Skocz do zawartości

Gdzie kupujecie mięso?


TheArt

Rekomendowane odpowiedzi

W marketach czasami są w promocji przodki wieprzowe, po 6,00 / kg.

Co to znaczy "w promocji" ? Ktoś do tego interesu dokłada? Myślę że wątpię ;)

Pewnie to jakieś stare maciory, albo knury, rozmrożone z wojskowych rezerw z ubiegłego wieku :grin:

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 268
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Maad, Przecież wiadomo, że ceny wieprzowiny są ogólnie niskie. Na wsi można u gospodarza kupic całego 100 kg świniaka za 300,-zł. Czasami nie ma potrzeby kupowac całego. A w marketach są dostępne przodki, półtusze ...

Mnie się udało kupic mięso dobrej jakości właśnie w marketach Auchan , Real i Tesco.

:grin: :grin: :grin:

 

pozdrawiam serdecznie i życzę Ci abyś nigdy nie kupił mięsa ze starej maciory, albo knura, albo rozmrożonego miesa z wojskowych rezerw z ubiegłego wieku :grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

 

Ja kupuję mięso: jeżeli to ma być ½ świnki to w ubojni Łagiewniki Kościelne koło Gniezna, a mniejszą ilość tak na kiełbaskę około 10kg to w małym zaufanym sklepiku w mojej miejscowości . Praktycznie zamawiam co potrzebuję i na drugi dzień odbieram .Nigdy nie miałem problemu z mięsem. Ceny wyższe niż w markecie ale towar pewniejszy.

 

 

Serdecznie pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ja już dawno wyleczyłem się z kupowania mięsa w marketach, zresztą nie chodzę wogóle do marketów bo jest tam drogo i do d.... mięso kupuję w mniejszej ilości w sklepie w Łochowie zamawiam z dnia na dzień. A większe ilości czyli połowa lub cały świniaczek zamawiam w ubojni niedaleko Iławy (przywożą do Warszawy raz na tydzień). Jak mam możliwość to kupuję u producenta, bo wtedy wiadomo co się kupuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przywożą do Warszawy raz na tydzień

Możesz podać jakieś szczegóły? Gdzie, kiedy, za ile?

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Właśnie dzisiaj dzwoniłem do ubojni na moim terenie Łagiewniki Kościelne i aktualna cena wybitego żywca to 5,10zł za kilogram .Można tam również kupić wszystko co potrzebne do wyrobów typu krew,żołądki,osierdzie,jelita cienkie jak i grube. Jutro jadę na zakupy.

 

Serdecznie pozdrawiam

 

Ps Pomaleńku zbliżamy się do Wielkanocy.

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

 

 

Parę miesięcy minęło no i jutro jadę po półtusze chyba kupię dwie połówki świnki co ciekawe cena taka jak w styczniu klasa U 5,10zł za kilogram

 

 

Serdecznie pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klasa U 5,10zł za kilogram

To chyba bardzo dobra cena.

Półtusze "zlotowe", to ok. 6zł/kg, a u mnie w pobliskiej masarni cena na chwilę obecną, to 6,70zł/kg (niestety nie wiem jaka klasa)

Pozdrawiam

BonAir

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286

Co by tu jeszcze sprasować... ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U 5,10zł za kilogram

Super cena.

W mojej okolicy żywiec - jak leci, biegnie czy stoi po 4,10 - 4,30

Półtusze - 6,70 - 7,00 za kg .

fentel

zadymiacze wszystkich krajów łączcie się

ORMO czuwa !!!!! bo Milicja śpi !

http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=1256

www.rufi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doznałem szoku :shock: . W pobliskiej masarni półtusza wieprzowa 8,40 za kg. Żywiec w skupie (w tej masarni) po 3,20. Szynka bez skóry, tłuszczu, kości po 11.40 za kg - podejrzanie tanio. Pani, która tam sprzedaje nie umiała mi wytłumaczyć skąd te ceny, tym bardziej, że jak stwierdziła, mięso już rozebrane poszło w dół, a półtusze w górę. Nie rozumiem :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj bylem kupić jak wspominałem półtusze . Kupiłem dwie ponieważ według mnie cena jest bardzo dobra płaciłem 5,10 za kg klasa U. Byłem bardzo dobrze obsłużony każdą półtuszę przecięli na trzy części i dlatego szło łatwiej zapakować do osobowego samochodu . Z mięska optycznie jestem zadowolony a jakość okaże się po zrobieniu wyrobów

 

 

Pozdrawiam

 

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golon,

W razie potrzeby służę namiarem na rynek w Grodzisku

a gdzie konkretnie ???? no i może wiecie gdzie we mszczonowie .Jestem nowy więc pytam o wszystko

 

moze ktos doradzi gdzie kupowac mieso? to troche malo ekonomiczne jesli sie kupuje w sklepie miesnym ta kielbaska wyjdzie drozsza niz z miesnego ;) powiedzcie tez gdzie przeczytam o tych gatunkach

Nie wiem gdzie mieszkasz? Ja kupuję mięso na rynku. Umawiam się z gościem i on przywozi świeże mięso z ubojni. W sobote płaciłem po 6,80 zł i w tym połówkę świnki gość rozebrał i wytrybował. Ja tylko poporcjowałem wg swoich potrzeb. Czasami kupuję mięso w sklepie ale też na tej zasadzie. Spróbuj kupić w sklepach gdzie rozbierają półtusze i przy zakupie np. samej szynki ja płaciłem po 6,90 zł ( szynka 13 kg).

Pozdrawiam

a w której budzie na rynku kupujesz w tak atrakcyjnej cenie wiesz nowy jestem więc o wszystko pytam

Paweł 603957797

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja kupiłam ok. miesiąc temu ponad 2 kg. karczku w markecie w Katowicach ( promocyjna cena) , zapeklowałam, mąż uwędził a baleronik zeżarli mój pies i kot :devil: . Trochę nie podobało mi się to mięsko ale zaryzykowałam , no i niestety śmierdziało, nawet mocniej po uwędzeniu . Mam nauczkę. Nie kupuję już mięsa na wyroby wędzarnicze w markecie, mam w Jastrzębiu sprawdzony sklepik przy ubojni świnek, ceny są takie jak na targu czy w sklepie.

I właściwie to odradzałabym kupowania mięsa na szynki czy kiełbaski w marketach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.