Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Wędzarnia Sonica

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
328 odpowiedzi w tym temacie

#301 nestor

nestor
  • Użytkownicy
  • 1040 postów

Napisano 07 kwi 2020 - 08:27

Wyroby  udane czyli można samemu dojść do perfekcji ,nie zawracając ludziom głowy prosząc o porady,Jeżeli ktoś ma non stop problemy z wędlinami niech poszuka sobie inne hobbyi a nie pytać się  ciągle jak podkładać drewno do wędzarki.

#302 Maxell

Maxell
  • Moderatorzy
  • 30944 postów

Napisano 07 kwi 2020 - 09:38

Wyroby udane czyli można samemu dojść do perfekcji ,nie zawracając ludziom głowy prosząc o porady,Jeżeli ktoś ma non stop problemy z wędlinami niech poszuka sobie inne hobbyi a nie pytać się ciągle jak podkładać drewno do wędzarki.

No, nie bardzo. To forum istnieje m.in. po to, by właśnie udzielać rzeczowych porad ludziom, którzy takich potrzebują. ;)

#303 sonicsquad

sonicsquad
  • Użytkownicy
  • 171 postów

Napisano 11 kwi 2020 - 19:46

Jako że święta idą, musi być biała. Robiona w przepisu Halusi. Do tego moja ulubiona jałowcowa.  Na końcu szyneczka 2.5 kg z poprzedniego wędzenia wyjęta z próżni. 

[Dodano: 11 kwi 2020 - 20:46]

I jeszcze co przyniósł króliczek.... 

Załączone pliki

#304 Brystal

Brystal
  • Użytkownicy
  • 19 postów

Napisano 11 kwi 2020 - 20:14

Seba, ty zawody pomyliłeś. Równie dobrze robisz w pracy jak w domu. Tylko czekaj na lektykę kiedy Twoi fani będą Cię nosić na rękach. Stanie się to tuż po udostępnieniu adresu. Ślinka cieknie. Gratuluję sukcesu i silnej woli w dążeniu do ideału. A po takiej recenzji ukroj mi taką małą reprezentację żebym na darmo nie pisał

#305 sonicsquad

sonicsquad
  • Użytkownicy
  • 171 postów

Napisano 24 maj 2020 - 20:58

Wczorajsze wyroby :) Padało ale się chyba udało... 

Załączone pliki

#306 wróbel75

wróbel75
  • Użytkownicy
  • 3027 postów

Napisano 24 maj 2020 - 21:02

"Pomalowane" wzorcowo :thumbsup:

Te kiełbasy są na soli czy tak fotki wyszły?

#307 sonicsquad

sonicsquad
  • Użytkownicy
  • 171 postów

Napisano 25 maj 2020 - 11:12

Te kiełbasy są na soli czy tak fotki wyszły?

Peklo 18g/kg

#308 wróbel75

wróbel75
  • Użytkownicy
  • 3027 postów

Napisano 25 maj 2020 - 13:41

Muszę ekran przetrzeć :D

#309 mpshotter

mpshotter
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 17 cze 2020 - 10:28

nie masz problemów z nagrzaniem wędzarni w zimie ? z tego co widzę ma tylko jedną warstwę desek z zewnętrznej strony, ponieważ buduję właśnie swój kibelek zastanawiam się czy dawać deske ok. 2,5 cm po zewnętrznej i 1 cm po wewnętrznej w środku powietrze

#310 sonicsquad

sonicsquad
  • Użytkownicy
  • 171 postów

Napisano 17 cze 2020 - 21:45

Nie wędziłem w niższej jak -4 stopnie a wtedy trzymała temperaturę fajnie. Sam zastanawiam mimo wszystko nad wełną kominkową 2cm plus podbitka. 

#311 sonicsquad

sonicsquad
  • Użytkownicy
  • 171 postów

Napisano 20 lip 2020 - 23:05

Witam. Ostatnie wędzenie. Udoskonaliłem sobie wędzarnię o siatkę teflonową do wędzenia serków i ryb. Nic nie przywiera, nic się nie klei... Pozdrawiam serdecznie. 

Załączone pliki

#312 sonicsquad

sonicsquad
  • Użytkownicy
  • 171 postów

Napisano 07 sie 2020 - 20:52

Dzisiaj nadszedł czas na uzupełnienie paliwa do wędzarni. Olcha sezonowana półtora roku. Starczy chyba na trochę....

Załączone pliki

#313 sonicsquad

sonicsquad
  • Użytkownicy
  • 171 postów

Napisano 14 wrz 2020 - 20:29

Dzisiaj dymimy. Z ryb makrela wisi, pstrąg, sandacz i łosoś leżą. Do tego polędwicą docelowo łososiowa, parzona i w przyprawach, boczek, żeberka i golonki. Kiełbasa moja ulubiona jałowcowa i czosnkowa. Serki Sierpc część w przyprawach reszta zwykłe. Golonki parzone docelowo. 

Załączone pliki

#314 kondzik

kondzik
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 26 wrz 2020 - 09:49

Gratulacje ???????????? bardzo fajne wyroby. Jaka jest mniej wiecej pojemnosc wedzarki?? Aktualnie jestem na etapie murowania paleniska ???? jak gleboko wpuszcza sie pręty gwintowane do polaczenia paleniska ze stelażem? Pozdrawiam i zycze udanych wyrobów

#315 sonicsquad

sonicsquad
  • Użytkownicy
  • 171 postów

Napisano 28 wrz 2020 - 15:27

Witam. Objętość to jeśli dobrze liczę około 800 litrów.  Pręty wpuszczone na głębokość dwóch cegieł.  Pozdrawiam. 

#316 Brystal

Brystal
  • Użytkownicy
  • 19 postów

Napisano 28 wrz 2020 - 19:11

Seba, a gdzie wygrzebałeś siatkę teflonową? Ja bym też taką chciał. Najlepiej koło 0,8 x 0,8 m. Drogi ten wynalazek?

#317 sonicsquad

sonicsquad
  • Użytkownicy
  • 171 postów

Napisano 28 wrz 2020 - 23:14

Staszku - alledrogo 13 zł za sztukę  40x33 

#318 sonicsquad

sonicsquad
  • Użytkownicy
  • 171 postów

Napisano 20 gru 2020 - 22:53

Witam serdecznie przed świętami. Mój kibelek dostał ubranko na zimę - 3cm wełnę i nowe deskowanie od środka. Dzięki temu dzisiaj przy -5 stopniach mała ilość drewna starczyła na ogrzanie go. Jak widać polędwiczki i inne dobra wyszły ładnie. Pozdrawiam!

Załączone pliki

#319 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6348 postów

Napisano 21 gru 2020 - 04:01

Kolorek "malyna" :D :thumbsup: :clap: !!!

#320 sonicsquad

sonicsquad
  • Użytkownicy
  • 171 postów

Napisano 24 gru 2020 - 21:45

Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej życzy Sonic  :)

Załączone pliki

Użytkownik sonicsquad edytował ten post 24 gru 2020 - 21:46

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

zefirek