Skocz do zawartości

Puszkarka do konserw - zakup większej ilości


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przed chwilą otrzymałem awizo że przesyłka z zamykarka DIXIE jest do odbioru w punkcie pocztowym w Lund. Zamykarka została nabyta na Ebayu dn. 25 grudnia ubiegłego roku, więc jak widać trwało to 14 dni od dnia zakupu, i czas przesyłki jest absolutnie akceptowalny. Opłaty podatkowo celne, których to tak się niektórzy obawiali, wynoszą : Cło i podatek dla państwa 301 koron szw. Opłata pocztowa dla "Postnord" : deklaracja importowa 60 koron. Vat za opłaty pocztowe 15 koron szw. Czyli sumując wszystko totalnie, oprócz kosztu zakupu na Ebay wraz z przesyłką i ubezpieczeniem, przez UPS z USA do Europy, doszły jeszcze koszty łączne w kwocie 376 koron szwedzkich. Czy to dużo tak jak nas co poniektórzy usiłowali straszyć :D ? Uważam że niezbyt, przyjmując wartość 1 korony szwedzkiej za 0,42 zł.  to daje nam razem 158 (sto pięćdziesiąt osiem) polskich złotych żywej gotówki. Czy warto zapłacić dodatkowo kwotę 158 zł. orócz ceny zapłaconej na Ebayu, za automatyczną zamykarkę z najwyższej jak na dzień dzisiejszy półki :D ? Każdy musi odpowiedzieć sobie sam, bo można przecież nabyć na OLXie na bazie chińskiej wiertarki za 1200 zł. tyle że to nie automat, no i klasa sprzętu też się nieco różni, choć nie można powiedzieć że jest to sprzęt zły, Boże broń, jestem od tego daleki, tylko nieco inna klasa, ale też zamyka dobrze :D . Każdy ma więc wolny wybór, oraz swobodę decyzji :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sverige ciesz sie ze postnord nie zgubilo  :D ..ja mam z nimi staly problem ostatnio zamawialam kubki ...dotarly. tylko jeden z oberwanym  uchem ( opakowane w frigulit ) :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electro, kiedyś już mówiłem, tyle lat korzystam z usług "Postnordu", i nigdy jeszcze mnie nie zawiedli, uważam więc że to bardzo porządna i dobra firma, a jakieś "obsuwki" mogą zdarzyć się zawsze i wszędzie przecież, mnie się nie zdarzyło jeszcze, szkoda że Tobie się to tak często trafia, jakieś fatum Cię chyba prześladuje :D ?, ale nie załamuj się, na pewno będzie lepiej  :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś miły telefon z ciekawą propozycją z Polski, od pana będącego właścicielem "PUSZKOPOLU". Otóż sprawy mają się następująco. Puszkopol jest gotów udzielać nam, uczestnikom forum, rabatów przy dokonywaniu zakupów w jego firmie :D . I tak, jeżeli zebrałoby się kilka chętnych osób do nabycia zamykarki, ten nowy fajny wariant na bazie wiertarki stołowej, zamykany jednym ruchem ręki, gdzie rolki ustawione są na stałe i nie potrzeba nic kombinować z siłą docisku, kosztujący o 200 zł. drożej. Pan z Puszkopolu jest gotów sprzedawać go nam z wiertarką po cenie tego starego modelu, czyli za kwotę 1000 zł. polskich od sztuki, plus przeszkolenie i instruktaż filmowy, jak samemu ustawiać i regulować te rolki w przypadku gdybyśmy np. dokonywali zakupu tylko zestawu zamykającego, bez wiertarki, za cenę 500 zł. (też po starej cenie), a nie za 700 zł. Niektórzy z kolegów mają przecież swoje wiertarki. Rozmowy z panem prowadziłem już od dosyć dawna, lecz nie pisałem o tym wcześniej, ponieważ chciałem aby sprawę domówić, dopiąć, mieć pewność i dopiero "dawać cynk"  :D . Jeżeli więc koledzy mieliby ochotę na hurtowe zakupy w Puszkopolu, to zakład jest gotów na współpracę i rabaty :D . Sprawa cen samych puszek też jest otwarta do dyskusji przy zakupach zbiorowych. 

 

Ps. Wiem że Maxell kiedyś podejmował jakieś próby współpracy, lecz coś tam wówczas nie wypaliło. Teraz jednak szlaki zostały przetarte, i droga jest otwarta. Może więc Maxellu jako "Naczelny" zechciałbyś jeszcze raz podjąć próbę aby objąć działanie swym patronatem ? W każdym bądź razie tak czy inaczej, szlak został przetarty i początek zrobiony, a chętni do dzieła :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alo, alo, wystarczy tylko być czujnym, a kolejny All American automatic can seamer trafi w godne ręce :D :

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=Vintage+Hand+Crank+Automatic+ALCOA+Canning+Master+Sealer+Near+Perfect%21+Works%21&_sacat=0

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie widzę, że kilka rzeczy nie działa jak powinno, ale to chyba wina prac naprawczych na naszym serwerze.

Tymczasem wklejam zatem "z ręki" :D

 

Cytat z posta sverige2: "Ps. Wiem że Maxell kiedyś podejmował jakieś próby współpracy, lecz coś tam wówczas nie wypaliło. Teraz jednak szlaki zostały przetarte, i droga jest otwarta. Może więc Maxellu jako "Naczelny" zechciałbyś jeszcze raz podjąć próbę aby objąć działanie swym patronatem ? W każdym bądź razie tak czy inaczej, szlak został przetarty i początek zrobiony, a chętni do dzieła."

 

Odpowiadam - nie sverige, drugi raz nie będę się narzucał. Wystarczy, że raz zrobiłem z siebie wałka, a gostek nawet nie raczył odpisać, mimo kilku maili z mojej strony.

Jeśli ma ochotę na współpracę, niech napisze do mnie na pocztę przedstawiając pełną ofertę opisowo - graficzną z aktualnym cennikiem i wysokością rabatu dla członków Wędzarniczej Braci.

 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Maxellu, rozumiem i przekażę faciowi. Nie mniej ze swej strony podałem to co usłyszałem od niego. Wydawał mi się rozsądnym i miłym człowiekiem, takie było moje spostrzeżenie, choć nadmieniał że kiedyś mieli problemy które już nie powinny się powtórzyć . Jednak lekceważenie partnera chętnego do współpracy uważam za całkowicie niestosowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Markowa zamykarka automatyczna, nie do zajechania, w cenie krajowej zamykarki ręcznej na bazie wiertarki stołowej. Prawdziwie profesjonalne "sprzęcicho"  :D. https://www.ebay.co.uk/itm/333008948612?ul_noapp=true#shpCntId

 

 

s-l1600.jpg

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czynie starania w kwestii wynegocjowania jak najniższej ceny na puszkarki ręczne produkowane w USA. Jest dojście do producenta, który robi takie maszynki od kilkudziesięciu lat. Może uda się nam kupić większa ilośc za rozsądna cenę. O wynikach negocjacji będę informował. 

Czy ten temat umarł śmiercią naturalną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy ten temat umarł śmiercią naturalną ?

Już o tym pisałem na forum. Po prostu straciliśmy kontakt z osobą pośredniczącą w negocjacjach.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Znalazłem w necie ofertę puszkownicy  ręcznej    Atut Primar    http://butony.atut-primar.pl/pl/puszkownica-ipuszki/puszkownica ale nie ma podanej ceny i sprzedawca teoretycznie nie prowadzi sprzedaży detalicznej. Czy ktoś miał do czynienia z tym urządzeniem i czy ewentualnie ktoś zna jego cenę  ? Wygląda ciekawie, puszki tez są do kupienia u dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest zamykarka Yves Vay, możesz ją sobie kupić od Jacka, a na OLX sprzedają Gonzo i Przemek. ceny za taką odnowioną, po remoncie oscylują w okolicach 1500 -1700 pln.

Akurat teraz Jacek sprzedaje DIXIE, ale to znacznie potężniejsza maszyna :D . https://www.olx.pl/d/oferta/zamykarka-do-puszek-CID628-IDLD0cK.html#30119f1d05

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy ktoś miał do czynienia z tym urządzeniem i czy ewentualnie ktoś zna jego cenę  ?
 

Jeśli interesuje cię konkretnie taki model to proszę bardzo tu masz info https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/18708-zamykarka-do-puszek-ives-way/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.