Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Wędzarnia Sonica

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
328 odpowiedzi w tym temacie

#321 sonicsquad

sonicsquad
  • Użytkownicy
  • 171 postów

Napisano 28 lut 2021 - 19:06

Dzisiejsze :)

Załączone pliki

#322 Wirus

Wirus
  • **VIP-Organizator**
  • 3082 postów

Napisano 28 lut 2021 - 19:31

Aż się  :rolleyes:  uśmiechają do obiektywu   :thumbsup: .

Piękne  :clap: kolorki.

#323 Seed

Seed
  • Użytkownicy
  • 95 postów

Napisano 01 mar 2021 - 20:04

Sonic weź i wypierd.....l te teflonowe maty. Teflon wynalazek firmy DuPont, tzw. PFOA zabiło setki ludzi i tysiące ludzi choruje do dziś, firma w sądzie płaci odszkodowania na miliony dolarów, a kolejne pozwy przybywają !

Pozdrawiam,

#324 Grzewlod

Grzewlod
  • Użytkownicy
  • 151 postów

Napisano 01 mar 2021 - 20:29

Teflon wynalazek firmy DuPont, tzw. PFOA zabiło setki ludzi i tysiące ludzi choruje do dziś, firma w sądzie płaci odszkodowania na miliony dolarów, a kolejne pozwy przybywają !

Jak to się ma do powłok na patelniach, grillach, opiekaczach, matach do grilla itp? Czy te powłoki też szkodzą ?

#325 Seed

Seed
  • Użytkownicy
  • 95 postów

Napisano 02 mar 2021 - 11:21

Poczytaj w sieci artykuły, jest tego mnóstwo ja się pozbyłem patelni i właśnie takich mat.

https://ekonsument.p...ska_sprawa.html

Pozdrawiam,

#326 grim_reefer

grim_reefer
  • Użytkownicy
  • 716 postów

Napisano 02 mar 2021 - 19:58

Sonic, te serki tak się uśmiechają na tym zdjęciu że aż robię się głodny  :clap:  niestety serków już nie mam, ale idę po kawałek szynki  :devil:  :thumbsup: 

Seed, cytat z linku który wstawiłeś.

Jak chronić się przed wszechobecnym teflonem i jego pochodnymi?
Wyrzuć teflonową patelnię, zwróć uwagę na to czym pokryte są blachy do pieczenia czy wnętrza kuchenek – wg. badań firmy DuPont, trujące cząsteczki uwalniają się już w 240 stopniach Celsjusza, a przy 360 stopniach z pokrytych teflonem naczyń uwalniają się toksyczne i rakotwórcze gazy. DuPont twierdzi, że przy „normalnym użytkowaniu” nie dochodzi do powstawania tak wysokich temperatur. Jednak w rzeczywistości podczas pieczenia, blachy mogą rozgrzewać się nawet do 500 stopni.

Chciałbym zobaczyć wędzarnię w której osiągane są takie temperatury.

Użytkownik grim_reefer edytował ten post 02 mar 2021 - 19:59

#327 Seed

Seed
  • Użytkownicy
  • 95 postów

Napisano 02 mar 2021 - 21:53

Na początku DuPont twierdził, że teflon jest bezpieczny i zdrowy...

#328 bobok

bobok
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 04 mar 2021 - 20:28

Sonicsquad wiem że wędzarnię budowałeś już dawno ale zapytam jakiej grubości kantówki zastosowałeś na konstrukcję i jakie grube deski, bo nigdzie nie znalazłem takiej informacji. Zaczynam budowę bardzo podobnej wędzarni stąd moje pytanie. Ja miałem zamiar obić jeszcze komorę wewnątrz cienką boazerią zostawiając pustkę między deskami ale patrząc na twoją wędzarnię nie wiem czy jest to potrzebne. Zastanawiałem się też czy dla bezpieczeństwa pożarowego nie wyłożyć środka do połowy czarną blachą 0,6 mm ale z tego na pewno zrezygnuję bo widzę że jest to zbędne.

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#329 sonicsquad

sonicsquad
  • Użytkownicy
  • 171 postów

Napisano 06 mar 2021 - 05:59

Sonicsquad wiem że wędzarnię budowałeś już dawno ale zapytam jakiej grubości kantówki zastosowałeś na konstrukcję i jakie grube deski, bo nigdzie nie znalazłem takiej informacji. Zaczynam budowę bardzo podobnej wędzarni stąd moje pytanie. Ja miałem zamiar obić jeszcze komorę wewnątrz cienką boazerią zostawiając pustkę między deskami ale patrząc na twoją wędzarnię nie wiem czy jest to potrzebne. Zastanawiałem się też czy dla bezpieczeństwa pożarowego nie wyłożyć środka do połowy czarną blachą 0,6 mm ale z tego na pewno zrezygnuję bo widzę że jest to zbędne.

Jeśli dobrze pamiętam, użyłem kantówek 5x5 na pudło i 6x4 na konstrukcję daszku.

[Dodano: 06 mar 2021 - 05:54]

Sonic weź i wypierd.....l te teflonowe maty. Teflon wynalazek firmy DuPont, tzw. PFOA zabiło setki ludzi i tysiące ludzi choruje do dziś, firma w sądzie płaci odszkodowania na miliony dolarów, a kolejne pozwy przybywają !

Pozdrawiam,

Dzięki za troskę o zdrowie, ale wolę już ten teflon od fajek i innych śmieci w życiu :)

[Dodano: 06 mar 2021 - 05:55]

Aż się  :rolleyes:  uśmiechają do obiektywu   :thumbsup: .

Piękne  :clap: kolorki.

Dziękuję za opinie :)

[Dodano: 06 mar 2021 - 05:59]

Łopatka i boczek z czosnkiem i majerankiem z ostatniego wędzenia :)

Załączone pliki

Użytkownik sonicsquad edytował ten post 06 mar 2021 - 05:54

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych

Bing (1)