Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Puszkarka do konserw - zakup większej ilości

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#21 Sla100

Sla100

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 527 postów
  • MiejscowośćGdynia

Napisano 26 wrz 2018 - 20:42

Podobno ta na wiertarce strasznie chlapie :) trzeba miec dobry fartuch gumowy i maske :) Trzeba tez miec dobre wyczucie w reku dociskajac rolki. Automat moim zdaniem jest duzo lepszy :) pisze tak bo takowy posiadam (DIXIE) owszem trzeba krecic ale nie jest to problem a i cenowo wydaje sie to jalepsza i najtansza opcja tylko trzeba szukac i trafic bo nie czesto bywa. Sa produkcje z USA jak i UK.

#22 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 11527 postów

Napisano 27 wrz 2018 - 13:20

Arkadiuszu, producent tych zamykarek na bazie wiertarki, brał za cały komplet akcesoriów potrzebny do wykonania zamykarki na bazie wiertarki stołowej 400 zł. polskich. Tak było wiosną kiedy dzwoniłem do niego i rozmawiałem z nim o tym

Nie wiem z kim gadałeś , ale ja rozmawiałem ze sprzedawcą z olx i chciał 700zł.

Podobno ta na wiertarce strasznie chlapie

Wiertarka ma regulację obrotów. Nie trzeba zamykać z prędkością światła. :D

#23 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5167 postów
  • MiejscowośćCiechocinek - Polska / Lund - Szwecja

Napisano 27 wrz 2018 - 15:50

Arkadiuszu, producentów jest tylko praktycznie dwóch, oprócz Puszkopolu, nie pamiętam z którym, bo rozmawiałem ze wszystkimi trzema i któryś z nich chciał 400 pln za komplet, ale to było wiosną teraz może ceny się zmieniły, ale spójrz, już cała ręczna kosztuje tylko 500 pln.   https://www.olx.pl/o...tml#f2c67d22b1 wystarczy dołożyć sobie napęd od wspomagania Nissana Note, za 50-100 zeta, jak to zrobił Tusiaczek i ja także tylko nieco iiny, ale w tym samym stylu na 12v, i będziesz miał super cacy lala, tra la, la :D .

Użytkownik sverige2 edytował ten post 27 wrz 2018 - 15:53

#24 binio1111

binio1111

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 3406 postów
  • MiejscowośćOzorków

Napisano 27 wrz 2018 - 20:35

Markowej używki nie bałbym się kupić . To sprzęt raczej nie markowy i nie wiadomo ile to nakręciło. W innym wątku pytałem kto produkuje te maszynki , ale nie ma odpowiedzi. ( Raczej nie jest to sprzęt z USA  ;) )

#25 Zbój Madej

Zbój Madej

Uzależniony od forum

• **VIP-Organizator**
  • 7260 postów

Napisano 27 wrz 2018 - 20:45

Binio, ta za pińćset to puszkopol robił.

#26 binio1111

binio1111

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 3406 postów
  • MiejscowośćOzorków

Napisano 27 wrz 2018 - 21:49

Dzięki Zbóju.

#27 Zbój Madej

Zbój Madej

Uzależniony od forum

• **VIP-Organizator**
  • 7260 postów

Napisano 28 wrz 2018 - 05:38

Dzięki Zbóju.

Z beiot'em pisałem, miał taką, jedyna wada to aluminiowa rączka, która rękę brudzi, niemniej jednak trzeba poćwiczyć współpracę korbki z dociskaniem rolek.. coby dobrze puszkę "zszyło".

Dixie to dixie, kręcisz korbą i puszka się zamyka, całe dociskanie, zamykanie samo się robi, ale nie ma lekko, trafiłem na filmik jak gościu zamyka puszkę tą Dixie, trza 20 razy "korbnąć" coby puszkę zamknąć. Jak będzie na ten przykład 100 puszek do zamknięcia to nieźle można ręką przypakować :D

#28 binio1111

binio1111

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 3406 postów
  • MiejscowośćOzorków

Napisano 28 wrz 2018 - 05:52

To się napędzik  dorobi :thumbsup:. W jakich cenach chodzą Dixie? - szukałem na angielskim ebay  ale pod hasłem dixie to z 50 stron wywala. Pod hasłem weck machine też bzdury wychodzą.  Muszę przejechać się na szrot - może jakimś cudem :devil: znajdę - ludzie nieraz wywalają graty po dziadkach , bo nie wiedzą co to jest.

#29 Zbój Madej

Zbój Madej

Uzależniony od forum

• **VIP-Organizator**
  • 7260 postów

Napisano 28 wrz 2018 - 06:09

Można trafić nawet za 22 funty, ale trza długo szukać.

Są także firmy Iveys, też automaty, nie wiem czy to półka górna czy też mniej górna :rolleyes:  ale cena jest w granicach 200 zielonych papierków :facepalm:

Użytkownik Zbój Madej edytował ten post 28 wrz 2018 - 06:12

#30 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5167 postów

Napisano 28 wrz 2018 - 07:06

Biniu1111, należy wpisać hasło "can sealer", i wyskoczą ci wszystkie możliwe zamykarki :D .

https://www.ebay.co....sealer&_sacat=0

https://www.ebay.com..._nkw=can sealer

Użytkownik sverige2 edytował ten post 28 wrz 2018 - 07:26

#31 Zbój Madej

Zbój Madej

Uzależniony od forum

• **VIP-Organizator**
  • 7260 postów

Napisano 28 wrz 2018 - 12:01

Iveys

Binio, "letko" się machnąłem, nie Iveys tylko Ives

#32 binio1111

binio1111

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 3406 postów
  • MiejscowośćOzorków

Napisano 28 wrz 2018 - 15:44

Ok dzięki - przeglądam :thumbsup:

#33 mikami

mikami

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 525 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 29 wrz 2018 - 10:34

należy wpisać hasło "can sealer", i wyskoczą ci wszystkie możliwe zamykarki

To dobre określenie, można też spróbować can seamer, takiego terminu używa Dixie

#34 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5167 postów

Napisano 01 sty 2019 - 21:11

Jest do nabycia na Hamerykańskim "Jebaju" fajny sprzęt, za relatywnie niską cenę ok. 300 $ wraz z przesyłką UPSem, do Polski, może któryś z kolegów będzie zainteresowany, nie wiem czy Binio już kupił :Dhttps://www.ebay.com...e-/163462637696

#35 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5167 postów

Napisano 02 sty 2019 - 10:41

Jest do nabycia na Hamerykańskim "Jebaju" fajny sprzęt, za relatywnie niską cenę ok. 300 $ wraz z przesyłką UPSem, do Polski, może któryś z kolegów będzie zainteresowany, nie wiem czy Binio już kupił :Dhttps://www.ebay.com...e-/163462637696

Jest też na szwedzkim "Blocket"cie, to taki svenski OLX, zamykarka Yves-Vay, za 1200 skr. czyli ok. 500 zł. polskich brutto. To również bardzo fajna wersja zamykarki automatycznej.

https://www.blocket....a=23&w=3&last=1

Są też dwie sztuki na Ebayu.  To są takie nieco tańsze zamykarki automatyczne, ale fajne i poręczne, zajmujące bardzo malo miejsca. Dobre dla ludzi którzy nie nie zamykają jakichś ilości hurtowych, a raczej na domowy użytek i potrzeby. W parę chwil można je rozłożyć na części i nawet na biwak czy urlop ze sobą zabierać, jeżeli np. zachciałoby się nam "puszkować" na świeżo złowione rybki :D

https://www.ebay.co....cGYSk:rk:3:pf:0

https://www.ebay.co....cKPw6:rk:4:pf:0

http://www.templetons.ca/canning.aspx

Użytkownik sverige2 edytował ten post 02 sty 2019 - 11:02

#36 electra

electra

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 5590 postów
  • MiejscowośćSztokholm

Napisano 02 sty 2019 - 12:56

Sverige zebym robila konserwy puszkowe to bym kupila bo to niedaleko odemnie tylko po drugiej stronie miasta  :)

#37 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5167 postów

Napisano 02 sty 2019 - 14:39

To najwyższa pora abyś zaczęła Electro :D ,a to naprawdę fajna cena za taki sprzęt, są przecież wyroby które tylko z puszki mają ten swój "właściwy", niepowtarzalny i nieporównywalny z potrawami ze słoika smak, i konsystencję :D .  Tuszonka, boczek, słoninka, a teraz np. przymierzam się do salcesonu :D .

#38 electra

electra

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 5590 postów
  • MiejscowośćSztokholm

Napisano 02 sty 2019 - 14:54

U nas nie ma komu jesc ..nigdy w domu konserw raczej sie nie jadalo ,chyba ze na jakis wypad pod namiot , Jedynie szynka z puszki w czasach PRL z PEWEX :)

U mnie rodzinka malo tlusto jedliwa maz i mama wogole nie jedza, nawet z szynki najmniejszy odkroja,  tata tez raczej niewiele , boczek zadko, sloniny nikt nie zje ...a dla siebie nie bede robila  bo nie przejadam i tak tego co zrobie  :)

Użytkownik electra edytował ten post 02 sty 2019 - 14:59

#39 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 11527 postów

Napisano 02 sty 2019 - 14:54

A mnie podoba się ta na amerykańskim ebay-u ,ale trochę drogo.Jakby opuścił na 800 zł (220-230$) z przesyłką po przeliczeniu to bym może łyknął tylko jak tu się z gościem dogadać?U mnie z angielskim kiepsko. :facepalm:

Użytkownik arkadiusz edytował ten post 02 sty 2019 - 15:13

#40 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5167 postów

Napisano 02 sty 2019 - 15:14

Arkadiuszu, cena która jest na chwilę obecną jest naprawdę bardzo atrakcyjna :D . Ten sprzęt na Amazonie kosztuje znacznie, ale to znacznie więcej. Polska samoróbka na wiertarce stołowej z "Puszkopolu" kosztuje w lepszej wersji 1200 zł. a porównania nie ma żadnego. All Amrican caner, to jest automat z tzw. "górnej półki", więc cena jest, że nie ma co gadać Arkadiuszu :D . Spójrz na cenę tego sprzętu na Amazonie:  https://www.amazon.c...x/dp/B001DHKYF0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych