Skocz do zawartości

Jaką kupić maszynkę do mielenia mięsa ?


świadziu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jaką maszynkę kupić?

Będę robił kilka razy w roku kiełbasę.

 

Mam robota MUM 4856EU, ale boję się go zarżnąć - wole go zostawić do lżejszych rzeczy żonie, a sobie kupić maszynkę - maszynkę, a nie używać robota.

Co kupić?

 

Przebrnąłem kilkanaście stron tematu i im głębiej w las tym więcej drzew...

 

Będę wdzięczny za podpowiedź.

 

pozdrawiam,

Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domeldoom Na kilka razy w roku dla siebie w zupełności wystarczy ósemka. Np. Zelmotor. Polecam go gdyż znam jego możliwości i radzi sobie znakomicie. Pewnie większa gardziel pozwala uzyskać większą "granulację" w przypadku użycia szarpaka. W takim wypadku trzeba sobie pomóc nożem. Ale nie zawsze jest taka potrzeba.Akcesoria pasują od Zelmera Edytowane przez Bossky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cześć,

 

jaką maszynkę kupić?

 

pozdrawiam,

Tomek

Hej.

 

Kupiłem tego zelmotora z namową kolegów z tego forum. Specjalista ze mnie żaden, więc niewiele powiem, ale jestem zadowolony ;). Kupiłem w Media Expert - zaskoczyły mnie gratisy o których nigdzie nie pisali - dostałem szarpak i taka szatkownica niby do czipsów (ta przystawka do warzyw i owoców). Całość jakoś koło 400zl...

 

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jeszcze jedno pytanie: gdybym poszukał używki - jaki model Zelmer-a polecacie?

Ile chcesz zaoszczędzić kupując używkę? 

To loteria - te maszynki nie są pancerne. Możesz rzeczywiście trafić na egzemplarz OK - dokupić np. noże i sitka i dalej używać.

Jeśli napęd będzie przegrzany lub uszkodzony to zdecydowanie nieopłacalne bo wyrzucisz pieniądze do kosza.

--

Romii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeszcze jedno pytanie: gdybym poszukał używki - jaki model Zelmer-a polecacie?

Ile chcesz zaoszczędzić kupując używkę? 

To loteria - te maszynki nie są pancerne. Możesz rzeczywiście trafić na egzemplarz OK - dokupić np. noże i sitka i dalej używać.

Jeśli napęd będzie przegrzany lub uszkodzony to zdecydowanie nieopłacalne bo wyrzucisz pieniądze do kosza.

--

Romii

 

OK, ale tyle piszą Ludziska, że stare Zelmer-y są nie do zajechania - stąd pomysł :-)

A podejrzewam, że jest trochę takich właśnie starych Zelmerów u kogoś w szafce, przy samej ścianie, włożone tam tuż po rozpakowaniu prezentu i ani razu nie użyte...

Edytowane przez domeldoom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To loteria - te maszynki nie są pancerne

  Idź i nie grzesz więcej :D .

Nóżki się zlasowały, uszczelka w miejscu mocowania korpusu równiez zdeformowała się, bo jakaż to guma wytrzyma ćwierćwieku z okładem, Wszystkie części, poza wymienionymi, a i tak nowe nózki  są za luźne i juz poginęły. Ile więc musi wytrzymac maszynka, żeby zasługiwała na Twoje uznanie ? moja jest z lutego 1993 roku.

Edytowane przez witek1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To loteria - te maszynki nie są pancerne

  Idź i nie grzesz więcej :D .

Nóżki się zlasowały, uszczelka w miejscu mocowania korpusu równiez zdeformowała się, bo jakaż to guma wytrzyma ćwierćwieku z okładem, Wszystkie części, poza wymienionymi, a i tak nowe nózki  są za luźne i juz poginęły. Ile więc musi wytrzymac maszynka, żeby zasługiwała na Twoje uznanie ? moja jest z lutego 1993 roku.

 

Wytrzyma dokładnie tyle na ile będzie traktowana - raz na miesiąc zmielić 10kg to rzeczywiście się guma i plastiki rozlecą ze starości.

Zmielić 3x w tygodniu 30-50kg - na dodatek w 2 osoby = praca ciągła :) - długo nie wytrzyma.

I moje uznanie nic nie wniesie w temacie.

U mojej kobiety w pracy kupują nową co roku...

Wystarczy mielić na niej przez 2h ciągle - nie piszcie że to sprzęt nie do takiej pracy - ja to wiem i jej szef też wie.

Tylko prościej wydać mu 400PLN na rok niż zainwestować 4k PLN w porządnego wilka do którego sitka+noże + ich ostrzenie będzie kosztowało rocznie więcej niż 400PLN.

Oczywiście to wybór kupującego :) - powodzenia w szukaniu dobrego egzemplarza.

--

Romii

Edytowane przez Romii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twojego pomysłu z używką, to przelicz sobie na spokojnie ile pozornie zaoszczędzisz i co tak naprawdę sprzedawca sprzedaje.

Bo okaże się że zaoszczędzisz 100zł ale otrzymasz zestaw podstawowy (maszynka + jedno/dwa sitka, nożyk i może lejek) a pójdziesz na spokojnie do sklepu i dokładając tą stówkę, to oprócz tego wszystkiego co napisali przedmówcy dostaniesz jeszcze nówkę sztukę (czyli Ty pierwszy ją będziesz używał i o nią dbał) wszystkie akcesoria (być może i więcej) i gwarancję.

Przy zakupie też zorientuj się czy ogólnodostępne są takie rzeczy jak wymienne sprzęgło ( to kupuj od razu z dwie sztuki, niech sobie leżą w domu) i sitka/nożyki (nożyk zapas też powinien być w domu, bo jak padnie to właśnie w czasie pracy).

Czy lepszy zelmer czy wilk to już nie będę pisał bo to jest temat rzeka opisany tu na dziesiątkach stron i każdy ma swoje priorytety.

Co by nie było, to większość z nas zaczynała od zelmerków, a to że część "przesiadła się" na wilki nie oznacza że zrobili to wszyscy.

Więc skoro "zaoszczędziłeś" tysiąc -dwa na początku (nie kupując wilka) to może wydaj tą stówkę więcej ;)

Ale decyzja należy do Ciebie.

Edytowane przez wróbel75

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twojego pomysłu z używką, to przelicz sobie na spokojnie ile pozornie zaoszczędzisz i co tak naprawdę sprzedawca sprzedaje.

Bo okaże się że zaoszczędzisz 100zł ale otrzymasz zestaw podstawowy (maszynka + jedno/dwa sitka, nożyk i może lejek) a pójdziesz na spokojnie do sklepu i dokładając tą stówkę, to oprócz tego wszystkiego co napisali przedmówcy dostaniesz jeszcze nówkę sztukę (czyli Ty pierwszy ją będziesz używał i o nią dbał) wszystkie akcesoria (być może i więcej) i gwarancję.

Przy zakupie też zorientuj się czy ogólnodostępne są takie rzeczy jak wymienne sprzęgło ( to kupuj od razu z dwie sztuki, niech sobie leżą w domu) i sitka/nożyki (nożyk zapas też powinien być w domu, bo jak padnie to właśnie w czasie pracy).

Czy lepszy zelmer czy wilk to już nie będę pisał bo to jest temat rzeka opisany tu na dziesiątkach stron i każdy ma swoje priorytety.

Co by nie było, to większość z nas zaczynała od zelmerków, a to że część "przesiadła się" na wilki nie oznacza że zrobili to wszyscy.

Więc skoro "zaoszczędziłeś" tysiąc -dwa na początku (nie kupując wilka) to może wydaj tą stówkę więcej ;)

Ale decyzja należy do Ciebie.

Dzięki!

Idę w Zelmotor - potem się zobaczy.

Edytowane przez domeldoom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzyma dokładnie tyle na ile będzie traktowana - raz na miesiąc zmielić 10kg to rzeczywiście się guma i plastiki rozlecą ze starości.

  do takiej pracy została stworzona. Przyznaje bez bicia, że czasami mieliłem większe ilości na kiełbasy, ale to juz przeszłośc. Kupiłem chińskiego wilka i jestem mega zadowolony.

Chodziło mi bardziej o to, że sa maszynki o podobnym przeznaczeniu, czyli domowym urzytkowaniu i jedne lkedwo wytrzymuja gwarancje, drugie troche więcej. Zelmer pod tym względem był naprawdę super. Podobnie inne urzadzenia Zelmera. Juz patrzeć nie mogę na Alexis, a ona nie chce się zepsuć i dac mi pretekstu do kupna jakiejś małem krajalnicy grawitacyjnej.

 

 

Jakiż to mocarz tyle ciągnie?

  a o czym była mowa ? O Zelmerze.

Jednakże do produkcji kiełbas, czy mielenia wiekszych ilości miesa na inne przetwory proponuję zakup czegoś większego. Jeżeli to ma byc faktycznie kilka razy w roku po maks 10 kg, to ósemka da radę, ale kup nową. Nowe, to nowe.

Edytowane przez witek1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale patrząc historycznie tych Zelmer-ów było trochę...

I nawet trochę jest ;)

Zresztą nawet teraz, gdy mam ma-ga TC22 to fajnie jak pod ladą stoi zelmer.

Te sprzęty nie psują się gdy sobie spokojnie stoją na półce i łapią kurz tylko w momencie gdy trzeba przerobić 20-30 kg mięsa.

Jest jakaś "poduszka psychiczna"

Tak samo wydaj od razu parę złotych i kup to sprzęgło (taki kawałek plastiku przy ślimaku,  nawet nie patrzałem czy ten zelmetor coś takiego ma) bo gdy stanie Ci ślimak (np. ukryta kość) to właśnie ten plastik ma za zadanie paść pierwszy. Wtedy 5min.roboty i pracujesz dalej. Do zelmerka kosztowało to coś koło 2zł.

Raz rozpadł mi się nóż na 3 części i od tamtej pory też mam dwie sztuki.

Niewielkie koszty a spokój bezcenny.

Edytowane przez wróbel75

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tak, ale patrząc historycznie tych Zelmer-ów było trochę...
 (taki kawałek plastiku przy ślimaku,  nawet nie patrzałem czy ten zelmetor coś takiego ma) bo gdy stanie Ci ślimak (np. ukryta kość) to właśnie ten plastik ma za zadanie paść pierwszy.

 

Kaman! Wiem co to i po co jest sprzęgło :D :D :D

 

 

[Dodano: 03 lut 2021 - 13:52]

Pytanie 1: czy sitka, sprzęgła itd. Zelmer pasują do Zelmotor?

Pytanie 2: jakiego Zelmer-a z obecnie dostępnych kupić, by nie mieć problemu z sitkami i częściami zamiennymi? Te nowe mają jakieś inne rozwiązania, o których sprzedawcy nie wspominają.

Edytowane przez domeldoom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale patrząc historycznie tych Zelmer-ów było trochę...

  w 1993 roku tylko dwa : nr 5 i nr 8. Silnik ten sam. Jako, że nie było konieczności zakupu innej, nie miałem okazji zapoznać się z innymi modelami na przestrzeni lat.

Edytowane przez witek1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem że sitka i sprzęgło pasują od Zelmera. W komplecie jest jedno sprzegielko na zapas. Trzeba dokupić szarpak i ew. 13-tke.

OK, dzięki.

 

Pytałem bo sprzedawca Z Allegro stwierdził, że sitka do Zelmer-a 8 nie będą pasować...

Może te od nowych Zelmer-ów - z nożem dwustronnym...

Edytowane przez domeldoom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

NIE NIE NIE!!!

Nowe zelmery to produkt CHINSKI! Do nich nie pasuja te sitka i noze co w Zelmotor!!! To jest wyraznie zaznaczone jak sie wyszuka na allegro sitka i noze do zelmotor!

 

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

[Dodano: 03 lut 2021 - 16:39]

 

 

Tylko do mielenia.

 

To już nie lepiej to:

 

https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-kuchni/maszynki-do-miesa/maszynka-do-miesa-zelmotor-489-8-grafit-1900w-max

 

???

 

A jak z częściami zamiennymi do tego Zelmer-aZMM4080B ?

Ponoć są problemy z sitkami do tych nowych wersji.

BRAWO TY! ;)))

Tego zelmotora są różne kolory w różnych cenach. Ja wziąłem biały bo tańszy i jakiś taki czystszy (bez odcisków palców), ale na próbę wziąłem z tymi szatkownicami i chyba nie będę żałował. Dopłata niewielka, a do sałatek rewelacja. Wcześnie robiłem w thermomix, ale to za bardzo było zmielone. Tutaj ładne worki a i ser fajnie na pizze zetrzeć, taki jak się chce;).

 

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.