Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Puszkarka do konserw - zakup większej ilości

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#41 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 11527 postów

Napisano 02 sty 2019 - 15:32

Spójrz na cenę tego sprzętu na Amazonie: 

No spojrzałem.Rzeczywiście cena jest atrakcyjna .Czy aby nie za atrakcyjna?.Nie wiem jak się kupuje na ebay- u za walutę?

Użytkownik arkadiusz edytował ten post 02 sty 2019 - 15:35

#42 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5175 postów
  • MiejscowośćCiechocinek - Polska / Lund - Szwecja

Napisano 02 sty 2019 - 15:38

Obejrzyj komentarze sprzedającego, a kupując oficjalnie przez Ebay masz zagwarantowaną transakcję, więc nie ma obaw :D. Płacisz kartą, albo przez PayPal. Bardziej prosto się nie da. Czy masz konto na Ebayu ? 

Sprzedający ma 100% pozytywnych komentarzy, i sprzedaje na Ebayu od grudnia 1998 roku, więc chyba to coś mówi o jego statusie i klasie :D ?

Użytkownik sverige2 edytował ten post 02 sty 2019 - 15:42

#43 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 11527 postów

Napisano 02 sty 2019 - 15:51

Założyłem, ale może przejdziemy na PW.

[Dodano: 02 sty 2019 - 15:51]

Widzę,że facet wędkuje i chyba robi konserwy z rybek.

#44 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5175 postów

Napisano 02 sty 2019 - 15:52

OK. poszło na PW  .

A tak swoją drogą Arkadiuszu to Twoje "Cwaniaki" robione w puszkach byłyby proste i bezpieczne do wysyłki, i na bank nie nadążałbyś z robotą dla oczekujących na te Twoje Delicja z uchem :D .

Użytkownik sverige2 edytował ten post 02 sty 2019 - 15:58

#45 Muski

Muski

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 7214 postów

Napisano 03 sty 2019 - 10:15

U nas nie ma komu jesc ..nigdy w domu konserw raczej sie nie jadalo ,chyba ze na jakis wypad pod namiot
Dokładnie jak u nas - chociaż w czasach moich róznych wojaży  jadało sie baaardzo rózne specjały i niespecjały  ;)  . Od wielu lat wyjazdy (krajowe i zagraniczne) sa jednocześnie formą zwiedzania pod kątem regionalnych przysmaków - poznawanie tzw smaków Świata  :D  

#46 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5175 postów

Napisano 03 sty 2019 - 11:04

Osobiście nie robię konserw pod kątem wyjazdów czy kempingowania z przyczepą nigdy, to absolutne nieporozumienie przynajmniej w moim przypadku, a z tego co wiem nie tylko . "Poznawanie nowych smaków Świata" już kiedyś sobie  z Muskim wyjaśnialiśmy (chyba zapomniał :D) Konserwy różniste obecnie robię i konsumuję głównie, powtarzam, głównie w domu, i to właśnie dla przypominania tych "starych ukochanych smaków", tuszonki, mielonek, boczków, etc. więc sorry very, ale  również kiedyś polemizowałem także z EAnną w tej materii, to taka post "PRLowska degeneracja smakowa", która jest motorem tych poczynań, bo to że konserwy wszelakie z puszki smakują zupełnie inaczej niż to samo ze słoika, to chyba nikogo przekonywać nie trzeba, i to właśnie jest to dla czego przynajmniej ja rozpocząłem tę puszkową, wcale nie tak tanią jak by się wydawało, zabawę :D.

#47 Muski

Muski

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 7214 postów

Napisano 03 sty 2019 - 11:42

kiedyś sobie  z Muskim wyjaśnialiśmy (chyba zapomniał )
Nie nie zapomniał a przypomniał  :D  :thumbsup:  

#48 electra

electra

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 5600 postów
  • MiejscowośćSztokholm

Napisano 03 sty 2019 - 11:58

W czasach gdy ja jezdzilam pod namiot ,,w sklepach byly haki puste ,  :)  Na wyjazdy poza granice nigdy nie zabieram czegos z domu ..zawsze staram sie jadac tam gdzie tubylcy ( all incl. nie wchodzi w gre bo wszystko pod turystow :) )

Smak z puszki pamietam jedynie wlasnie szynki , bylo cos jeszcze jak gulasz angielski i saira ..ta ostatnia w poczatku lat 80-ch prawie nie do zdobycia  :)

#49 Muski

Muski

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 7214 postów

Napisano 03 sty 2019 - 13:38

ie zabieram czegos z domu ..zawsze staram sie jadac tam gdzie tubylcy
Coś widać na tym Bródnie  mieliśmy wspólnego - wprawdzie mieszkałem tam tylko albo aż  6 lat  :facepalm:

#50 electra

electra

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 5600 postów
  • MiejscowośćSztokholm

Napisano 03 sty 2019 - 14:27

Muski ja mieszkalam 16 mialam chyba 10 miesiecy jak sie rodzice tam sprowadzili az tyle ,w dwoch roznych miejscach ale tylko do tego pierwszego miejsca mam pewien sentyment, teraz bywam raz w roku ..u tesciowej :devil:

#51 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5175 postów

Napisano 03 sty 2019 - 18:53

A tutaj mamy nasze kochane "Wędliny Domowe" w wersji anglojęzycznej, i opis zalet zamykareczki YVES-WAY :D .

equipment-can-sealer-ives-way-800-sm.jpg

https://www.meatsand...sealer/ives-way

Użytkownik sverige2 edytował ten post 03 sty 2019 - 18:53

#52 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5175 postów

Napisano 07 sty 2019 - 08:31

Nooo, ciekawe kto z SiBów nabył sprzęcicho :D ? bo nikt się nie chwali a transakcja zakończona pozytywnie, szybko i sprawnie, bo takie rodzynki długo nie czekają na amatora :D

https://www.ebay.com...e-/163462637696

Gratulacje :D :thumbsup: :clap:.

Użytkownik sverige2 edytował ten post 07 sty 2019 - 08:39

#53 piksiak

piksiak

Weteran

• Użytkownicy
  • 1269 postów
  • MiejscowośćKielce

Napisano 07 sty 2019 - 08:57

Pamiętajmy jeszcze o cle i vat. Jak naliczą to zakup w ogóle nie opłacalny :(

#54 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5175 postów

Napisano 07 sty 2019 - 09:05

Piksiak, czytaj wszystko dokładnie. Ta cena niecałe 300$ jest kompletna, obejmująca przesyłkę i opłaty importowe, bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów. Jeżeli nawet zdarzyłoby się aby przypadkiem doliczyli cło plus vat, to w sumie i tak bardzo opłacalna transakcja. Sprawdź sobie cenę na Amazonie, to będziesz wiedział dokładnie co ile kosztuje :D ? https://www.amazon.c...r/dp/B001DHFX92

A tak wygląda kwestia kosztów :

https://maniacyfigur...-jak-odprawial/

Użytkownik sverige2 edytował ten post 07 sty 2019 - 09:06

#55 piksiak

piksiak

Weteran

• Użytkownicy
  • 1269 postów
  • MiejscowośćKielce

Napisano 07 sty 2019 - 11:14

Sam czytaj uważnie. Jak dla kogoś cena 300$ jest ceną zaporową i zastanawia się nad kupnem a potem doliczą mu 150$ to wiesz co go będzie obchodzić, że i tak zarobił??? Weź pomyśl trochę zamiast czytać.

#56 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5175 postów

Napisano 07 sty 2019 - 11:52

Piksiak, przecież ja nie chcę się z Tobą sprzeczać, po prostu lubię informować naszych SiBów rzetelnie i uczciwie jak wygląda ta, czy też inna sprawa.Jeżeli już więc liczymy koszta, to czytaj uważnie :D. Po to zamieściłem link  który powtórzę : https://maniacyfigur...-jak-odprawial/  wystarczy go ze zrozumieniem dokładnie przeczytać najlepiej od początku, do końca :D . Tak czy inaczej, jeżeli już celnicy w Polsce dobiorą się do naszej przesyłki, to VAT wynosi 23% na całość, plus cło wynosi 5% na całą kwotę więc 300$ + 23% VAT = 369$  plus 5% cło, czyli 369$ + 5% to daje nam razem kwotę końcową 387$ . ( 1,470 zł.)  Dużo to czy mało :D ??? Pojęcie względne, ale jeżeli ktoś ma zakupić samoróbkę na bazie Chińskiej wiertarki za 1200 polskich złotych, to sorry very, ale to chyba kończy dywagacje, bo kto bogatemu zabroni :D ? Nówka sztuka All American can sealer na Amazonie,  kosztuje 699$ plus 100$ przesyłka, czyli razem 799$ plus VAT 23% to 982$ plus cło 5% to razem 1031$ zieleńców. Porównanie więc proste, kupując na Ebayu, zyskujemy na tym zakupie na czysto 644$, w stosunku do ceny nówki sztuki z Amazona :D . Jest jednak jeszcze jedno pytanie, czy chcemy za cenę tylko nieco niższą, mieć samoróbkę z OLXa, czy też mieć sprzęt z najwyższej "puszkowej" półki płacąc tylko parę złotych więcej :D ? O tym już każdy musi decydować sam  :D .

#57 piksiak

piksiak

Weteran

• Użytkownicy
  • 1269 postów
  • MiejscowośćKielce

Napisano 07 sty 2019 - 13:26

A skąd pomysł, że zapłacisz vat i cło od ceny którą zapłaciłeś? Też nie chcę się sprzeczać ale sam zapłaciłem podwójnie i czytanie Internetu tylko wodę z mózgu robi ludziom bo to nie takie proste przy rzeczach nie ze sklepu. 

#58 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5175 postów

Napisano 07 sty 2019 - 13:55

Piksiak, tak mówią przepisy, przecież po to są, na Ebayu nie ma zmiłuj. Wysyłają tylko  International Priority Shipping  via the Global Shipping Program, podając do wiadomości Urzędu Celnego w danym kraju cenę za ją nabyłeś przedmiot, i cenę przesyłki w tym systemie. To właśnie jest podstawa do naliczania  podatku VAT i cła :D . Znam to z autopsji, ponieważ kupuję różne rzeczy na Ebayu USA, i zamykarek np. kupiłem już w sumie 4 szt. (cztery sztuki) :D , miałem wcześnie kupione 2 szt All American automatic caner, a teraz jeszcze kupiłem DIXIE i Yves Way, aby mieć porównanie która jest dla mnie najbardziej przydatna i najlepsza, taki gadżeciarz ze mnie taki :D , więc myślę że wierzysz w moje informacje :D ? Przecież nie po to piszę i informuję naszych SiBów, aby kogoś wpuszczać w tzw. "malyny", bo niby w jakim celu, więc uwierz że kupowanie na Ebayu USA nie jest naprawdę trudne ani kłopotliwe, a płatność PayPalem, daje pełne bezpieczeństwo i gwarancję że nie stracisz pieniędzy :D .Więc powodzenia Ci życzę Piksiak, i zapewniam że warto szukać okazji na Ebayu , bo jest bezpiecznie, i łatwo sobie obliczyć z góry cały koszt zakupu łącznie z ew. podatkiem VAT i opłatą celną, choć nie zawsze celnicy nakładają te opłaty, co jest swego rodzaju loterią :D .

#59 Marek z Bielska

Marek z Bielska

Weteran

• **VIP**
  • 2225 postów
  • MiejscowośćBielsko-Biala

Napisano 09 sty 2019 - 15:56

Sverige2 dobrze piszesz,wszystko zależy czy chce się kupić czy kupować,a to bardzo zmienia postać rzeczy tak naprawdę,zamykarka poszła za śmieszne pieniądze nawet jakby doliczyli cło plus vat.....

Sverige2 ciekaw jestem która Ty wybierzesz z tych 4rech co masz?

#60 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5175 postów

Napisano 09 sty 2019 - 16:42

Marku, jeszcze nie wiem, bo na te dwie nowo nabyte oczekuję, są jeszcze w drodze :D . Właśnie przed chwilą otrzymałem wiadomość że DIXIE dotarła już do Kopenhagi, i została przekazana do szwedzkiej odprawy celnej, więc pewnie lada chwila będzie u mnie w Lund. To co z góry mogę powiedzieć, to cóż, sam wiesz chyba co sądzić o All American automatic can sealer :D . Klasa sama w sobie, ta jedna którą mam jest z oprzyrządowaniem do puszek z napojami, jest inna głowica i rolki zamykające. Druga zaś jest do konserw i typowych puszek 98 mm. Co się tyczy DIXIE, to kupiłem ją z czystej ciekawości, bo że to też górna półka, to oczywista oczywistość, choć jest znacznie większa i cięższa niż All American. Waży dokładnie dwa razy tyle co All American, ok. 10 kg. żywej wagi, więc to taka raczej potężna maszyna, głównie do stacjonarnego użytku. Natomiast Iwes-Way kupiłem ze względu na małe rozmiary i łatwość szybkiego demontażu, aby ew. móc zabierać ze sobą na letnie wojaże z przyczepą nad jeziora, i możliwość ewentualnego "puszkowania" złowionych rybek na świeżo :D . Wiem że na pewno do tego będzie się nadawać. Jeżeli więc po dokonaniu porównań stwierdzę, że DIXIE jest zbyt potężna, to ? To się z nią rozstaniemy :D .

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych