Skocz do zawartości

Pomoc w budowie wędzarni elektrycznej


Kuzzman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem, dopiero rozpoczynam moją przygodę z zadymianiem. Jestem w trakcie budowania wędzarni, chce, żeby była elektryczna. Co do samej komory wiem co i jak, problem zaczyna się przy układzie sterowania. Co z czym połączyć, jak, jaki termoregulator (cenowo żeby mnie nie zjadł, mam 22lata;)), jak to wszystko zebrać do  kupy. Zależy mi na tym, żeby grzałka grzała do danej temperatury i włączaniem i wyłączaniem pompki od dymogeneratora.

Dymogenerator mam z dymbox, grzałkę od grilla elektrycznego, moc 2000w

 

Napewno wszyscy tu są bardziej doświadczeni w tej kwestii, dlatego proszę o pomoc w konstrukcji panelu sterowania, jaki kabelek z czym itd. żeby nie spalić wędzarni, albo gorzej, żeby mnie prąd nie łupnął.

 

Pozdrawiam.

 

 

PS: A może ktoś jest z okolic Poznania i pomógłby ogarnąć tak skrzynkę do sterowania ;) Oczywiście za $$

PS2: Może ktoś by się podjął stworzenia czegoś takiego i wysłania pocztą ;)

Edytowane przez Kuzzman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuzzman

Grzałka 2000 W, ok, ale jakie zakładasz wymiary wędzarni?

Regulator temperatury z jedną sondą kupisz w okolicach 100 zł.

 

Coś w tym rodzaju.

post-39755-0-99086600-1516088997.jpg

 

Pod regulator podpinasz grzałkę, ale dobrze jest ze względu na pobór mocy dodatkowo zastosować stycznik.

 

DG nie wymaga opcji włącz - wyłącz pompkę, ponieważ praktycznie pracuje w trybie ciągłym przez całe wędzenie.

 

Co do samego połączenia urządzeń, to skoro nie czujesz się na siłach, poszukaj elektryka i bez problemu Ci to połączy.

 

 

 

 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak zamontuje zestaw pamel pzw1 to zamknie mi sprawę temperatury? Czy on jest PID? Będzie trzymał stała temperaturę w komorze ?

Przecież na stronie producenta masz wszystko napisane. Osobiście korzystam z akcesoriów Pamela, nie narzekam.

Czasami warto upaść, aby zobaczyć, kto pomoże nam wstać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to specjalnie nie szukałem, ale czy ktoś spotkał się z regulatorem PID takim prawdziwym a nie działający na zasadzie włącz-wyłącz? Chodzi mi o sterowanie grzałką liniowo za pomocą triaka tak jak powiedzmy w ściemniaczach światła? Choćby coś takiego:

http://allegro.pl/ssr-regulator-napiecia-mocy-sterownik-40a-gratis-i6909857611.html

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy jak zamontuje zestaw pamel pzw1 to zamknie mi sprawę temperatury? Czy on jest PID? Będzie trzymał stała temperaturę w komorze ?

Daruj sobie pamela jest to dziadostwo.

 

 

Poniżej moje zdanie:

 

 

Czy jak zamontuje zestaw pamel pzw1 to zamknie mi sprawę temperatury? Czy on jest PID? Będzie trzymał stała temperaturę w komorze ?

.......... Osobiście korzystam z akcesoriów Pamela, nie narzekam.

 

Osobiście nigdy nie miałem kłopotów, dodatkowo korzystałem z pomocy przy instalacji. Dobry kontakt telefoniczny. Aby nie wywoływać burzy, zamaczam że jest to moje zdanie.

Czasami warto upaść, aby zobaczyć, kto pomoże nam wstać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Daruj sobie pamela jest to dziadostwo.

Jakieś konkrety? 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo nieładnie z ich strony.

Taka informacja przyda się forumowiczom.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@jac007, masz pecha kolego mam pamela ponad dwa lata kilka razy rozmawiałem z pomocą techniczna, była rzeczowa i konkretna, u mnie wszystko hula bez problemowo, pozdrawiam :)

 

Też miałem od nich rzeczową odpowiedż na temat wypadającego kabla z czujnika miałem go sobie zablokować zapałką zaznaczę że cały zestaw był na gwarancji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Daruj sobie pamela jest to dziadostwo.

Jakieś konkrety? 

 

Przyciski przy sterownikach działają jak chcą czujnik tem niedokładne  ,reklamacja zapomnij wtedy mają klienta głęboko w d...e.

 

Nie prawda! Reklamowałem przyciski po gwarancji, naprawili bez problemu za ok. 20 zł !!!!

Piksiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale jak ty sobie dajesz wcisną na gwarancji, żeby użyć zapałki??? to wybacz :(

 

Nie dałem sobie wcisnąć wymiana zdań trwała dwa miesiące chcieli mi wmówić że to moja wina,więc spakowałem wysłałem na ich koszt i dałem im 14 dni na naprawę lub zwrot pieniędzy. Gdyby sprawa nie została załatwiona  wylądowała   by w odpowiedniej instytucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.