Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Nadziewarka - zrób to sam - od podstaw

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#1 widan

widan

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 100 postów
  • MiejscowośćKalisz

Napisano 02 lut 2016 - 18:59

Witam, postanowiłem zrobic samemu nadziewarke , gdyż moja chińska po 3 latach użytkowania , a robie wyroby tylko dla siebie 6-7 razy do roku ulega rozpadowi.  Po kilku godzinach spędzonych na forum WB  zakupiłem materiał potrzebny do budowy urządzenia.

Rura z kwasówki 150mm x 2 mm ścianka i 50 cm. długości, deska z dębu 80 cm. długa i 25 cm. szeroka, przekładnia na listwie zębatej i i wytoczony tłok z poliamidu o grubości 50 mm. Może ktoś z kolegów podpowie jak rozwiązać spawanie ścianki  przedniej z mocowaniem lejków oraz jak przymocować tłok z poliamidu do listwy / nadmienie że chciałbym przedłużyc listwę o jakies 5-7 cm. po to ażeby nie ucinać rury do 40 cm., tak w tej chwili wychodzi z moich ustawień i obliczeń/. Chciałbym również rozwiazać moźliwie jak najpraktyczniej i wizualnie ,,do oka,, mocowanie całości do deski dębowej. Może jakies podpowiedzi z waszej strony. 

Załączone pliki

#2 Viszna

Viszna

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 658 postów
  • MiejscowośćRóżyny

Napisano 04 lut 2016 - 14:39

Przednią ściankę możesz przyspawać, ale ja bym np. wolał mieć ją odkręcaną, przy rurze o ściance 2mm możesz się pokusić o jej nagwintowanie i przedni dekielek przykręcać jak jest np. w maszynce do mielenia mięsa

#3 jumbo

jumbo

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3353 postów
  • MiejscowośćRybnik

Napisano 04 lut 2016 - 16:09

Przednią ściankę możesz przyspawać, ale ja bym np. wolał mieć ją odkręcaną, przy rurze o ściance 2mm możesz się pokusić o jej nagwintowanie i przedni dekielek przykręcać jak jest np. w maszynce do mielenia mięsa

...a jaki gwint i jaką grubość przedniej ścianki kolega by zapodał....? :cool:

#4 Olek.P

Olek.P

Weteran

• Użytkownicy
  • 1225 postów
  • MiejscowośćLeverkusen

Napisano 04 lut 2016 - 16:35

https://wedlinydomow...rodukcji olek.p

Zobacz jak ja to rozwiazalem,prosto ale funkcjonalnie a szczegolnie mocowanie tloka z listwa zebata.

Użytkownik Olek.P edytował ten post 04 lut 2016 - 16:41

#5 george191

george191

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 53 postów
  • MiejscowośćRadom

Napisano 04 lut 2016 - 19:46

Witam, postanowiłem zrobic samemu nadziewarke , gdyż moja chińska po 3 latach użytkowania , a robie wyroby tylko dla siebie 6-7 razy do roku ulega rozpadowi. Po kilku godzinach spędzonych na forum WB zakupiłem materiał potrzebny do budowy urządzenia.
Rura z kwasówki 150mm x 2 mm ścianka i 50 cm. długości, deska z dębu 80 cm. długa i 25 cm. szeroka, przekładnia na listwie zębatej i i wytoczony tłok z poliamidu o grubości 50 mm. Może ktoś z kolegów podpowie jak rozwiązać spawanie ścianki przedniej z mocowaniem lejków oraz jak przymocować tłok z poliamidu do listwy / nadmienie że chciałbym przedłużyc listwę o jakies 5-7 cm. po to ażeby nie ucinać rury do 40 cm., tak w tej chwili wychodzi z moich ustawień i obliczeń/. Chciałbym również rozwiazać moźliwie jak najpraktyczniej i wizualnie ,,do oka,, mocowanie całości do deski dębowej. Może jakies podpowiedzi z waszej strony.

Jaka cena przekladni

#6 jumbo

jumbo

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3353 postów
  • MiejscowośćRybnik

Napisano 04 lut 2016 - 20:17

W to zatoczenie na tłoku (jaka głębokość ?) wstaw okrągłą płytkę z nierdzewki o średnicy tego zatoczenia i przykręć do poliamidu nierdzewnymi wkrętami

Aby przymocować do listwy i jednocześnie przedłużyć o te kilka potrzebnych Ci mm , do tej płytki przyspawaj coś w rodzaju kominka o potrzebnej wysokości i wymiarach takich , aby objąć listwę.

#7 widan

widan

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 100 postów
  • MiejscowośćKalisz

Napisano 04 lut 2016 - 21:43

Pytanie do kolegi Olka , super wygląda twoja nadziewarka , jak jest dokręcona płytka metalowa do tłoka z poliamidu  i czy koncówka która wystaje własnie z dekielka okrągłego metalowego jest jakos wahliwa.

Kolega Jumbo zatoczenie ma głębokośc 5 mm , zastanawia mnie czy moge przedłużyc normalną śrubą nagwintowaną 5cm którą wkręce w listwe - jest tam zrobiony otwór nagwintowany pokazałem go na zdjęciu.

Musze wszystko mieć ..przemyslane,, ponieważ spawanie zlecę osobie która mi to wykona .

#8 davido31

davido31

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 923 postów

Napisano 04 lut 2016 - 21:43

Ciekawie się zapowiada. :thumbsup: Cenię ludzi którzy mają skilla do robótek ręcznych. :clap:

#9 widan

widan

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 100 postów
  • MiejscowośćKalisz

Napisano 04 lut 2016 - 22:14

Za przekładnie dałem 210 zeta.

Co do gwintu to wydaje mi się że ścianka 2 mm jest za cienka...

#10 jumbo

jumbo

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3353 postów
  • MiejscowośćRybnik

Napisano 05 lut 2016 - 07:37

Co do gwintu to wydaje mi się że ścianka 2 mm jest za cienka...

...też tak uważam , ale musiałem zadać to pytanie Visznie... :devil: :tongue:

Apropo's zatoczenia - tak jak pisałem płytka o grubości 5mm z 6 otworami na wkręty , na środku wspawaj nierdzewną śrubę lub nagwintowany pręt o żądanej długości  a w listwie wywierć z boku otwór i nagwintuj (M5 , M6) - będzie to blokada wkręconego trzpienia tłoka . Na ten trzpień (czyli dospawaną śrubę ) możesz nałożyć rurkę o fi wewn. takiej jak fi śruby....

Użytkownik jumbo edytował ten post 05 lut 2016 - 07:38

#11 widan

widan

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 100 postów
  • MiejscowośćKalisz

Napisano 05 lut 2016 - 14:07

Myslisz że potrzebna jest boczna blokada, mierzyłem suwmiarką i na tą chwilę długośc gwintu na czole listwy ma 25 mm ., nie wydaje mis ię aby śruba wkręcona nie wytrzymała .

#12 jumbo

jumbo

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3353 postów
  • MiejscowośćRybnik

Napisano 05 lut 2016 - 16:04

....myślę , że "szczeżonemu Pan Bóg szczeży" - występuje tu , co prawda niewielki , stopień swobody mogący powodować wykręcanie się w/w śruby z listwy , a takie cóś będzie temu przeciwdziałało (można na gwincie śruby , w miejscu styku z ową M5 nawiercić lub naszlifować gniazdo na ową M5 )

#13 Olek.P

Olek.P

Weteran

• Użytkownicy
  • 1225 postów
  • MiejscowośćLeverkusen

Napisano 05 lut 2016 - 16:20

Załączony plik  DSCN6799.JPG   44,48 KB   33 Ilość pobrańZałączony plik  DSCN6786.JPG   62,83 KB   35 Ilość pobrańZałączony plik  DSCN6792.JPG   59,82 KB   34 Ilość pobrańZałączony plik  DSCN6793.JPG   50,92 KB   32 Ilość pobrańZałączony plik  DSCN6796.JPG   46,61 KB   34 Ilość pobrańTak zrobilem mocowanie lejkow i tloka z listwa tak by mozna bylo szybko zdjiac np. do mycia.

#14 widan

widan

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 100 postów
  • MiejscowośćKalisz

Napisano 05 lut 2016 - 16:28

Dzięki za fotki skorzystam z podpowiedzi,fajne rozwiązanie mocowania tłoka , napisz jaki masz duży kołnierz przy lejkach bo na fotce to nakrętka wygląda na małą.

#15 Olek.P

Olek.P

Weteran

• Użytkownicy
  • 1225 postów
  • MiejscowośćLeverkusen

Napisano 05 lut 2016 - 17:00

Załączony plik  DSCN6717.JPG   36 KB   38 Ilość pobrań

Male lejki Maja kolnierze a duze kolnierze z gwintem.Otwor wylotowy nadziewarki ma 40mm.

#16 jumbo

jumbo

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3353 postów
  • MiejscowośćRybnik

Napisano 05 lut 2016 - 20:39

Olek , to ślimakówka ?

Użytkownik jumbo edytował ten post 05 lut 2016 - 21:02

#17 Olek.P

Olek.P

Weteran

• Użytkownicy
  • 1225 postów
  • MiejscowośćLeverkusen

Napisano 05 lut 2016 - 20:45

......... ?
....przekladnia?- tak

#18 jumbo

jumbo

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3353 postów
  • MiejscowośćRybnik

Napisano 05 lut 2016 - 20:50

schneckengetriebe tak chyba u Cia to nazywają

Użytkownik jumbo edytował ten post 05 lut 2016 - 20:55

#19 Olek.P

Olek.P

Weteran

• Użytkownicy
  • 1225 postów
  • MiejscowośćLeverkusen

Napisano 05 lut 2016 - 20:52

...pomijajac ortografie tak

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#20 jumbo

jumbo

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3353 postów
  • MiejscowośćRybnik

Napisano 05 lut 2016 - 20:56

...pomijajac ortografie tak

już masz te brakujące  e

...zapytałem  o mechanikę , a tu Schiller się ....

Jeżeli chcesz się czepiać ortografii , to popatrz na twoje wpisy w języku polskim....

Użytkownik jumbo edytował ten post 05 lut 2016 - 21:08

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych