Skocz do zawartości

Mieszarka do farszu - pomoc w zakupie


Michał Koperski

Rekomendowane odpowiedzi

przełożenie 3:1

Dzięki :thumbsup: , teraz poczekam na Twój pierwszy test ponieważ interesuje mnie jaką minimalną masę farszu da się w niej wymieszać. Szukam mieszałki z przekładnią 3:1 którą da się minimalnie wymieszać 4-5 kg farszu natomiast maksymalna masa jaką można wymieszać nie ma dla mnie znaczenia. 

Edytowane przez Grzewlod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 570
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

teraz poczekam na Twój pierwszy test ponieważ interesuje mnie jaką minimalną masę farszu da się w niej wymieszać. Szukam mieszałki z przekładnią 3:1 którą da się minimalnie wymieszać 4-5 kg farszu

Też jestem tym zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

którą da się minimalnie wymieszać 4-5 kg farszu
to 9-10 l

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hendi  ma w ofercie trochę mniejszą mieszarkę model 82267 o pojemności 18l.Ma ona też przekładnię tylko że nie ma przechylnej misy. W instrukcji którą dostałem do mojej mieszarki jest ona opisana że moża nią mieszać do 6.5 kg mięsa i jest napisane że nie zalecają używania jej do mieszania mniejszej ilości mięsa niż 2,5 kg-5kg.Rozrzut w ilości dość duży ale myślę że 4 kg minimum można nią wymieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hendi  ma w ofercie trochę mniejszą mieszarkę model 82267 o pojemności 18l.Ma ona też przekładnię tylko że nie ma przechylnej misy. W instrukcji którą dostałem do mojej mieszarki jest ona opisana że moża nią mieszać do 6.5 kg mięsa i jest napisane że nie zalecają używania jej do mieszania mniejszej ilości mięsa niż 2,5 kg-5kg.Rozrzut w ilości dość duży ale myślę że 4 kg minimum można nią wymieszać.

Mam niedaleko do salonu Hendi więc jak znajdę chwilę to podjadę i zapytam o ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy mieszaryny 20 l Em-Spaw. Ze zdjęć na ich stronie wynika iż mieszarunia w misie nie ma dodatkowych stałych skrzydełek . Czy nie powoduje to iż farsz okręcie się dookoła mieszadła i po potokach. ?

Jak się na tym pracuje , ogólne uwagi mile widziane. Wiem bez napędu cieżko ,ale inne. Napęd to następny krok. Rozglądam się za mieszarka i to jeden z typów. Jak są  lepsze to się podzelcie

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napęd to następny krok

Może to cię zainteresuje https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/18893-pere%C5%82ki-portali-aukcyjnych/page-3post 48

Trochę wysoki ale koledzy na forum łączyli takie napędy z mieszałkami.

 

 

 

Pytanie do posiadaczy mieszaryny 20 l Em-Spaw. Ze zdjęć na ich stronie wynika iż mieszarunia w misie nie ma dodatkowych stałych skrzydełek . Czy nie powoduje to iż farsz okręcie się dookoła mieszadła i po potokach. ?

Na przykładzie swojej (tej którą mam obecnie) uważam że skrzydełka są niemal obowiązkowe.

Jak miałem tą Em-Spawu ze skrzydełkami to elegancko dodatkowo rozbijało farsz. Teraz mi tego brakuje.

 

 

 

Wiem bez napędu cieżko ,ale inne

Pełny wsad to chyba tylko dla Pudziana ręcznie.

Osobiście uważam że takie sprzęty to tylko z napędem, ale to moje zdanie.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to cię zainteresuje https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/18893-perełki-portali-aukcyjnych/page-3post 48
Trochę wysoki ale koledzy na forum łączyli takie napędy z mieszałkami.

 

Nie bardzo się nada. Ma 190 obrotów/minuta to bezpośrednio odpada a z przekładnia 3/1 np Hendi 282281 też za szybko. Wyjdzie 63 obrotów. W ”oryginalnym” jest 28
 https://t4all.pl/pl/wyposazenie-dodatkowe/378-193-silnik-z-motoreduktorem-do-mieszalki-do-farszu-10-20-30-40-l.html#/53-do_mieszalki_o_pojemnosci_-20_l/58-napiecie_-230_v

Mam AGD Mesko Bauknecht moc 450 W obroty 140 to daję 43 obrotów na minutę
I biorę pod uwagę Hendi 282281 + Bauknecht. W moim przypadku bo napęd już jest byłoby to najtańsze.



Pełny wsad to chyba tylko dla Pudziana ręcznie.
Osobiście uważam że takie sprzęty to tylko z napędem, ale to moje zdanie.

Oj tam oj tam my że szwagrem nie takie rzeczy robiliśmy.


Nic czekam na inne opinię sugestie. Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Z uwagi na problemy z plecami chcę zakupić elektryczną mieszarkę. Znalazłem taką oto, która zwróciła moją uwagę.

 

https://www.ggmgastro.com/pl-pl-pln/mikser-do-miesa-28-litrow-w-tym-maszynka-do-miesa-450-480-kg-h

 

Przerabiam jednorazowo ok 12-17 kg mięsa. Podpowiecie coś na temat tej maszynki oraz czy wielkość będzie odpowiednia do takiej ilości mięsa? Nigdy nie pracowałem z takim sprzętem i nie wiem czy np. taki układ łopatek się sprawdzi. Tak więc proszę o pomoc i opinie :)

Wcześniej kupiłem od nich nadziewarkę elektryczną, wiem że mają produkty z Chin jednak jestem zadowolony z poprzedniego zakupu może w tym przypadku było by podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z uwagi na problemy
 A nawet bez - warto , Tylko mieszałka  musi mieć napęd  elektryczny /Zmotoryzowany możliwy również w połączeniu z maszynką do mięsa/ i konieczny napęd

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej ilości miesa jaka przerabiasz  wystarczy Ci mieszarka 20 litrowa , taka eksploatuje - kupiona za 600 złotych , napęd adaptowałem,z pieca  na ekogroszek  . Napęd ślimaka -reduktor obrotów w komplecie z silnikiem firmy BESEL Brzeg  , tez za parę złotych sprawdza się .

Edytowane przez Pacan Wojciech
Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Prozak..

Dobra sprawa z tego sznurka....

Na Twoje ilości w sam raz...

Raczej się należy martwić ile kg "najmniej" zakiełsa (zamiesza) ta mieszarynka 7? 6?

Nie zwróciłem uwagi czy lewe/prawe obroty ma...

Ma wspawane na ściankach blaszki, to ok..

:) dobrej/smacznej Roboty....

Xxx

Jeszcze jakie sitka?

Edytowane przez ziezielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Prozak..

Dobra sprawa z tego sznurka....

Na Twoje ilości w sam raz...

Raczej się należy martwić ile kg "najmniej" zakiełsa (zamiesza) ta mieszarynka 7? 6?

Nie zwróciłem uwagi czy lewe/prawe obroty ma...

Ma wspawane na ściankach blaszki, to ok..

:) dobrej/smacznej Roboty....

Xxx

Jeszcze jakie sitka?

Sitka z tego co widzę, to 4,5 oraz 10mm. Na boku sitka widzę 22 a na sprzedawanych przez nich sitkach widnieje rozmiar 83mm. Napęd ma obroty lewe i prawe.

 

Przy tej ilości miesa jaka przerabiasz  wystarczy Ci mieszarka 20 litrowa , taka eksploatuje - kupiona za 600 złotych , napęd adaptowałem,z pieca  na ekogroszek  . Napęd ślimaka -reduktor obrotów w komplecie z silnikiem firmy BESEL Brzeg  , tez za parę złotych sprawdza się .

 Chętnie bym wybrał mniejszą ale nie ma elektrycznych w takich cenach. Tutaj mam gotowy zestaw nie kombinuje z kablami i zabezpieczeniami, a do tego estetycznie wygląda :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A możesz zdradzić cenę?
Pytaj o cenę aktualną , bo np 2 czy 3 lata temu była inna  :facepalm:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie . Mam pytanie czy użytkuje ktoś mieszałke z mieszadłem od dołu w kształcie garnka/kega . Znalazłem na zagranicznych forach coś takiego i wydaje mi się dużo prostsze do wykonania a i silnik i np. keg jako misę bym miał za darmo . Niewiem czy można wklejac linki ale po wpisaniu w google: Mješalica za meso       wszystko wam wyskoczy . 

Chodzi mi o wasze opinie czy warto się w takie coś bawić. 

Pozdrawiam wszystkich 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.