Skocz do zawartości

Krystian w kuchni..


krystian252

Rekomendowane odpowiedzi

No tak też mi troszeczkę właśnie wyjaśnił wujek google.. to jest zbliżone do mąki ziemniaczanej wiec najpierw wypróbuje ryżową.. zresztą tam nie daje się aż tyle że ma być papka tylko trochę dla lekkiego zawieszenia zupy :):D

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Tłuszcz wyrzucam nie widzę przeznaczenia dla niego no chyba ze masz pomysł co z nim robić?

Do byle jakiej zupy, typu ziemniaczana czy inne bigosy "nawinie" :)

Qba nie gotuje zup ziemniaczanych do bigosu może i dobry pomysł tylko trzymać szklankę tłuszczu w zamrażarce to szkoda miejsca.. :)

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

trzymać szklankę tłuszczu w zamrażarce to szkoda miejsca..

Ja bym tego tłuszczu z zupy nie usuwała.

Zupa zyska na smaku a takie "fit" dania nie są pełnowartościowe. 

Ta moda na odtłuszczanie już mija a przepisy z odtłuszczonym rosołem powoli stają sie przestarzałymi.

Odrzuca się pełnowartościowe tłuszcze zwierzęce aby w efekcie otłuścić się przy pomocy węglowodanów, które  ten tłuszcz w posiłkach zastąpiły  :(

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krystian252, jest lepsza niz ziemniaczana , uzywam od lat ..a wszegolnosci jak poznalam  zupe pekinska . NIewielka ilosc  a do tego wedlog mnie lepiej smakuje bo nie ma tego posmaku krochmalu ktore mi nie pasuje,ostatnio robilam na ziemniaczanej sweet chili sos i wole na maizenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

trzymać szklankę tłuszczu w zamrażarce to szkoda miejsca..

Ja bym tego tłuszczu z zupy nie usuwała.

Zupa zyska na smaku a takie "fit" dania nie są pełnowartościowe.

Ta moda na odtłuszczanie już mija a przepisy z odtłuszczonym rosołem powoli stają sie przestarzałymi.

Odrzuca się pełnowartościowe tłuszcze zwierzęce aby w efekcie otłuścić się przy pomocy węglowodanów, które ten tłuszcz w posiłkach zastąpiły :(

Jak nie zaponę odlać tak z przyzwyczajenia to spróbuje z tłuszczem zobaczymy spróbować nie zaszkodzi.. :) :)

[Dodano: 09 kwi 2018 - 11:25]

@krystian252, jest lepsza niz ziemniaczana , uzywam od lat ..a wszegolnosci jak poznalam zupe pekinska . NIewielka ilosc a do tego wedlog mnie lepiej smakuje bo nie ma tego posmaku krochmalu ktore mi nie pasuje,ostatnio robilam na ziemniaczanej sweet chili sos i wole na maizenie .

A można prosić przepisik na zupę pekińska jak masz sprawdzona? Jak spitkam tą mazeine to też kupie jak piesz że nie ma posmaku..

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis mam sprawdzony tylko musze przetlumaczyc , to jak znajde chwilke to zaraz wstawie , kiedys robilam z jakiejs polskiej ksiazki o chinskiej kuchni , ale pozniej znalazlam inny i tego osobiscie lepiej mi smakowala .W moim watkach znajdziesz tez przepis na zupe pieprzowa sprawdzona  ktora dostalam od znajomej i tez calkiem niezla jest . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

EAnna, dnia 08 Kwie 2018 - 05:04, napisał: krystian252, dnia 07 Kwie 2018 - 23:58, napisał: zebrać dokładnie cały powstały na wierzchu tłuszcz i wywar jest gotowy. Do czego zużywasz ten tłuszcz? Tłuszcz wyrzucam nie widzę przeznaczenia dla niego no chyba ze masz pomysł co z nim robić? :)

 

Ja dosmaczam tym tłuszczem jedzenie dla psa  :D  - z tym ,że nie zbieram całkowicie bo tłuszczu musi zostać co nieco w wywarze dla nas .

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krystian252

Pekinska zupa pikantno-kwasna
 
 
 
 
Skladniki na 4 porcje
 
•  3 lyzki ciemnego sosu sojowego 
   
•  1,5 lyzki maki ziemniaczanej 
   
•  5 lyzek octu 
   
•  0,5 lyzeczki swiezo zmielonego pieprzu 
   
•  0,5 lyzeczki chili w proszku 
   
•  1 roztrzepane jajko 
   
•  5 - 6 pieczarek 
   
•  pól piersi kurczaka 
   
•  1,5 lyzeczki smalcu 
   
•  4 lyzki posiekanej cebuli 
   
•  4 szkalnki bulionu
   
•  0,5 lyzeczki soli 
   
 
 przygotowanie
 
1.  W miseczce wymieszac make ziemniaczana z 5 lyzkami zimnej wody, sosem sojowym, octem i pieprzem. Odstawic. Grzyby i mieso kurczaka pokroic w slupki grubosci zapalki. 
     
2.  Na duzej patelni rozgrzac smalec, wlozyc cebule, smazyc przez 2 minuty. Wlac rosól, dodac pieczarki i mieso kurczaka. Doprowadzic do wrzenia, gotowac na malym ogniu przez 15 minut. 
     
3.  Mieszajac wlewac do zupy make ziemniaczana. Podgrzewac do zgestnienia, caly czas mieszajac. 
     
4.  Mieszac zupe, powoli poprzez widelec, wlewac mocno roztrzepane jajko tak, by powstaly nitki. Przyprawic sola i odstawic. 
     
5.  Raz jeszcze zupe zamieszac, by jajko polaczylo sie z plynem, wlac do goracej wazy i natychmiast podawac. 
 
 ta wersja jest z jajkiem,  ta inna jeszcze nie przetlumaczylam :facepalm: , mam troche do tylu z czasem ale pamietam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale pamietam
Droga Electro - przepis wydaje się być dobry - zastanawia mnie tylko ta mąka ziemniaczana  ? jadałem zypy o takiej nazwie - ale były o konsystencji super lekkiego kisielku na mące ryżowej - ale jak przepis to przepis  :D 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak stalo w przepisie , ja dodaje mazeina , a smalec uzywam cocosowy ( ryzowa skrobie zapewne lepiej dodac ..ale czasem jest tak ze zupy sie zachce ale maki takowej brak) :)

kisiel na ziemniaczanej tez zrobisz ...ja gotuje jak krochmale obrusy ( tak naleze do starodawnych i krochmale i nawet magluje :facepalm: )

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, skrobia kukurydziana wedlug mnie najlepsza jak ma sie zageszczac sosy , zupy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electra ślicznie dziękuję za przepis..

 

Szczerze teraz się już trochę zakręciłem i pogubiłem w chińskiej knajpie jadłem właśnie zupę Pekińską i było w niej sporo podobnych składników jak w tej mojej Błyskawicznej tzn.szczypiór,kapusta napa, fasola mung, kurczak i konsystencja była lekkiego kiślu czym było zagęszczone nie wiem może ziemniaczaną albo ryżową..w smaku czuć sos sojowy, zaraz pokarze wam zdjęcie tylko poszukam..

[Dodano: 12 kwi 2018 - 14:57]

Tak właśnie wyglada zupa pekińska robiona w chińskiej knajpie..

post-57525-0-08771800-1523537768_thumb.jpg

Edytowane przez Bee Gees

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krystian252, ta moja 2 wersja tej zupy jest bardziej w tym rodzaju  co ta na fotce.


[Dodano: 12 kwi 2018 - 16:49]

 2 wersja zupy :

Zupa pekinnska 
4 porcje 
1.2 l bulionu drobiowego
2 filety z kurczaka 
250 swiezych pieczarek
½ pora 
1 czerwona papryka
puszka bambbusow krojonych (230 g)
2 lyzki pure'pomidorowego
1 lyzka cukru 
1lyzka sambal oelek
1 lyzeczka octu  
1 lyzeczka mazeina lub skrobi ryzowej
 
filety z kurczaka kroimy w cienkie paseczki wkladamy do goracego bulionu.gotujemy 5 min,
pieczarki kroimy w plasterki  por w slupki ,tak samo papryke, odlewamy z zalewy bambusy  wszystko wkladamy do buljonu. dodajemy przecier pomidorowy gotujemy ok 10 min.
dodajemy ocet cukier sambal, zageszczamy skrobia wymieszana z niewielka iloscia zimnej wody , zagotowujemy.
mozna dodac do gotowej juz zupy krewetki ale juz nie zagotowujemy . 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electra, ta druga wersja wygląda na bardziej treściwszą, a skąd czerpiesz przepisy jak można wiedzieć ;)

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy to z jakiejs ksiazki o kuchni chinskiej , z lat bodaj 80 , drugi mam z jakiegos szwedzkiego przepisu ktory znalazlam po tym jak bedac na wyspach kanaryjskich jadlam wlasnie pekinska zupe u chinczykow i troche podpytalam co tam bylo i ta chyba najbardziej odpowiadala skladowi,

Ogolnie przepisy mam albo od znajmych , albo cos znajde po szwedzku w necie i testuje , jak posmakuje zostawiam przepis jak nie to wywalam zeby nie zrobic czegos co nie smakowalo. 

Nauczylam sie gotowac dopiero jak wyjechalam z Polski , i praktycznie w jakis sposob od ponad 30 lat mniej lub bardziej pracuje w branzy gastronomiczno/ cukierniczo/ piekarskiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......... i konsystencja była lekkiego kiślu czym było zagęszczone nie wiem może ziemniaczaną albo ryżową..

 

A może przetartą na drobnym sitku fasolą mung? :thumbsup:

Wczoraj wieczorem widziałem w ulicznej knajpce gościu dodawał do jakiejś zupy tak roztartą fasole.

Pozdrawiam z Nantong

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

widziałem w ulicznej knajpce gościu dodawał do jakiejś zupy tak roztartą fasole.
dodają różne cuda- niewidy  i podkręca to smak i zapach - -czasem niby nic - a finalnie wyżyny -  :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

.......... i konsystencja była lekkiego kiślu czym było zagęszczone nie wiem może ziemniaczaną albo ryżową..

A może przetartą na drobnym sitku fasolą mung? :thumbsup:

Wczoraj wieczorem widziałem w ulicznej knajpce gościu dodawał do jakiejś zupy tak roztartą fasole.

Pozdrawiam z Nantong

Ale po fasolce to może by nie była tak klarowna jak by była rozdziabdziana w zupie, zresztą nie wiem pewnie czymś to robią jak jesteś na miejscu to weź zerknij albo zapytaj czym zagęszczają..

[Dodano: 13 kwi 2018 - 17:57]

 

widziałem w ulicznej knajpce gościu dodawał do jakiejś zupy tak roztartą fasole.

dodają różne cuda- niewidy i podkręca to smak i zapach - -czasem niby nic - a finalnie wyżyny - :thumbsup:

Jeśli o wzmocnienie smaku chodzi to na 100% dodają glutaminianu.. zresztą oni z tego słyną.. że dodają..

[Dodano: 13 kwi 2018 - 18:07]

Pierwszy to z jakiejs ksiazki o kuchni chinskiej , z lat bodaj 80 , drugi mam z jakiegos szwedzkiego przepisu ktory znalazlam po tym jak bedac na wyspach kanaryjskich jadlam wlasnie pekinska zupe u chinczykow i troche podpytalam co tam bylo i ta chyba najbardziej odpowiadala skladowi,

Ogolnie przepisy mam albo od znajmych , albo cos znajde po szwedzku w necie i testuje , jak posmakuje zostawiam przepis jak nie to wywalam zeby nie zrobic czegos co nie smakowalo.

Nauczylam sie gotowac dopiero jak wyjechalam z Polski , i praktycznie w jakis sposob od ponad 30 lat mniej lub bardziej pracuje w branzy gastronomiczno/ cukierniczo/ piekarskiej :)

Ja też część z książek się uczyłem, a większość sprzeważnie z azjatyckich i indyjskich blogów sie dokształcam i próbuję coś po przetłumaczeniu w domu otworzyć i stwierdzam ze lepiej jest odwzorowywać po chinczykach jak praktykować z polskich blogów.. ileż to razy pamiętam nie dało sie tego nawet zjeść.. ehh ale czlowiek uczy sie całe żyie ;)

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polskich blogow to tylko polska kuchnia ..Szwecja to kraj gdzie raczej niewiele maja tradycji kulinarnych  a jak juz  to dosc proste potrawy , mam taki blog ktory prowadzi dziewczyna urodzona w Szwecji ale ma korzenia w kraju muzulmanskim i ma naprawde fajne przepisy bo zawsze pisze co jest w orginale a co mozna zastapic bardziej europejskimi zamiennikami , chociaz  u nas latwo dostac oryginalne bo duzo obcokrajowcow mieszka i chca swoje produkrty ..zreszta jak i Polacy , jak przyjechalam to ciezko bylo kupic kapuste czy ogorki kiszone  :) pamietam jak robilam szczawiowa ze szpinaku , i nikt sie nie poznal ze to nie szczaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o wzmocnienie smaku chodzi to na 100% dodają glutaminianu.. zresztą oni z tego słyną.. że dodają..

Oczywiście :facepalm: , u nas w każdej restauracji też dodają :hmm: ...... dodają albo niekoniecznie  Krystian -sądzisz ,że Chńczycy czy Wietnamczycy to idioci  :no:  :no:  :no: Spróbuj  ich prawdziwego jedzenia ....tego co robią dla siebie i swoich - zupełnie zmienisz zdanie. Czy jak robisz oryginalny przepis masz tam gluta? i co nie smakuje? . Uwielbiam zupę tajską tom ka lub tom yum i nie ma tam gluta  :yes:  a smak ?. Musisz pojechać do Wietnamu ,Korei, Laosu,czy Chin  :yes:

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Musisz pojechać do Wietnamu ,Korei, Laosu,czy Chin 
albo wprosic sie do kogos do domu na obiad  :D  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.