Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Jaką kupić maszynkę do mielenia mięsa ?

Alfa 32motoreduktor silnik

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1639 odpowiedzi w tym temacie

#1621 witek1965

witek1965

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 214 postów
  • MiejscowośćRzeszów

Napisano 03 gru 2018 - 13:53

Miałem ten sam kolego dylemat co Ty.

W końcu zdecydowałem się na maszynkę zakupiona w Szronie, model TC-12 i  https://www.szron.eu...esa-tc-12i.html

Co do sit, również podłączę się z pytaniem :

http://serwis24h.inf...lka-12/2290456sita Zico do 12-tki

w opinie nie napisano, czy to są sita ze stali nierdzewnej. Może ktoś wypowiedzieć się w tej materii. Czy jest to stal nierdzewna, czy nie.

Użytkownik witek1965 edytował ten post 03 gru 2018 - 13:54

#1622 Muski

Muski

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 5742 postów

Napisano 03 gru 2018 - 14:39

Co do sit, również podłączę się z pytaniem :
sitka.com.pl  - możesz też porozmawiać telefonicznie  - rewelacyjna obsługa - kiedyś zamówiłem 3 dni przed świętami   BN ( potrzebowałem na koniec roku) - i  dostałem   jeszcze przed Wigilią - polecam

#1623 witek1965

witek1965

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 214 postów
  • MiejscowośćRzeszów

Napisano 03 gru 2018 - 17:45

dziś rozmawiałem z bardzo uprzejmą panią. Posiadają do 12-tek ze stali nierdzewnej. Ale chciałem się dowiedzieć z czego są te Zico wykonane. Niestety do sprzedawcy nie udało mi się dodzwonić :hmm:

Użytkownik witek1965 edytował ten post 03 gru 2018 - 17:47

#1624 Maniac

Maniac

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 7 postów
  • MiejscowośćZaburze

Napisano 03 gru 2018 - 18:23

Stal 16HG. Nawęglane i hartowane powierzchniowo

#1625 Czeski01

Czeski01

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 6 postów
  • MiejscowośćTunbridge Wells

Napisano 07 gru 2018 - 09:36

Dzień dobry, witam zacne grono.

To mój pierwszy post na forum. Czytam namiętnie forum od kilku dni i jestem oczarowany ogromem wiedzy tu zawartej.
Wczoraj zrobiłem pierwszą wołową szynkę z szynkowara biowin. Zamierzam zacząć się w to bawić
W przyszłym roku chcę kupić wędzarnię elektryczną. Niestety nie bardzo jest możliwość postawienia tradycyjnej.
Mieszkam w Anglii.

Piszę w tym wątku ponieważ noszę się z zamiarem zakupu maszynki MA-GA TC12.
W związku z tym mam kilka pytań, na które nie udało mi się znaleźć odpowiedzi:

1) Producent podaje żeby nie używać sitek z oczkiem większym niż 8mm. Czy ktoś z szanownych kolegów i koleżanek używa szarpaka?
2) Czy warto obciąć dwa ostrza dodatkowym w nożu?
3) Ma ktoś namiar na sitka i ostrza dobrej jakości w rozsądnej cenie?
4) Czy pasują tam ostrza od innych maszynek?

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam
[Dodano: 07 gru 2018 - 08:36]
Odnośnie 4 pytania to chcę zapytać również o sitka od innych maszynek.

#1626 witek1965

witek1965

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 214 postów
  • MiejscowośćRzeszów

Napisano 07 gru 2018 - 10:52

1) Producent podaje żeby nie używać sitek z oczkiem większym niż 8mm.
  w którym miejscu ?

Interesowałem się kupnem tej maszyny i nigdzie nie znalazłem takiego info.

Owszem,  standardzie jest oferowana z  sitem 8 mm i większego nie oferują

https://www.eladex.c...c69f/355_27.pdf

3) Ma ktoś namiar na sitka i ostrza dobrej jakości w rozsądnej cenie?

spotkałem się z pochlebnymi opiniami zacnych forumowiczów o sitach oferowanych przez http://www.sitka.com...liki/oferta.htm

Przewija się również producent Zico http://serwis24h.inf...ilka-12/2290456

4) Czy pasują tam ostrza od innych maszynek?

Po przeczytaniu wielu wątków i stron w sieci sądzę, że w przypadku renomowanych producentów sitka i noże są standardowe. Zerknij na oferty pod powyższymi linkami. Sitka sa do wilków 12, a nie do konkretnych modeli.

W przypadku małych maszynek, rożni producenci stosują różne rozwiązania, żeby klient musiał kupić tylko ich sitka, czy noże.Np sitka z dwoma wypustami na zewnątrz, czy noże na wałek sześciokątny, a nie kwadratowy.

Od kilku dni jestem posiadaczem innego modelu wilka TC-12 i zamówiłem w ciemno sitka standardowe do wilków 12 .

Od starszych kolegów, z dużo większym doświadczeniem wiem, że pasują również sita od maszynek Alfa 10, są one cieńsze, bo maja 7 mm grubości, i w zasadzie to jest cała różnica.

#1627 Czeski01

Czeski01

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 07 gru 2018 - 14:03

Dzięki za szybką odpowiedź Witek. Info znalazłem w instrukcji obsługi. Tu jest PDF gdyby ktoś potrzebował.

http://krajalnica.co...-instrukcja.pdf

#1628 Muski

Muski

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 5742 postów

Napisano 07 gru 2018 - 14:12

jest oferowana z sitem 8 mm i większego nie oferują
Też mnie to interesowało - wytłumaczono mi DLA BEZPIECZEŃSTWA  by ktoś nie wsadził palca lub noża oczyszczając sitko przy pracującym wilku. - na :sitka.com.pl kupiłem jakie chciałem łącznie z szarpakiem :thumbsup: 

#1629 Czeski01

Czeski01

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 07 gru 2018 - 14:37

Najtaniej w sieci znalazłem MA-GA TC12 za 2143zł czy zna ktoś miejsce gdzie mógłbym zamówić to taniej? No i wracając do tych szarpaków, czy ktoś stosuje w tym wilku?
[Dodano: 07 gru 2018 - 13:37]
O to super! Dzisiaj pewnie zamówię tego wilka. Pytanie czy znajdę gdzieś taniej?

#1630 EAnna

EAnna

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 8063 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 07 gru 2018 - 15:36

1) Producent podaje żeby nie używać sitek z oczkiem większym niż 8mm. Czy ktoś z szanownych kolegów i koleżanek używa szarpaka?

Info znalazłem w instrukcji obsługi.

DLA BEZPIECZEŃSTWA  by ktoś nie wsadził palca lub noża oczyszczając sitko przy pracującym wilku

W instrukcji jest stosowny rysunek pokazujący palec umieszczony w otworze szarpaka  :facepalm:  

#1631 witek1965

witek1965

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 214 postów
  • MiejscowośćRzeszów

Napisano 07 gru 2018 - 15:49

Pytanie czy znajdę gdzieś taniej?

tak, na Ukrainie i w Rosji. Troszeczkę ponad 1950 zł. Plus przesyłka, gwarancja piernik wie gdzie itd.

W instrukcji jest stosowny rysunek pokazujący palec umieszczony w otworze szarpaka [:facepalm:]

Biorą przykład z Amerykanów. A jak ktoś wsadzi paluch, bo będzie chciał sprawdzić i sobie utnie, to producent będzie musiał wypłacić gigantyczne odszkodowania, jak McDonald's za brak informacji na kubku, że kawa jest gorąca :D

ja nie używam szarpaka. Przy selekcji mięsa, oddzielam najlepsze kawałki i kroję nożem w kostkę. Nazywam je I klasą ekstra :)

Raz pociąłem szarpakiem, fakt, że na ósemce, to nijak tego w kiełbasie nie było widać, że to kawałki są.

Użytkownik witek1965 edytował ten post 07 gru 2018 - 15:51

#1632 Czeski01

Czeski01

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 07 gru 2018 - 16:29

Dziękuje za pomoc. Dzisiaj będę zamawiał. We wszystkich sklepach kosztuje tyle samo. Może ktoś chce polecić sklep, który powinienem wybrać?
Myślałem o mmgastro.pl
Dobry wybór? Macie z tym sklepem jakieś doświadczenia?

#1633 sebarod

sebarod

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 421 postów
  • MiejscowośćKatowice

Napisano 07 gru 2018 - 16:44

Ja kupowałem w mm gastro swoją 22, ale z racji że mam do nich rzut beretem i odbierałem osobiście .

#1634 witek1965

witek1965

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 214 postów
  • MiejscowośćRzeszów

Napisano 07 gru 2018 - 18:05

We wszystkich sklepach kosztuje tyle samo
  prawdopodobnie taka jest polityka firmy. Sprzedawcy dostają rabaty w zależności od ilości sprzedanego towaru,a cena na danym rynku jest jednakowa, jak np. jest w Stihlu.

#1635 sobol

sobol

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 222 postów
  • MiejscowośćGdynia/Washington

Napisano 07 gru 2018 - 21:06

Czeski01 tu masz maszynkę 12 w UK za mniej niż 2143PLN. Ja mam od nich 22 i jestem zadowolony.

https://www.weschenf...160-220-50.html

#1636 Czeski01

Czeski01

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 08 gru 2018 - 08:55

Czeski01 tu masz maszynkę 12 w UK za mniej niż 2143PLN. Ja mam od nich 22 i jestem zadowolony.
https://www.weschenf...160-220-50.html

Dzięki sobol, tu w UK mogę znaleźć sporo różnych maszynek w podobnych cenach jak ta z linku. Poszukuję jednak maszynki z przekładnią w oleju, cichej, ze stali nierdzewnej i na całe życie. Ta chyba pracuje na sucho i jest głośna. Dzwoniłem wczoraj do mmgastro i mają mi wycenić przesyłkę do Anglii. Mówili że coś utną z ceny. Będę wiedział co i jak w środę. Jak będzie drogo to ktoś znajomy weźmie mi do samochodu wracając po świętach.

#1637 sobol

sobol

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 222 postów
  • MiejscowośćGdynia/Washington

Napisano 08 gru 2018 - 12:38

Czeski01 za £354 jest z nierdzewnym korpusem. Silniki są indukcyjne, więc ciche. A o przekładni nie piszą nic więc pewnie sucha.

#1638 Muski

Muski

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 5742 postów

Napisano 08 gru 2018 - 15:02

fakt, że na ósemce
i wszystko jasne ;)  :D różnica jest ogromna

#1639 binio1111

binio1111

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 3309 postów
  • MiejscowośćOzorków

Napisano 08 gru 2018 - 19:11

Witek jak tam Twoje wrażenia po mieleniu na TC12L?  Zadowolony Pan ,  czy niekoniecznie ? Wrzuć opinię

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#1640 witek1965

witek1965

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 214 postów
  • MiejscowośćRzeszów

Napisano wczoraj, 18:50

binio1111, a jak sądzisz ? :) 

pozwoliłem sobie skrobnąć o niej kilka słów https://wedlinydomow...c/15691-tc-12i/

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Alfa 32motoreduktor, silnik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych