Skocz do zawartości

Wyroby Mariusz7


Mariusz7

Rekomendowane odpowiedzi

   Cześć. Przygodę z domowymi wyrobami rozpocząłem jakieś 3-4 lata temu. Większość wiedzy czerpię z forum,trochę eksperymentuje. W tym temacie podzielę się z Wami swoimi wyrobami. Na zdjęciach moje początki,jak widać niezbyt udane,pierwsze własnoręcznie wykonane wędliny,wtedy wydawało mi się,że jest wszystko ok,na szczęście to już za mną ;)post-73652-0-91714500-1515770799_thumb.jpg

 

 

post-73652-0-92563100-1515770726_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

wtedy wydawało mi się,że jest wszystko ok,na szczęście to już za mną
:thumbsup:  Wpadka może się zdarzyć i mistrzowi :D ​ najistotniejsze chyba w tym jest to ,że możne wymienić się doświadczeniami i tymi dobrymi i tymi złymi - jeśli nie wiesz gdzie jest błąd -będziesz go powielał długo :yes:  - ale SiBy dość szybko wyłapują błędy szkolne i wtedy masz gotowe rozwiążanie - chyba że ten co zrobił błąd wie wszystko najlepiej :facepalm: to już wtedy nie tragedia :w00t:  a komedia :frantics: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha :D Jakbym widział swoją pierwszą kiełbę :D Musiałem się upewnić, czy to nie moja fota :) 

 

Tak było kiedyś

post-73631-0-86782500-1440909350.jpg

 

A tak jest teraz

post-73631-0-41293800-1514074365_thumb.j

post-73631-0-02143900-1514124875_thumb.j

post-73631-0-40231500-1514124891_thumb.j

 

Dzięki wiedzy zawartej na forum i rozwijaniu swoich umiejętności, doszedłem do momentu, że mogę powiedzieć "jest dobrze", choć wcale nie powiedziałem, że to już szczyt możliwości :) Tak więc nie przejmuj się drobnymi niedoskonałościami. Czytaj forum, a wszystko przyjdzie z czasem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

po parzeniu traci ten piękny kolor

:) Mariusz, wędź o nuty dwie niżej, odparz, niech "rosa" zajdzie ze zwędzonek i na powrót do wędzarynki....

Taktyczniej niby szybko wystudzić i dowędzić ale jak dobre to szkoda czasu :thumbsup::D

Boczek i polędwica, taka hierarchia...moja.... :thumbsup::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczak ze słoniną. Cała tuszka z kurczaka oddzielona od kości,mięso z filetów i udek pokrojone w grubą kostkę,ścięgniste i całą reszta zmielone na 6mm,do tego pokrojona w kostkę (ok 30dag) słonina,zasolona jakieś 3 miesiące wcześniej. Całość oczywiście z szynkowaru ;)

 

 

post-73652-0-28173800-1517328478_thumb.jpg

post-73652-0-80783700-1517328501_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.