Skocz do zawartości

Jaką kupić maszynkę do mielenia mięsa ?


świadziu

Rekomendowane odpowiedzi

A nożyk do zelmotora pasuje z 8 czy 9 zelmera? Bo miał być kompatybilny z bylymi modelami zelmera.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

[Dodano: 03 lut 2021 - 18:47]

Nowe zelmery chińskie to przedewszystkim silniki na aluminium.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Dobre, bo Polskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Że też nie zaglądnąłem tu, zamiast pytać w temacie dot. maszynek... :-)

 

Upsss... a myślałem, że piszę w tym temacie:

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/17829-sitka-do-maszynki-zelmotor/

 

Chyba mi coś telefon pokręcił posty...

 

Tak czy inaczej teraz mam kolejną zagwozdkę - ręczna 32 czy Zelmotor?

:(

Edytowane przez domeldoom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8-mka czyli seria 8xx.xxx np 886 Diana, a 9 to seria 9xx.xxx

 

L.Przemek nie Zelmer tylko Zelmotor!!!. Była na jesieni mega promocja w Media... Do każdej maszynki Zelmotor przystawki do siekania gratis.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez michal278
Dobre, bo Polskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L.Przemek nie Zelmer tylko Zelmotor!!!. Była na jesieni mega promocja w Media... Do każdej maszynki Zelmotor przystawki do siekania gratis.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Kiedyś obserwowałem Media...

Jak robią promocję to robią "nową" starą cenę wyższą o 150 PLN, a nową "nową" wyższą o 100 PLN - sumarycznie do regularnej ceny dodają 50 PLN, a ludzie to kupują... bo szum i reklama...

 

A żeby nie było off-top - finalnie kupuje grafitowego Zelmotor-a + akcesoria do niego.

 

Miłego dnia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kiedyś obserwowałem Media... Jak robią promocję to robią "nową" starą cenę wyższą o 150 PLN, a nową "nową" wyższą o 100 PLN - sumarycznie do regularnej ceny dodają 50 PLN, a ludzie to kupują... bo szum i reklama...

olooli ma tą samą politykę (chyba większość markietów, jak nie wszystkie tak robią)

Na "promocji świątecznej" płyta która mnie interesowała była droższa o ponad 100zł :facepalm: 

Od tamtej pory jak nie znam ceny z przed promocji to kupuję po promocjach :D

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem tylko raz zobaczyć tą maszynkę i od razu mam reklamę ma forum.

Może komuś się przyda https://www.mediaexpert.pl/lp,8240-zelmotor-szatkownica-taniej?gclid=EAIaIQobChMI4OqCxLfQ7gIVB-0ZCh13dQ-EEAEYASAAEgJhlvD_BwE

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ta promocja. Ja cały zestaw ogarnąłem za 300zł. Plus nożyk jeszcze dwa sitka i dwa sprzęgła. Porównując do Maszynki bezpośrednio od producenta to różnica ponad 100zl. Kolorek czarny.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Dobre, bo Polskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ta promocja. Ja cały zestaw ogarnąłem za 300zł. Plus nożyk jeszcze dwa sitka i dwa sprzęgła. Porównując do Maszynki bezpośrednio od producenta to różnica ponad 100zl. Kolorek czarny.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Jak ja brałem to grafitowa był najtańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem że sitka i sprzęgło pasują od Zelmera. W komplecie jest jedno sprzegielko na zapas. Trzeba dokupić szarpak i ew. 13-tke.

Cześć,

 

sitka Zelmer i Zelmotor mają 61 mm średnicy, ale różnią się grubością: Zelmer 6 mm, a Zelmotor 4 mm - na pewno Zelmer-owskie będą pasować do Zelmotor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już pisałem że sitka i sprzęgło pasują od Zelmera. W komplecie jest jedno sprzegielko na zapas. Trzeba dokupić szarpak i ew. 13-tke.

Cześć,

 

sitka Zelmer i Zelmotor mają 61 mm średnicy, ale różnią się grubością: Zelmer 6 mm, a Zelmotor 4 mm - na pewno Zelmer-owskie będą pasować do Zelmotor?

Zgadza się. Też zderzyłem się z tą wątpliwością ale pasują. Po prostu nieco mniej się nakręca ta dociskająca nakrętka. Edytowane przez Bossky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Już pisałem że sitka i sprzęgło pasują od Zelmera. W komplecie jest jedno sprzegielko na zapas. Trzeba dokupić szarpak i ew. 13-tke.

Cześć,

 

sitka Zelmer i Zelmotor mają 61 mm średnicy, ale różnią się grubością: Zelmer 6 mm, a Zelmotor 4 mm - na pewno Zelmer-owskie będą pasować do Zelmotor?

Zgadza się. Też zderzyłem się z tą wątpliwością ale pasują. Po prostu nieco mniej się nakręca ta dociskająca nakrętka.

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

post-106721-0-17081300-1615304329_thumb.

 

Po to napisałem wątek o tej maszynce. Pasują sitka od Zelmera ósemki. Mieli ładnie. 

Edytowane przez MlKl

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIKI cofnąłeś forum do "lat 2000" // czyli początki Forum, prawie  wszyscy zaczynali od "wyjca" czyli "zelmerka"  :)

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIKI cofnąłeś forum do "lat 2000" // czyli początki Forum, prawie wszyscy zaczynali od "wyjca" czyli "zelmerka" :)

Nie cofnąłem :) Dziś też ludzie zaczynają, i od czegoś muszą zacząć. 40 lat temu zaczynałem od Alfy 22 z silnikiem od hydroforu 3 kW i przekładnią ślimakową 1/50, ale wtedy przerabiałem cztery do sześciu świniaków tygodniowo. Dziś potrzebuję zrobić pięć do siedmiu kilo kiełbasy raz w tygodniu. A do tego Zelmotor spokojnie wystarczy.

 

Wysłane z mojego X108 przy użyciu Tapatalka

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.