Skocz do zawartości

Wyroby garmażeryjne,podrobowe oraz z praski i szynkowaru.


krystian252

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Duszone w małej ilości wywaru coś jak na sos?

 

Właśnie tak.W malej ilości wody.Mięso oczywiście wrzucamy na gotującą wodę a nie do zimnej. 

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Spróbuj zrobić pasztet wg mojego przepisu, który wkleiłem na stronę główną w 2005 r. https://wedlinydomowe.pl/wedliny-podrobowe/pasztety/210-pasztet-z-kurczaka

 

Jak duży ma być kawałek wołowiny? Nie chciałbym przesadzić ;)

Czasami warto upaść, aby zobaczyć, kto pomoże nam wstać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę polemizować z Arkiem - pasztet jak bigos , każdy inny nie miałem problemu z dodatkiem warzyw .Prawie zawsze dzielę na 3 z różnymi dodatkami a to z żurawiną, a to z chili albo czosnkiem niedźwiedzim albo z czym mi córki podpowiedzą albo fantazja

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę polemizować z Arkiem - pasztet jak bigos , każdy inny nie miałem problemu z dodatkiem warzyw .Prawie zawsze dzielę na 3 z różnymi dodatkami a to z żurawiną, a to z chili albo czosnkiem niedźwiedzim albo z czym mi córki podpowiedzą albo fantazja

Ja jeszcze lubię z grzybkami wiec na 1kg farszu daję 10g pyłu grubiej zmielonego z suszonych grzybów też jest smaczny pasztet ????????????

[Dodano: 16 wrz 2018 - 12:40]

 

Duszone w małej ilości wywaru coś jak na sos?

Właśnie tak.W malej ilości wody.Mięso oczywiście wrzucamy na gotującą wodę a nie do zimnej.

Dzìeki za odp. będę o tym pamiętał ????

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie chcę polemizować z Arkiem - pasztet jak bigos

 

To dobrze bo ja mam zupełnie inne zdanie.  :)

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez dajemy rozne miesa mniej wiecej po rowno , nie dodajemy tylko zadnego drobiu , rosolu ma byc tylko tyle zeby bulke pozniej namoczyc .

Taki pasztet robimy przewaznie tylko 2 razy do roku , tradycyjny powtarzalny , i do niego koniecznie musi byc cwikla oczywiscie domowa nie zadne sklepowa podroba :)  


[Dodano: 16 wrz 2018 - 17:16]

u mojej babci nie robilo sie nigdy pasztetow z dziczyzna czy krolikiem gdzyz dziadek takiego miesa nie jadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię pasztet dość często lubię mieć zawsze w domu pod ręką ale nie robię zapasów na cały rok, max to 3-4kg na jeden rzut lubie eksperymentować dopiero jak jest naprawdę wyjątkowy w smaku to zostaje wpisany w zeszycie do stałej produkcji.. tu mi sporo podpowiedzieliscie i wypróbuje też z waszych przepisów ???? bo każydy z was robi zapewne inaczej ???? ????

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krystian252, zapewne , moja mama podala dokladnie jak robi swoj pasztet znajomej , ona zrobila  ponoc wedlog zalecen ..smak i konsystencja zupelnie inna  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

każda rada czegoś nowego nas uczy

Poczytaj też PW 19, tu masz moje próby:

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10644-pasztet-luksusowy-produkcji-paw%C5%82a/

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Drobiowa inspiracja twórcza na szybko

 

 

Kiełbasa koperkowa szynkowarowa.

 

1kg podudzi drobiowych bez skóry.(pałki)

18g/kg peklosoli.

2g/kg pierz biały.

1g/kg czosnek susz.

3g/kg koper susz.

1g/kg cukier.

100ml. wody.

 

Mięso mielę na sicie fi13 zasalam, przyprawiam dokładnie w/w proporcją przypraw i długo mieszam całość do puszczenia przez mięso kleju, pakuję w szynkowar i odstawiam do lodówki 3-8st.C na 24h. Po tym czasie wkładamy nasz szynkowar do dużego gara z wodą o temp.80st.C i parzymy w 75st.C do uzyskania 72st. wewnątrz wyrobu, następnie schładzam w zimnej wodzie i luzuje sprężynę i schładzam w lodówce 12h i szamiemy dobrą wędlinę na szybko.

post-57525-0-04448600-1585927996_thumb.jpg

post-57525-0-46074200-1585928009_thumb.jpg

Edytowane przez krystian252

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smarowidło podrobowe. Polecam bardzo smaczne :tongue::D
 
500g wątróbki drobiowej.
500g serduszek drobiowych.
500g podgardle wp.
400g słonina wp..
2 łyżki smalcu.
 
Przyprawy:
17g/kg sól kamienna.
4,8g/kg papryka słodka
2g/kg czosnek.świeży.
10g/kg cebula płatki susz.
0,8g/kg ostra papryka.
 
  • Wątróbkę smażymy na smalcu do momentu by krew nie wyciekała.
  • Serduszka gotujemy do miękkości u mnie szybkowar 40min.
  • Podgardle i słoninę parzymy do miękkości.
  • Całość po obróbce cieplnej ważymy i przyprawiamy według wagi i mielimy na sicie fi8 (zelmer)
  • Sterylizujemy 20min.w szybkowarze lub przeprowadzamy proces tyndalizacji trzy etapowej.

 

 

post-57525-0-21252400-1585928264_thumb.jpg

post-57525-0-07976400-1585928279_thumb.jpg

post-57525-0-76655300-1585928297_thumb.jpg

Edytowane przez krystian252

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Smarowidło podrobowe

Krystianie,

masz wyczucie smaku; wiem, bo próbowałam Twoich wyrobów. :tongue:

Masz też inwencję   :clap:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Drobiowa inspiracja twórcza na szybko

Kiełbasa koperkowa szynkowarowa.

:clap:

Krystian, co za przysmak  :thumbsup:

Ale mi apetytu narobiłeś  :D

 

 

Reniu bardzo smaczna wędlinka wyszła, aż sam jestem w szoku jeśli chodzi o smak.Przyprawy dobrze dobrane delikatnie wyczuwalny smak koperku mniam. :thumbsup: siedzi się w domu to sie kombinuje coś na szybko do chlebka  :laugh:

[Dodano: 03 kwi 2020 - 21:16]

 

Smarowidło podrobowe

Krystianie,

masz wyczucie smaku; wiem, bo próbowałam Twoich wyrobów. :tongue:

Masz też inwencję   :clap:

 

 

Dziękuje Aniu :tongue:

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

krystian252, dnia 03 Kwie 2020 - 19:08, napisał: Smarowidło podrobowe Krystianie, masz wyczucie smaku; wiem, bo próbowałam Twoich wyrobów. Masz też inwencję

 

Zgadza się, wyroby Krystka wyborne  :)

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Drobiowa z niedźwiedziem.
 
mięso:
400g piersi z kurczaka b/s.
600g mięsa z podudzi b/s.
 
przyprawy:

18g/kg peklosól.

2g/kg pieprz czarny mielony.

2g/kg czosnek niedźwiedzi.

1g/kg czosnek susz.

1g/kg cukier.

100ml woda.

całość mielimy sito fi8.
 
Mięso kroimy na mniejsze kawałki peklujemy 24h w lodówce, następnego dnia mielimy i przyprawiamy, odstawiamy znów na 12h do lodówki ale już zapakowane do praski lub szynkowara i po tym czasie parzymy w wodzie 75-80st. do osiągnięcia 70st.C wewnątrz wyrobu.

post-57525-0-66052400-1588156740_thumb.jpg

Edytowane przez krystian252

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Drobiowa z niedźwiedziem.

Bardzo udany wyrób Krystku. :clap:

Czy czosnek niedźwiedzi jest bardzo wyczuwalny ?

[Dodano: 29 kwi 2020 - 17:02]

Dzięki Halusiu.. czosnek niedzwiedzi nie dominuje smakowo całkowicie w tym wyrobie nie ma go dużo,a wedlina nie jest całkowicie zielona ???? dodałem też czosnku suszonego dla poprawienia smaku, świeży by zdominował całkowicie niedźwiedzi.. ????

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Salceson

 

Składniki :

- 2 golonki tylne

- 2 kolanka

- 3 ozory wieprzowe

- 500g łopatki

- 1 serce wieprzowe

 

Przyprawy:

1.Czosnek świeży - 3g/kg

2.Kminek - 4g/kg (pół w całości i pól zmielone)

3.Pieprz czarny - 3g/kg

4.peklosól 80g/600ml wody/1kg mięsa/

 

 

Osłonki:

osłonki sztuczne termokurczliwe fi115.

 

 

Opierałem się na tych dwóch przepisach.

Halusi https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/9283-wyroby-halusi-z-szynkowarki-i-nie-tylko/?p=588423

Sivona https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/12967-zmodyfikowany-salceson-sivona/?p=493151

post-57525-0-41658800-1590744230_thumb.jpg

post-57525-0-62260900-1590744487_thumb.jpg

post-57525-0-78206900-1590744520_thumb.jpg

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) co  to sa kolanka?bo kojarzy mi sie  :facepalm:  z hydraulika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.