Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Moja elektryczna wędzarnia

dymbok zrębki elektryka wędzarnia Wędzenie kiełbasa Szynka Sterownik rex 900 Grzałka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#21 wieslaw49

wieslaw49

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 3 postów
  • MiejscowośćŚmigiel

Napisano 03 mar 2018 - 20:30

Cześć. Krytykę przyjąłem i mimo postępu prac zmieniłem blachę na czarną, trochę grubą bo 0,8 mm, ale cieńszej u nas nie znalazłem. Nie mam możliwości dostarczania powietrza od spodu gdyż w w ścianach mam już wycięte przy podłodze po cztery otwory każdy po 6x6 cm. takie same otwory mam też do góry. Mogę je otwierać lub przymykać, w zależności od potrzeby. Tak więc myślę, że nie ma potrzeby konstruować dodatkowego kominka z szybrem.Ponieważ nie jestem elektronikiem i na prądzie znam się na tyle o ile żeby prawidłowo podłączyć wtyczkę lub gniazdo byłbym wdzięczny o podpowiedź jakiego "gotowca" kupić by nie mieć kłopotów z podłączeniem a temperatura i nawiew jakoś realnie można by było ustawiać. Kasę też mam trochę na minusie, więc żadne bardzo wypasione nie wchodzą w rachubę - pozdrawiam Wiesław

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#22 wieslaw149

wieslaw149

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • MiejscowośćSmigiel

Napisano 07 mar 2018 - 21:34

Cześć Nowicijsz. Jestem większym nowicjuszem niż Ty, gdyż przerobiłeś już pierwsze wędzenia. U mnie wszystko przede mną. Niestety spowolniła mnie choroba. Zgodnie z podpowiedziami zmieniłem blachę ocynk na czarna. Niestety, u nas byla osiągalna tylko 0,8 mm, więc koszt i waga się zwiększyła. Moja prośba do Ciebie albo któregoś z kolegów przerabjających ten temat o wrzucenie schemau podłączenia REXa900, gdyż wertując forum znalazłem Rexa100 i 700. Nie jestem fachowcem w tym temacie, a oglądając je widzę różnice. Jako czujnik temperatury zasosuję sondę PT100  400C z trzema przewodami (czerwony i dwa zielone) - pozdrawiam

Użytkownik wieslaw149 edytował ten post 07 mar 2018 - 21:36

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dymbok, zrębki, elektryka, wędzarnia, Wędzenie, kiełbasa, Szynka, Sterownik, rex 900, Grzałka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych