Skocz do zawartości

Podłączenie zasilacza


binio1111

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani pomóżcie , bo mnie zaćmiło i chyba za głęboko kombinuję . Chcę zamontować ledy tak ,  aby   włączały się bez względu na to , który włącznik jest włączony  , lub gdy włączone są oba :hmm::cry: - niby  proste , ale pomroczność jakaś mnie dopadła  :)  ;) 

 

post-66794-0-85864700-1516118032_thumb.png

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Binio gdyby to był obwód prądu stałego to nie było by problemu, wystarczyły by dwie diody zaporowo włączone. Tutaj raczej nie widzę sposobu prostego, Kazda kombinacja powoduje zapalenie drugiego obwodu. Czy istnieje możliwość zastosowania dodatkowego włącznika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby prąd stały , to by nie było tematu ;)  jak dodatkowy włącznik to również no problem , ale jest jak jest - kombinuje coś na przekaźnikach , żeby 12V dać na sterowanie i spinać przekaźnikiem 230V tylko zasilacz wówczas ....? No właśnie - musi być wówczas podłączony pod zasilanie na stałe :facepalm:

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przekaźnikach zrobisz, układ jedynie wyjdzie rozbudowany. Dwa przekaźniki i robisz układ sterowania lewo-prawo. Tylko tutaj obwód dla oświetlenia. Blokada załączenia ma rozpiąć mostek dla drugiego obwodu.  Sterowanie 12V za bardzo rozbudowuje układ. Jak narysuje schemat to zaraz go wstawię.

Edytowane przez mani3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie musi być warunek włączone oba to włączniki klatkowe zastosuj. https://www.google.pl/search?q=włącznik+klatkowy&oq=włącznik+kl&aqs=chrome.1.69i57j0l3.4325j0j7&client=ms-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=hfcqO_iMlGbCJM:

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Dobre, bo Polskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz w dużym uproszczeniu sterowanie. NZ to styki normalnie zwarte przekaźnika, NO to normalnie otwarte.7e15774a7c230bd5d00449820f67dfdb.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

[Dodano: 16 sty 2018 - 17:56]

Michał jeśli znasz zastosowanie włącznika schodowego bo o takim napisałeś to powinieneś wiedzieć że on tu nie ma racji bytu.

[Dodano: 16 sty 2018 - 17:57]

 

 

Jeśli nie musi być warunek włączone oba to włączniki klatkowe zastosuj. https://www.google.p...hfcqO_iMlGbCJM:
 

Nie. Ten włącznik tu się nie nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zamiast zwykłych wyłączników kup w sklepie wyłączniki schodowe

One walanie są do zapalania i gaszenia z dwóch miejsc niezależnie.

Prawidłowy link zamieścił michal278

 

 

 

Michał jeśli znasz zastosowanie włącznika schodowego bo o takim napisałeś to powinieneś wiedzieć że on tu nie ma racji bytu.

 

Nieprawda 

Własnie takie należny zastosować

 

 

Druga możliwość to przyciski i przełącznik impulsowy, każdy kolejny impuls zapala i gasi.

 

To rozwiązanie upraszcza instalacje elektryczna, i można na jednym przewodzie 2 żyłowym montować wiele przycisków.

 

 

Wszystko kupisz w każdym sklepie elektrycznym.

 

Pamiętaj ze to 230V i nie powinno się tam majstrować prowizorek. Poza tym te (ww) rozwiązania mogą się na koniec tańsze i działają

 

PS

Schemat mani3k zapomnij, to nie będzie działać 

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chyba się nie zrozumieliśmy -  nie zależy mi na zapalaniu jednej żarówki z dwóch miejsc tylko dwóch oddzielnych żarówek z jednego włącznika podwójnego z jednoczesnym zapalaniem trzeciego obwodu zasilającego zasilacz led -     naciskam lewy włącznik  to świeci się lewa żarówka +led ; naciskam prawy włącznik - świeci prawa żarówka +led   ;  naciskam oba to świecą obie żarówki +led . Trzeci obwód zasilający zasilacz  ma świecić zawsze bez względu którą żarówkę zapalę . Schodowym się nie zrobi  :no:  Miejsce za włącznikiem mam więc mogę tam upchać co zechcę , ale kolejnego włącznika nie dołożę .

 

Pamiętaj ze to 230V i nie powinno się tam majstrować prowizorek.

Dzięki za troskę ;) - z  tym nie ma problemu  :thumbsup: 

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednego włącznika podwójnego z jednoczesnym zapalaniem trzeciego obwodu

 

 

Nie wiem jakie masz włączniki (zakładam że typowe instalacyjne oświetleniowe), ale tak jak opisujesz to sprawę załatwiają dwa włączniki podwójne, takie jak do żyrandola gdzie możesz zapalić jedną albo drugą sekcję czy obie wraz. Tu jedna sekcja np. lewej żarówki zapala ją , a druga sekcja zapala LED. Z prawą żarówką podobnie. Na wyłącznikach cała filozofia to zamiana klawiszy z dwóch niezależnych na jeden załączający obie sekcje jednocześnie.

Wiedzy nigdy za wiele, nawet tej na chwilę obecną pozornie nieprzydatnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek mniej więcej coś takiego - tylko w takiej konfiguracji klikając którykolwiek włącznik to zapalasz wszystko - Tak jest źle.

 

ale tak jak opisujesz to sprawę załatwiają dwa włączniki podwójne

Na początku tematu napisałem  - jeden włącznik podwójny . Nie chodzi mi o dokładanie włączników - prośba o pomoc była jasna.

 

Trzeba zrobić tak : dwa przekaźniki ze stykami bezprądowo otwartymi z cewkami  na 230V

 

post-66794-0-99008900-1516205074_thumb.jpg

 

Jeżeli się mylę proszę o  sprostowanie. :)

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bino1111 napisz w jakim zakresie chodzi LED zasilacz, jeżeli od 100 - 110 V to można to zrobić troczę inaczej na dwóch diodach 

Jeżeli nie to zrób tak jak ww schemacie. Jenak wiele zasilaczy LED przy wyłączeniu jednobiegunowym maja tendencje do mrożenia w stanie wyłączonym wiec albo zastosujesz dwu-sekcyjny przekaźnik albo liczyć na to ze akurat Twój zasilacz nie będzie miał tej tendencji.

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz led  kupiony razem z 3 metrową  taśmą led w zestawie - nie widzę przeciwwskazań - dostaje napięcie  świeci , nie dostaje nie świeci ;):)

 

można to zrobić troczę inaczej na dwóch diodach

Po stronie prądu stałego można na diodach :thumbsup: , ale na przemiennym na diodach nie ujedziesz  , więc robię jak na schemacie. 

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po stronie prądu stałego można na diodach , ale na przemiennym na diodach nie ujedziesz  , więc robię jak na schemacie. 

 

 

Nie na prądzie stałym tylko na polowce zmiennego

 

Tak czy owak powodzenia

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie  tak - można pokombinować :) , ale żeby już nie komplikować zrobię na przekaźnikach. Toshiba posłucham Twojej rady i na wszelki wypadek dam przekaźniki z podwójnymi stykami , żeby w razie wymiany zasilacza na inny nie było problemu - jak by był , to drugą parę styków w przekaźniku  wykorzystam do rozłączania/załączania  N . Fazę "obsłuży" jedna para sytków  , druga pójdzie na neutralny :thumbsup: Dziękuję wszystkim za zaangażowanie. 

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.