Skocz do zawartości

Czym pomalować wędzarnie z zewnątrz ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak będzie tylko "wyprowadzana"  na wędzenia a 99% czasu będzie zadaszona to bez znaczenia czym zabezpieczysz , jednak wg mnie lakier bez sensu, lazura / jak lakier /  tworzy powłoką która po czasie odłazi, olej trzeba odnawiać min raz w roku,  wiec.... zwykły dobry impregnat np. Remmers ( u nich nazywa się to lazurujący impregnat ale jest dobry, niełuszczący ), Sadolin  itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

odgrzebię temat,

 

Buduję wędzarnię z deski sosnowej grubość 46 mm.

Chciałbym ją zabezpieczyć z zewnątrz, ale nie chcę stosować żadnej chemii.

Myślę surowym oleju lnianym, ale wiem, że nie każdy zachowuje się tak samo i różnie jest z ich jakością.

Mógłby ktoś polecić jakiś specyfik?

Szwedzi chwalą się, że ich olej lniany jest najlepszy. Stosował ktoś może?

Jak wyglądają wasze wędzarnie z biegiem czasu po olejowaniu?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym na lata nie pomalujesz.. Malowałem od palonego oleju do drogich farb . 

Na zewnątrz nie stosuje się oleju lnianego tylko tungowy . Mówimy o czystych olejach. .  Jak chcesz mieć czysty olej to patrz na skład , bo niektóre sprzedawane jako oleje czy woski są modyfikowane i udział chemia jest znaczna .  Możesz się "pobawić"  olejowosk olej tungowy + wosk pszczeli.  Te naturalne składniki  będziesz musiał odnawiać tak z 2 razy do roku a i tak sciemnieje.Przepisy znajdziesz w necie. Pod olej dobrze jest dać grunt na ale on jest na bazie chemii .

Nie wiem czemu się boisz chemii przy malowaniu na zewnątrz . Odparuje i spoko. Nie bardzo wiem jak ma później "przeniknąć" do wnętrza komory i wędzonek.

 

 

  • Like 1
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciekzbrzegu napisał(a):

Nie wiem czemu się boisz chemii przy malowaniu na zewnątrz . Odparuje i spoko. Nie bardzo wiem jak ma później "przeniknąć" do wnętrza komory i wędzonek.

 

 

Ja nie robię izolacji bo mam grubą deskę i z czasem wszystkie impregnaty i środki przenikną przez całe drewno. Ciężko powiedzieć w jakim czasie, a poco dodatkowo ryzykować. Wszystkie impregnaty posiadają środki grzybobójcze i jest w kartach charakterystyki wyraźnie napisane, że nie nadają się do drewna, które będzie miało kontakt z żywnością. Jeżeli chemia przeniknie przez drewno będzie odparowywała wewnątrz w odpowiednich warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, Marcin NMR napisał(a):

w kartach charakterystyki wyraźnie napisane, że nie nadają się do drewna, które będzie miało kontakt z żywnością

 

Mowa o pomalowaniu wędzarni z zewnątrz, a nie metodzie zanurzeniowej drewna. Drewno malujesz warstwą części milimetra. Z takiej ilości, gdzie jeszcze odparowuje na zewnątrz ma Ci przeniknąć do wewnątrz i ma mieć kontakt z żywnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mamuśka napisał(a):

 

 

Mowa o pomalowaniu wędzarni z zewnątrz, a nie metodzie zanurzeniowej drewna. Drewno malujesz warstwą części milimetra. Z takiej ilości, gdzie jeszcze odparowuje na zewnątrz ma Ci przeniknąć do wewnątrz i ma mieć kontakt z żywnością.

Rozmawiałem, z kolegą, który studiował chemię robili liczne badania, prace eksperymenty itp.

To przeniknie przez całe drewno z czasem i tak, będzie przenikać do jedzenia.

Ja chcę bez chemii zabezpieczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🤣 nie wiem gdzie i jak robili te badania. Po 3-4 latach  nawet najlepsze farby nie wytrzymują na zewnątrz.  Następuje "korozji" drewna gnicie i po drewnie. Przenikanie to tak przy ciśnieniowej impregnacja (kilkudniowej etapowej i to w trakcie zabiegu. ) a nie z pędzla.

Opis do kontaktu z żywnością. No na malowanej desce mięsa bym nie kroi, ale obok to już bym położył.

Ale !!! Twoja wędzarnia i nic mi do tego. Zrób tak aby byś był zadowolony .

Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Marcin NMR napisał(a):

To przeniknie przez całe drewno z czasem i tak

1 warstwa -pokost lniany  plus 1/4 rozpuszczalnika 

po odparowaniu rozpuszczalnika  po 7-8 dniach

2 warstwa - pokost lniany plus 1/6 rozpuszczalnika 

długo schnie ale tworzy dobrą powłokę.

 

Wariant inny ekologiczny - opalić palnikiem całą wędzarkę z zewnątrz do mocno brązowego i wodny lakier 2x.

Z tym przenikaniem przez deski impregnatu to nie przesadzajmy - od wewnątrz po kilku wędzeniach będziesz miał naturalny impregnat i stworzy barierę ochronną.

Co do przesadnej interpretacji to sól =biała śmierć, cukier = biała śmierć , dym wędzarniczy = czarna śmierć itd itp . 

 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Maciekzbrzegu napisał(a):

🤣 nie wiem gdzie i jak robili te badania. Po 3-4 latach  nawet najlepsze farby nie wytrzymują na zewnątrz. 

Ja nie mówię o farbach, tylko impregnatach, które zawierają środki grzybobójcze. Farba idzie na impregnat. najpierw impregnat, potem farba i masz ochronę, sama farba nie chroni drewna.

Edytowane przez Marcin NMR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Muski napisał(a):

Wariant inny ekologiczny - opalić palnikiem całą wędzarkę z zewnątrz do mocno brązowego i wodny lakier 2x.

Z tym przenikaniem przez deski impregnatu to nie przesadzajmy - od wewnątrz po kilku wędzeniach będziesz miał naturalny impregnat i stworzy barierę ochronną.

To co, ty byś zastosował impregnat z tymi środkami grzybobójczymi?

https://www.sadolin.pl/pl/produkty/sadolin-impregnat-techniczny-superbase-hp

https://www.sadolin.pl/pl/produkty/sadolin-impregnat-classic-hybrydowy

 

Taki zestaw miałem w planie, ale po rozmowie z kolegą mam silne wątpliwści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadolin hybryda 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.