), poza tym to pikantna potrawa i "ciut" tłuszczu nie zaszkodzi, pomimo, że to tłuszcz wołowy i różni się smakiem od tłuszczu wp.

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomimo, że to tłuszcz wołowy i różni się smakiem od tłuszczu wp.

 

Tłuszcz, tłuszczem , ale IV wołowa wg. klasyfikacji z 1972 r to między innymi mięso krwawe bez skrzepów krwi.Reszta jest nieokreślona to w IV może być wszystko.Teraz co prawda może być inaczej, ale moim zdaniem nadaje się tylko do pasztetów i wątrobianek o ile kolega dobrze podał nam klasyfikację.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 gulasz z wołowiny i małe klopsiki z wołowiny w sosie

to już robią, rogu tez robią.  Kołduny na pewno odpadają, Chilli con carne na pewno sami wiedza jak zrobić. Taco to nie ale możne nachos, szybkie do przygotowania.

Sam wczoraj przeglądałem księgę wołowiny i jest tam (kiełbaska) wołowina zawijana w boczek, ale nie wiadomo jak to się sprawuje w podgrzewaniu

[Dodano: 28 gru 2017 - 11:25]

 

pomimo, że to tłuszcz wołowy i różni się smakiem od tłuszczu wp.

 

Tłuszcz, tłuszczem , ale IV wołowa wg. klasyfikacji z 1972 r to między innymi mięso krwawe bez skrzepów krwi.Reszta jest nieokreślona to w IV może być wszystko.Teraz co prawda może być inaczej, ale moim zdaniem nadaje się tylko do pasztetów i wątrobianek o ile kolega dobrze podał nam klasyfikację.

 

tam raczej nie ma dożo tłuszczu, możne dziś podskoczę tam to zrobię zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 1972

Kiedy to było, fju fju. Jeszcze wtedy pieluchy nosiłem :cool:

tam raczej nie ma dożo tłuszczu ... zrobię zdjęcie [/quote]

Zrób, może będzie lepiej coś doradzić :D

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z tego zrobić wurst z cary.Kiełbaski nadają się na hotdoga na ciepło

Poproś Gregtom to może podrzuci Ci kilka przepisów na wurst.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z tego zrobić wurst z cary.Kiełbaski nadają się na hotdoga na ciepło

Poproś Gregtom to może podrzuci Ci kilka przepisów na wurst.

curry worst to nie ale mam ochotę spróbować zrobić z tego jakąś kiełbasę, możne suszona w osłonkach wp 34/38 to dosyc szybko wyschnie z dodatkiem whisky, to robil Tomasz-65

Edytowane przez Mesch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić bielską o ile ta wołowina się nadaje.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda dokładnie nie wiem jakie są te resztki ale może by nadały się na mortadele wołową? Pyszna a zapomniana jakby wędlina.

Człowiek na poziomie powinien trzymać się w pionie.

 

Moje wyroby: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8179-sivona-wyroby-wlasne/

Pozdrawiam Sebastian tel. 508-365-569

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszystko zależy jakiej jakości są te resztki. Jeżeli ładne to bym zmielił i później zaczął coś kombinować. Jeżeli to są gorsze odpady typu ścięgna, kości itp to zrobił bym z tego wywar i później wymyślił jakaś potrawę.

 

Masz może foto tego mięsa?

Edytowane przez Jojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli te resztki mozna zmielic to moze zrobic cos na wzor czilijskich 

Empanadas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gdzieś krwawe to odciąć i na gulasz "letko" ostry z kartoflem, fasolą czy chlebem, albo zupa gulaszowa z chlebem :D

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gdzieś krwawe to odciąć i na gulasz "letko" ostry z kartoflem, fasolą czy chlebem, albo zupa gulaszowa z chlebem :D

To już jest, i chcą czasami coś nowego. Chwilkę gadałem z chiefem kuchni i było widać zainteresowanie na nachos. w sumie to może jakieś wołowe kiełbaski w baranich osłonkach co można szybki podpiec na grillu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.