Skocz do zawartości

Zakup szybkowaru.


Todek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów używa takiego urządzenia?

Będę wdzięczny za opinie i ewentualne porady co do zakupu tego rodzaju garnka.

http://www.oleole.pl/garnki/gerlach-22-cm-bez-raczki.bhtml?from=pla&gclid=CJ_cuPzE98oCFSsq0wodo64M8A#opis

 

http://f00.osfr.pl/foto/8/9247378652/ebc346b9c8cc7d2f33cee8d130fde0f3/gerlach-22-cm-bez-raczki,9247378652_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 638
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ostatnio nabyłem szybkowar o dokładnie tej samej pojemności w Lidelu. I bardzo ale to bardzo sobie chwalę. Maad z tego co wiem także... O połowę taniej ale pewnie ten troszkę lepsiejszy jest :)

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz, że lepsiejszy? Bo ma gerlach napisane? ;)

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie ale na przykład bardziej by mi pasiły takie małe uchwyty jak tutaj a nie dyszel jak u nas..   :cool: Reszta w Lidelowym mi jak najbardziej odpowiada  :thumbsup:


Aaaa i tutaj w lepszym miejscu jest wylot pary, u nas leci dokładnie w kierunku małego uchwytu co czasem jest wkurzające i trzeba uważać.

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz, że lepsiejszy? Bo ma gerlach napisane?

 

 

Dziś napisy nic nie znaczą.Ja mam Zeptera, do chwili kiedy znalazłem ten materiał myślałem, ze jest bezpieczny  :mad:  :facepalm:

 

http://pokazywarka.pl/szybkowar-zepter/

 

Ostatnio wygrzebałem stary radziecki sprzęt i pewnie w nim bedę robił próby z konserwami.

post-40273-0-63835200-1455470766.jpg

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo szybkowar jest bezpieczny, tylko trzeba umieć go używać.

W tekście jest napisane:

 

Około 10tej Mama, która chwilę wcześniej sprawdzała stan ciśnienia na szybkowarze

 

Co ma znaczyć sprawdzała?

 

Zamykasz szybkowar, czekasz aż się uszczelni, puści pierwszą parę i skręcasz kuchenkę tak żeby lekko uchodziła para z szybkowaru.

Co mam sprawdzać?

Słyszę jak pracuje, a jak nie pracuje tak jak powinien, to wtedy mam sygnał, że coś jest nie tak.

Tylko jeszcze nigdy mi się to nie przytrafiło.

 

Oczywiście sam szybkowar nie dał najmniejszego znaku o za dużym ciśnieniu (tata siedział cały czas w kuchni, a mamy nie było może minutę).

 

 

A tata bez urazy głuchy, czy co?

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co mam sprawdzać?

 

Ja mam szybkowar firmy  AMC  i na uchwycie pokrywy jest kolorowa podziałka : pierwsze pole czerwone , czyli od momentu zamknięcia do koloru zielonego czyli optymalnej pracy garnka i ostatnia podziałka też kolor czerwony czyli jest to wskaźnik żeby zmniejszyć temperaturę i powrócić na pole zielone :D

 

 

 Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale słyszysz jak pracuje zawór?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam szybkowar firmy  AMC  i na uchwycie pokrywy jest kolorowa podziałka

 

Tak jak w Zepterze. Ludzie czasami popełniają błąd i za dużo ładują do szybkowara.Wtedy zawartość potrafi "zalepić" otwór zaworu bezpieczeństwa.A wtedy miro możesz sobie czekać na spuszczenie pary.

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak jak w Zepterze. Ludzie czasami popełniają błąd i za dużo ładują do szybkowara.Wtedy zawartość potrafi "zalepić" otwór zaworu bezpieczeństwa.A wtedy miro możesz sobie czekać na spuszczenie pary.

A pisze to w instrukcji, czy nie pisze?

U mnie pisze.

Więc jak mi kiedyś walnie szybkowar, to żal mogę mieć tylko do siebie, a nie do producenta.

Tak samo trzeba przed zamknięciem ściągnąć szumowinę, bo też może zapchać zawór.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/szybkowar-cisnieniowy-17-l-garnek-turecki-indukcja-i5382835490.html

Dzisiaj przywieźli, Będą próby . 12 słoi wchodzi luźno .

post-39869-0-74703100-1455548013_thumb.jpgpost-39869-0-38433400-1455548028_thumb.jpgpost-39869-0-49190700-1455548049_thumb.jpg

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadku, masz jak zmierzyć temperaturę wewnątrz szybkowara? Albo ciśnienie?

Bo chyba rzadko który szybkowar jest skalibrowany na 121C, myślę, że większość tych garów to 107 - 112C. A jeśli dobrze widzę na twoim jest napisane 70Kpa, czyli nawet 110C nie osiągniesz.

Edytowane przez ZLeP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalne ciśnienie dla tego  szybkowara to 110kpa czyli 1,1 Bar . Po rozszczelnieniu,  następnie otwarciu szybkowaru . Wyjmę jeden słoik otworzę i zmierzę temperaturę

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wyjmę jeden słoik otworzę i zmierzę temperaturę

 

odradzam, takie otwierania może się źle skończyć

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozszczelnieniu,  następnie otwarciu szybkowaru . Wyjmę jeden słoik otworzę i zmierzę temperaturę.

Tak było napisane. Rozszczelnienie rozumiane jako stopniowe pozbycie się ciśnienia poprzez zawór do upustu pary.

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie w garnku zredukujesz, ale wewnątrz słoika dalej będzie podwyższone

może lepiej zmierzyć temperaturę na odległość pirometrem?

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkowaru nie można otwierać  jak ma powyżej 100C. Będzie syczał przy odparowywaniu (będzie pod ciśnieniem) dopóki temperatura w nim nie spadnie do 100C i niżej. Odparowując zmniejszamy ciśnienie, co powoduje również spadek temperatury w szybkowarze. Nie w słoiku! W słoiku będzie wyższe ciśnienie, co jest jednoznaczne z wyższą temperaturą i wyższym ciśnieniem w nim. Dlatego zaleca się powolne schładzanie sterylizatora do przynajmniej 100C, aby pozbyć się również ciśnienia w konserwie/słoiku.

 

WAŻNE!!!

Nie wolno otwierać słoików, czy szybkowarów o temperaturach powyżej 100C. Woda natychmiast zmieni się w parę i może narobić nam kłopotów.

W normalnym ciśnieniu (atmosferycznym) nie mamy cieplejszej wody niż 100C. Cieplejszą mamy tylko parę i to pod ciśnieniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaznaczyć że  wsad konserwy tworzy blok masy mięsnej . W środku geometrycznym temperatura wzrasta jeszcze około 5 st C po odstawieniu źródła podgrzewania przez około 15 minut .W czasie chłodzenia wodą spadek temperatury w środku konserwy wynosił -2 st C przez 5 min.  W związku z tym mogę odczekać aż ciśnienie się ustabilizuje na tyle by bezpiecznie otworzyć konserwę . Tabelka

http://www.kwt.pl/images/Karty_katalogowe_KWT_Sp.Pr/Termometr%20maksymalny%20do%20badania%20konserw%20mi%C5%95snych.pdfpost-39869-0-26975600-1455560162_thumb.jpg

Edytowane przez DZIADEK
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.