Skocz do zawartości

Beczka.Wędzarnie z beczki - porady i pytania


maxole

Rekomendowane odpowiedzi

:) Sprawa jest trudna, nie niemożliwa lecz trudna.

Kłopotem jest nikła pojemność "kabiny" wędzarniczej.

Czas wędzenia przy małym wsadzie jest równy czasowi przy większym.... warto?

Zjarać taką bekę to się trzeba postarać- nie przeszkoda :D

ArbeNik, wymuruj palenisko bezpośrednie, zrób zdejmowaną/nakładaną kabinę do wędzenia.

Jak uwędzisz to stawiaj bekę próchniatą i szpanuj do woli :thumbsup::D

Manjan (Macicznik) ma coś takiego (tożsamą bekę), niby ogarnia do 10kg lecz popłakuje... :yes::thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wrzucaj zdjęcie beczki.....coś się doradzi.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arbeneek.mail,

Nie powielaj pytania w wielu tematach bo robi się bałagan.

Założyłeś co najmniej trzy tematy pytając o tę beczkę. 


[Dodano: 22 cze 2018 - 22:03]

 

 

Wrzucaj zdjęcie beczki...

Jest w poście 74. 


[Dodano: 22 cze 2018 - 22:03]

post-93079-0-50348400-1529684308_thumb.j

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zabieram się za budowę swojej pierwszej wędzarnia :)  plan na początku był prosty.... beczka, kanał dymowy palenisko. Ale po przeczytaniu paru wątków na tym forum, postawiłem na wędzarnie (beczka 200l) z paleniskiem bezpośrednim. Wędzić będę chciał oczywiście mięsko + rybki.

I teraz pytanie.... czy palenisko lepiej wymurować z lanym stropem? Czy zrobić palenisko z blachy? czyli metalowa skrzynka (strop z blachy), coś a'la "Beczka Piotra" btw bardzo mi się podoba ;D Zastanawiam się czy palenisko z blaszanym stropem nie będzie za bardzo się nagrzewać? 

Z góry dzięki za podpowiedz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I teraz pytanie.

 

:) eloł, tu jest genotyp pewnego zwierzęcia....zupełnie kompletny, mankamentem jest, że "z półtorej beczki" :thumbsup::laugh:

niskobudżetowe, skuteczne i ...działa, rekomenduję z premedytacją :yes::D

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7850-wędlinowanie-prymitywistyczne-czyli-miło-spędzamy-czas/?p=550103

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zabieram się za budowę swojej pierwszej wędzarnia :) plan na początku był prosty.... beczka, kanał dymowy palenisko. Ale po przeczytaniu paru wątków na tym forum, postawiłem na wędzarnie (beczka 200l) z paleniskiem bezpośrednim. Wędzić będę chciał oczywiście mięsko + rybki.

I teraz pytanie.... czy palenisko lepiej wymurować z lanym stropem? Czy zrobić palenisko z blachy? czyli metalowa skrzynka (strop z blachy), coś a'la "Beczka Piotra" btw bardzo mi się podoba ;D Zastanawiam się czy palenisko z blaszanym stropem nie będzie za bardzo się nagrzewać?

Z góry dzięki za podpowiedz

Nie będzie się zbytnio nagrzewać. W wędzarni nie palimy jak w piecu a w chłodne dni to wręcz zaleta, lepiej wykorzystujemy temperaturę paleniska.

Może być to małym minusem przy wędzeniu zimnym dymem w cieplejsze dni, ale wędzę tak i daje radę.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

Czy jednak muszę ja wypalić?

:) Potwierdzam, za Biniem. Nawet krok dalej bym poszedł- jeśli ogarniesz wędzenie w propagowanych tu temperaturach powiedzmy do 75*C to też możesz nie wypalać..

Sprawdzone...

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7850-wędlinowanie-prymitywistyczne-czyli-miło-spędzamy-czas/?p=550103

.... Czyli jest nieźle... nie musisz dwa razy wypalać :thumbsup::D

Jeśli w segmencie "blaszana beka" można mówić o estetyce... to ją oględnie mówiąc zachowasz  :yes:  :D 

Dymaj Qubuś i dawaj fotki zwędzonek/zwędzonków :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza temperaturą chyba zapomnieliście że dym to kwas, który wejdzie w reakcję z farbą.

Jeśli dodać do tego smołę, która wytworzy się z dymu i też osiądzie na wewnętrznej części beczki, to wniosek może być jeden....wypalić.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypalać ponieważ dzisiaj deklarujesz wędzenie zimnym dymem, a kiedyś, jak to w życiu bywa podniesiesz temperaturę (lub sama się podniesie) i mamy problem.

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Kolegowie...niech Kolega zrobi jak uważa...

Każdy ma swoje doświadczenia lub są one przed nim ;)

Moje przedstawiłem. Wąski jestem z teorii i niechlujny w postępkach lecz podoba mi się wieloopiniowość :)

Pozostanę przy swoim ukłaniając Wam...

Lussseirosss :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich. Zamierzam rozpocząć tak jak większość  tutaj przygodę z wędzeniem i od razu będę miał pytanie. 
Posiadam taką o to beczkę i jest ona aluminiowa. Czy taka beczka nada je się do wędzenia ?? Czytałem trochę na ten temat w internecie i nie znalazłem jednoznacznej  fachowej odpowiedzi. Mniej więcej głosy rozkładały się 50/50. Mam nadzieję, że tutaj otrzymam odpowiedź ;)

post-107496-0-58951200-1616513961_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Posiadam taką o to beczkę i jest ona aluminiowa. Czy taka beczka nada je się do wędzenia ??

Nie radzę - ze względów zdrowotnych. W trakcie dymienia mogą wydzielać się komponenty kwasowe. Kwas + Al = trucizna.

Weź zwykłą, metalową 200l i wypal ją przed użyciem.

Dno wytnij, możesz zostawić mały kołnierz przy brzegu, beczka będzie stabilniejsza.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminium ma jeszcze jedną wadę.

Jeżeli doprowadzisz do temperatury zapłonu to masz przerąbane, temperatura jeszcze bardzie wzrośnie i nie ugasisz tego wodą.

Staniwczo odradzam.

 

PS

Jako dobry przewodnik cieplny, będzie w chłodne dni szybko wychładzać wnętrze, i skraplać wilgoć w środku

 

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aluminium ma jeszcze jedną wadę.

Jeżeli doprowadzisz do temperatury zapłonu to masz przerąbane, temperatura jeszcze bardzie wzrośnie i nie ugasisz tego wodą.

Staniwczo odradzam

 

Człeku uczony, aluminium się topi, wrze w temperaturze 2500 stopni mniej więcej, ale na powietrzu się nie zapali. Pali się proszek aluminium z silnym utleniaczem, np nadmanganianem potasu.

 

Pozdrawiają cię wszystkie garnki i patelnie aluminiowe, których w swoim życiu nie zdołałeś spalić. I ty mnie chcesz pouczać ;)

 

 

Wysłane z mojego X108 przy użyciu Tapatalka

[Dodano: 24 mar 2021 - 01:39]

 

 

Witam wszystkich. Zamierzam rozpocząć tak jak większość tutaj przygodę z wędzeniem i od razu będę miał pytanie.

Posiadam taką o to beczkę i jest ona aluminiowa. Czy taka beczka nada je się do wędzenia ?? Mam nadzieję, że tutaj otrzymam odpowiedź ;).

attachicon.gifbeczka.jpg

Nie nadaje się, poszukaj takiej po oleju, nie malowanej w środku

 

 

Wysłane z mojego X108 przy użyciu Tapatalka

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIKI nawet nie chce mi się podejmować dalsze dyskusji z Tobą bo i tak trafi do kosza.

Onanizuj się dalej swoimi

"teoramii" i pseudo praktykami.

 

 

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.