Skocz do zawartości

Puszkarka do konserw - zakup większej ilości


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

A tutaj mamy nasze kochane "Wędliny Domowe" w wersji anglojęzycznej, i opis zalet zamykareczki YVES-WAY :D .

 

equipment-can-sealer-ives-way-800-sm.jpg

 

https://www.meatsandsausages.com/canning-equipment/can-sealer/ives-way

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nooo, ciekawe kto z SiBów nabył sprzęcicho :D ? bo nikt się nie chwali a transakcja zakończona pozytywnie, szybko i sprawnie, bo takie rodzynki długo nie czekają na amatora :D

https://www.ebay.com/itm/ALL-AMERICAN-Canning-225-Master-Hand-Crank-Can-Sealer-Great-shape-/163462637696

Gratulacje :D:thumbsup::clap:.

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piksiak, czytaj wszystko dokładnie. Ta cena niecałe 300$ jest kompletna, obejmująca przesyłkę i opłaty importowe, bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów. Jeżeli nawet zdarzyłoby się aby przypadkiem doliczyli cło plus vat, to w sumie i tak bardzo opłacalna transakcja. Sprawdź sobie cenę na Amazonie, to będziesz wiedział dokładnie co ile kosztuje :D ? https://www.amazon.com/All-American-Master-Hand-Crank-Sealer/dp/B001DHFX92

 

A tak wygląda kwestia kosztów :

https://maniacyfigurek.pl/celnik-plakal-jak-odprawial/

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piksiak, przecież ja nie chcę się z Tobą sprzeczać, po prostu lubię informować naszych SiBów rzetelnie i uczciwie jak wygląda ta, czy też inna sprawa.Jeżeli już więc liczymy koszta, to czytaj uważnie :D. Po to zamieściłem link  który powtórzę : https://maniacyfigur...-jak-odprawial/  wystarczy go ze zrozumieniem dokładnie przeczytać najlepiej od początku, do końca :D . Tak czy inaczej, jeżeli już celnicy w Polsce dobiorą się do naszej przesyłki, to VAT wynosi 23% na całość, plus cło wynosi 5% na całą kwotę więc 300$ + 23% VAT = 369$  plus 5% cło, czyli 369$ + 5% to daje nam razem kwotę końcową 387$ . ( 1,470 zł.)  Dużo to czy mało :D ??? Pojęcie względne, ale jeżeli ktoś ma zakupić samoróbkę na bazie Chińskiej wiertarki za 1200 polskich złotych, to sorry very, ale to chyba kończy dywagacje, bo kto bogatemu zabroni :D ? Nówka sztuka All American can sealer na Amazonie,  kosztuje 699$ plus 100$ przesyłka, czyli razem 799$ plus VAT 23% to 982$ plus cło 5% to razem 1031$ zieleńców. Porównanie więc proste, kupując na Ebayu, zyskujemy na tym zakupie na czysto 644$, w stosunku do ceny nówki sztuki z Amazona :D . Jest jednak jeszcze jedno pytanie, czy chcemy za cenę tylko nieco niższą, mieć samoróbkę z OLXa, czy też mieć sprzęt z najwyższej "puszkowej" półki płacąc tylko parę złotych więcej :D ? O tym już każdy musi decydować sam  :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd pomysł, że zapłacisz vat i cło od ceny którą zapłaciłeś? Też nie chcę się sprzeczać ale sam zapłaciłem podwójnie i czytanie Internetu tylko wodę z mózgu robi ludziom bo to nie takie proste przy rzeczach nie ze sklepu. 

Piksiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piksiak, tak mówią przepisy, przecież po to są, na Ebayu nie ma zmiłuj. Wysyłają tylko  International Priority Shipping  via the Global Shipping Program, podając do wiadomości Urzędu Celnego w danym kraju cenę za ją nabyłeś przedmiot, i cenę przesyłki w tym systemie. To właśnie jest podstawa do naliczania  podatku VAT i cła :D . Znam to z autopsji, ponieważ kupuję różne rzeczy na Ebayu USA, i zamykarek np. kupiłem już w sumie 4 szt. (cztery sztuki) :D , miałem wcześnie kupione 2 szt All American automatic caner, a teraz jeszcze kupiłem DIXIE i Yves Way, aby mieć porównanie która jest dla mnie najbardziej przydatna i najlepsza, taki gadżeciarz ze mnie taki :D , więc myślę że wierzysz w moje informacje :D ? Przecież nie po to piszę i informuję naszych SiBów, aby kogoś wpuszczać w tzw. "malyny", bo niby w jakim celu, więc uwierz że kupowanie na Ebayu USA nie jest naprawdę trudne ani kłopotliwe, a płatność PayPalem, daje pełne bezpieczeństwo i gwarancję że nie stracisz pieniędzy :D .Więc powodzenia Ci życzę Piksiak, i zapewniam że warto szukać okazji na Ebayu , bo jest bezpiecznie, i łatwo sobie obliczyć z góry cały koszt zakupu łącznie z ew. podatkiem VAT i opłatą celną, choć nie zawsze celnicy nakładają te opłaty, co jest swego rodzaju loterią :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sverige2 dobrze piszesz,wszystko zależy czy chce się kupić czy kupować,a to bardzo zmienia postać rzeczy tak naprawdę,zamykarka poszła za śmieszne pieniądze nawet jakby doliczyli cło plus vat.....

Sverige2 ciekaw jestem która Ty wybierzesz z tych 4rech co masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, jeszcze nie wiem, bo na te dwie nowo nabyte oczekuję, są jeszcze w drodze :D . Właśnie przed chwilą otrzymałem wiadomość że DIXIE dotarła już do Kopenhagi, i została przekazana do szwedzkiej odprawy celnej, więc pewnie lada chwila będzie u mnie w Lund. To co z góry mogę powiedzieć, to cóż, sam wiesz chyba co sądzić o All American automatic can sealer :D . Klasa sama w sobie, ta jedna którą mam jest z oprzyrządowaniem do puszek z napojami, jest inna głowica i rolki zamykające. Druga zaś jest do konserw i typowych puszek 98 mm. Co się tyczy DIXIE, to kupiłem ją z czystej ciekawości, bo że to też górna półka, to oczywista oczywistość, choć jest znacznie większa i cięższa niż All American. Waży dokładnie dwa razy tyle co All American, ok. 10 kg. żywej wagi, więc to taka raczej potężna maszyna, głównie do stacjonarnego użytku. Natomiast Iwes-Way kupiłem ze względu na małe rozmiary i łatwość szybkiego demontażu, aby ew. móc zabierać ze sobą na letnie wojaże z przyczepą nad jeziora, i możliwość ewentualnego "puszkowania" złowionych rybek na świeżo :D . Wiem że na pewno do tego będzie się nadawać. Jeżeli więc po dokonaniu porównań stwierdzę, że DIXIE jest zbyt potężna, to ? To się z nią rozstaniemy :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj znać jak będziesz ją porzucał. :)

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadiuszu, to prędko na pewno nie będzie, bo ja lubię swoje "zabaweczki", więc chyba jednak musisz szukać czegoś dla siebie, skoro nie chciałeś korzystać z okazji jak była do wzięcia. Marek z Bielska wyraźnie o tym napisał :D.  Ciekawe czemu się wstrzymałeś, bo miałem cichą nadzieję że to Ty właśnie byłeś tym szczęśliwcem który nie czekał aż go inni ubiegną z tym All Americanem, i który "poszedł w tempie błyskawicy" :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem kliknąć jak ktoś mnie ubiegł.,ale może nie ma tego złego........

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ok. 10 kg. żywej wagi

No ciężkie są. Moja Worcester waży 9300 g, ale za to śmiga jak należy :D

 

 

Właśnie miałem kliknąć jak ktoś mnie ubiegł

Szkoda, bo miałbyś dobry sprzęcik. Do naszego hobby jak znalazł.

Poluj na ebay, cierpliwość będzie wynagrodzona :D


[Dodano: 09 sty 2019 - 20:00]

Nie wiem czy czasami to nie będzie gotowiec na polskie puszki.

Czekam aż Jarek swoją Ives przetestuje :D

 

https://www.ebay.com/itm/Ives-Way-Can-Sealer-/153332250233

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież usiłowałem Arkadiuszowi pomóc, i Arkadiusz już nabierał rozpędu, już witał się z gąską :D , i nagle  ZONK, stwierdził że się zastanowi,  no i stało się, bo inny widząc że ma sprzęcicho za 30% realnej wartości rynkowej, nie zastanawiał się :D . Trzeba wiedzieć że All American, jeżeli tylko jest w dobrej kondycji i w dobrej cenie, to sprzedaje się na tzw. "biegu", więc trzeba być "czujnym" :D . Podobnie rzecz ma się z DIXIE :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie rzecz ma się z DIXIE

I z Worcester :rolleyes::D

[Dodano: 09 sty 2019 - 20:28]

 

 

sprzedaje się na tzw. "biegu", więc trzeba być "czujnym"

Ja cały czas czuwam. Teraz może rzadziej, ale czuwam i jeszcze "zapasówkę" sobie kiedyś upoluję :rolleyes:

Edytowane przez Zbój Madej

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbójaszku, ale przecież WORCESTER, to nic innego jak właśnie licencyjne przez Angoli robione DIXIE :D .https://www.dixiecanner.com/  A na  zapasówkę poluj, bo na pewno jest tego warta, jeżeli jeszcze w dobrej cenie, to sprzęcicho "bajka" :D.

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale przecież WORCESTER, to nic innego jak właśnie licencyjne przez Angoli robione DIXIE

No przecież wiem :D :D

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którego nikt nie rozumie

Nie pisz nikt, zapewniam, że są ludki na forum co rozumieją ;)

Pokemonowe "ech" znaczy, chciałby mieć, przydałaby się jemu,. ale kupić na razie nie może. Prościzna :cool::D

Edytowane przez Zbój Madej

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.