Skocz do zawartości

Handel obwoźny wędlinami


Michal98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zamierzam otworzyć działalność gospodarczą typu handel obwoźny wędlinami (Ale tylko naturalne i swojskie wyroby ! )

Kupiłbym samochód przystosowany do tego działania,typu autosklep mięsny, jeździłbym po rynkach,bazarkach,wsiach,myślę że wstawiałbym też towar do sklepów (dodam że wyroby kupowałbym z Bardzo tradycyjnej masarni,dobrej jakości)

Dodam jeszcze że jestem z zawodu wędliniarzem, znam się na rzeczy

Jak myślicie o takim biznesie?

Czy wyżyłbym z takiej o to działalności? Wiem że to zależy od tego ile sprzedam kg.

Czekam na wasze komentarze!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy wyżyłbym z takiej o to działalności? Wiem że to zależy od tego ile sprzedam kg.

Pytanie i odpowiedź w cytacie.

Ktoś napisze , że tak , ktoś napisze , że nie

Kolego rozpoznanie rynku przede wszystkim - ile i gdzie ludzie wydają i na co zwrócą uwagę  . Będzie zbyt, będzie obrót, będzie kasa. Nie możesz przegiąć z cenami i dać naprawdę dobry , powtarzalny  towar.  Ludzie jeść muszą i na szczęście robią się coraz bardziej świadomi . Nie chcą paszy i kleju tylko mięsa w kiełbasie . Jest jeszcze aspekt grupy do której chcesz dotrzeć. Ludzie zamożniejsi kupują i jedzą "lepsze" (bo ich stać) ale czy ta grupa biega po rynkach? Ludzie biedniejsi z chęcią by kupili , ale nie mają kasy i nie kupią prawdziwej kiełbasy z mięsa za 30zł/kg tylko klej we flaku za 9zł. (niestety taka prawda)   Do tego koszty utrzymania  firmy - Więc sam widzisz , że zadałeś pytanie , na które nie da się odpowiedzieć jednoznacznie - za dużo zmiennych/niepewnych

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handel obwozny nie musi byc niedostepny tylko na rynkach , u nas np woza lody samochodami pod sam blok ( znana Firma Algida ) 

kazdy wie ze sa do kupienia o tej i o tej godzinie tego i tego dnia  samochod zajezdza i mozna kupic ...czy bedzie oplacalne z wedlinami nie wiem ale w ten sposob to dojedzie sie i do tego zamozniejszego klienta

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwójąc rozwój streetfood wydaje się że pomysł jest ok. Jeżeli połączysz dobry produkt plus marketing z wykorzystaniem FB Twiter czy innego komunikatora, to może być dobrze. Zależy na co liczysz. Ale najważniejsze w tym wszystkim jest uczciwość i szacunek do klienta i siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

uczciwość i szacunek do klienta i siebie
tak tak tak  to stwierdzenie ponad wszystko :yes: - ale jak to się przekłada na zysk ? a w bardzo wielu przypadkach nawet na pazerność  :facepalm: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

...

Czy wyżyłbym z takiej o to działalności? Wiem że to zależy od tego ile sprzedam kg.

Czekam na wasze komentarze!

Pozdrawiam

 

Jesli chcesz wiedziec czy beda klienci i bedzie zarobek do odpowiedz sobie na proste pytanie:

co takiego zaoferujesz klientom czego nie oferuja inni? Sklepow z wedlinami jest MASA.

 

Moja rada - zapomnij o tym interesie.

 

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

 

 

Witaj udało się tobie działasz chandlujesz ???????

 

Obawiam się ,że Twoje pytanie  pozostanie bez odpowiedzi bo Michal98  od przeszło 2 lat tu nie zaglądał .

 

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.