Skocz do zawartości

Jak z mleka pozyskać śmietanę


niedobry78

Rekomendowane odpowiedzi

mleko powinno byc wirowane w okolo 55 stopniach

Fahrenheita?

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie oczywiscie Celcjusza(moze 55 to za duzo ale mysle ze 35 tak jak ktos wczesniej napisal to troche za malo takze temperatura powinna sie wachac pomiedzy 45-50 stopni Celcjusza)

nie moze byc zimne bo bedzie tak jak ktos pisal wczesniej ze mu wyszla bardzo gesta smietana prawdopodobnie prawdopodobnie temu wyrobowi bylo blizej do masla a nie do smietany i dlatego jej tyle w wirowce zostalo.

 

Pozdro

Pozdrawiam

GDYNIA MOJE MIASTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie pełny wybór: http://allegro.pl/listing.php/search?string=wir%C3%B3wka+do+mleka&category=0&description=1&sg=0

Ciekawe są te urządzenia ukraińskie do wyrobu masła.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu wygladaja calkiem calkiem a jak osiagaja naprawde predkosci 10 do 12000 obrotow na minute i maja tyle talerzykow gdzie bylo to pokazane na jednym ze zdjec to mysle ze pozytywnie o tym sprzecie w przemysle mleczarskim maszyny Tetra paku uzyskuja predkosci okolo 17000 takze te malenstwa wcale nie wygladaja najgorzej

Pozdrawiam

GDYNIA MOJE MIASTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asia50, http://bialystok.olx.pl/wirowka-do-mleka-i-maselnica-elektryczna-iid-126554732. Asiu, ja mam ją i używam cały czas. Jestem zadowolona.Tutaj chyba jest okazja, ja płaciłam więcej. Mogę polecić.

 

[ Dodano: Pon 07 Mar, 2011 19:24 ]

Asiu, są jeszcze inne żródła, kliknij w google i wpisz: wirówka do mleka.

Dużo nie znaczy dobrze ale dobrze dużo znaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja taka ukrainska wirowke pozyczylem dwa tygodnie temu do sprawdzenia na moim mleku 7% tłuszczu . Dostalem komplet z 11 stoma talezykami i z tego co zaobserwowalem to nawet ogarnia temat :lol:

 

Na ustawieniu na gesta smietane nie lecialo nic bo robił sie krem , po malej regulacji leciala już gęsta śmietana , ale tak gęsta ze po zakwaszeniu ubijałem ja na masło dosłownie minutę i nie miałem prawie wcale maślanki . A że maślankę uwielbiam ustawiłem wirowke na jeszcze rzadszą i teraz masło robię w 5-7 minut ale za to mam trochę maślanki :clap:

wg instrukcji mleko zawsze będzie miało około 0,5 % tłuszczu można tylko zagęszczać lub rozrzedzać śmietanę ale jak jest dokładnie to trzeba by pomierzyć.

BioFARMA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
szuwaks, Koniecznie sprawdż, czy dobrze ułożyłeś talerzyki. Nie piszesz jaką masz wirówkę ale radzę sprawdzić, czy wszystkie elementy ułożone są dokładnie i dokręcona dobrze nakrętka. Pływak oczywiście też jest ważny.Jeśli masz taką samą wirówkę jak ja /post z 07 marca/ to mogę wytłumaczyć Ci , bo miałam na początku małe kłopoty.
Dużo nie znaczy dobrze ale dobrze dużo znaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę wytłumaczyć Ci , bo miałam na początku małe kłopoty.

Anerko,

kupiłam taką wirówkę dla Warsztatów Serowarskich.

Wczoraj ją umyłam i złożyłam zgodnie z instrukcją.

Puściłam ją "na sucho", aby sprawdzić działanie silnika i zauważyłam, że w czasie zwiększania obrotów a potem ich zmniejszania występuje moment zwiększonego hałasu i bicia na osi. W instrukcji dopuszczają taką możliwość chociaż generalnie bicia nie powinno być.

Cały bąk jest na pewno wyważany stąd o wymóg skręcania elementów na punkt "O".

Wieczorem przywiozę mleko i będzie próba generalna.

Irenko, napisz proszę o wszystkich swoich początkowych kłopotach i sposobach ich rozwiązania.

Twoje cenne uwagi wykorzystam a potem przekażę na kursie.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu - podzielam Twoje zdanie -tzw. bicie nie powinno mieć miejsca. Bąk w mojej wirówce kiedy wchodził w najwyższe obroty zaczynał tak ładnie, harmonijnie "śpiewać", przy czym zauważalnie zmniejszał się poziom hałasu. Kiedy wlewaliśmy mleko, ton obniżał się nieco, ale żadnego bicia nie zauważyłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EAnna, Przepraszam, że dopiero teraz ale właśnie przeczytałam Twój post.

Wieczorem przywiozę mleko i będzie próba generalna.

Irenko, napisz proszę o wszystkich swoich początkowych kłopotach i sposobach ich rozwiązania.

Moje kłopoty na początku były takie:

1.Zbyt gęsta śmietana a właściwie już masło /należy odkręcić śrubkę regulującą gęstość, która znajduje się w górnej części bączka. Tutaj musiałam sama sprawdzać, która pozycja tej śrubki jest najlepsza no i właściwie mam odkręconą do oporu/.W instrukcji ,polskie tłumaczenie, podano odwrotne kierunki przykręcania i odkręcania co wprowadzilo mnie w błąd. Teraz już wiem, że należy odkręcać tak jak wszystko u nas, czyli do siebie.

2. Nie zwróciłam na początku uwagi, że talerzyki/ jest ich u mnie 11/ różnią się od siebie. Nie doczytałam ,że sa talerzyki A i B. Należy nakładać je naprzemiennie i bardzo dokładnie złożyć.Zrobiłam to raz niezbyt dokładnie i mleko tryskało po bokach, właściwie prawie połowa się rozlała a ze śmietany nici.

Gdy już do tego doszłam, wszystko jest w porządku.

A Ty Aniu, korzystałaś już z tego ustrojstwa?Pozdrawiam serdecznie.

 

[ Dodano: Pon 23 Maj, 2011 17:10 ]

Puściłam ją "na sucho", aby sprawdzić działanie silnika i zauważyłam, że w czasie zwiększania obrotów a potem ich zmniejszania występuje moment zwiększonego hałasu i bicia na osi. W instrukcji dopuszczają taką możliwość chociaż generalnie bicia nie powinno być.

Może jednak te talerzyki poprawić i dokładnie dokręcić. Czasem zdarzało się, że maszyna trochę głośniej chodziła/zakołatała/ przy rozruchu ale zaraz wszystko się unormowało. Nie powinna dluzej tak "chodzić".
Dużo nie znaczy dobrze ale dobrze dużo znaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szuwaks, Koniecznie sprawdż, czy dobrze ułożyłeś talerzyki. Nie piszesz jaką masz wirówkę ale radzę sprawdzić, czy wszystkie elementy ułożone są dokładnie i dokręcona dobrze nakrętka. Pływak oczywiście też jest ważny.Jeśli masz taką samą wirówkę jak ja /post z 07 marca/ to mogę wytłumaczyć Ci , bo miałam na początku małe kłopoty.

Anerka, już nie cieknie, troszke za nisko miałem cały baczek i nie trafiało mleko w te prowadnice do spuszania mleka. Teraz mam inny problem, czy ktoś mógłby mi podesłać dokładne zdjęcie swojej śrubki do regulacji gestosci smietany? Ja swoja maszynke dostałem i w niej jest jakas dorabiana i nie moge regulować nic.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
wlasnie wczoraj sasiadka opowiedziala mi jak dawniej bylo na wsi.W kance/lub innym zbiorniku zamontowany byl na dole kranik,,ktory po nocnym odstaniu mleka w mozliwie chlodnym miejscu po prostu sie otwieralo,mleko splywawalo,smietana oizostawala w kance.Zapomnialam dodac,ze w sciance byl szklany ,,podglad"bozenna4
bozenna4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kance/lub innym zbiorniku zamontowany byl na dole kranik,

Kiedyś widziałam taką kankę w Makro. Niestety, powtórnie na taką nie trafiłam.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

 

Śmietankę przeznaczoną do wyrobu masła należy obowiązkowo spasteryzować a następnie albo odstawić do chłodu w celu dojrzewania (jeżeli robimy masło ze słodkiej śmietanki) albo dodać 10% dobrej, kwaśnej śmietany, w celu zakwaszenia.

 

 

Mam pytanie odnośnie tej pasteryzacji. Jak najlepiej to zrobić? Zrobiłem to gotując śmietanę 2 minuty w 75 stopniach i śmietana ma taki dziwny posmak tłuszczu.

Czy pasteryzując mleko przed odstawieniem, smietana się wytworzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.