Skocz do zawartości

Jelita i osłonki - pytania i porady.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 406
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zakupiłem od Miro jelita na kiełbaskę białą, czy mogę je przechowywać w lodówce ? Bo do zamrażalki raczej nie można.

Moje dłubanki

 

http://mekeke1969.wordpress.com/

Kocham Was mordeczki Wy moje :)

 

Znaczki WB

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/12295-znaczki-wb/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogę je przechowywać w lodówce

Oczywiście, że w lodówce, a nie w zamrażalniku.

Jeśli są od Miro to pewnie do czasu przygotowywania kiełbaski nie musisz z nimi nic robić. Ewentualnie jeśi soli jest za mało mozesz jej dosypać tak aby były całe dokładnie nią pokryte.

Pozdrawiam

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF

 

Piszę poprawnie po polsku. (Przynajmniej się staram ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś cały pęczek to rozplątaj na poszczególne odcinki i powkładaj do osobnych woreczków. Zrób to na sucho, bez moczenia. Do każdego woreczka wsyp łyżkę soli (najlepiej niejodowanej) i tak przechowuj w lodówce. Można przechowywać bardzo długo. Przy robieniu kiełbasy wyciągaj i płucz tylko taką ilość jaka Ci będzie potrzebna. Jeśli zostanie to odciśniesz wodę i do osobnego woreczka i zasypać znowu solą. Takie jelita zużyj w pierwszej kolejności. Na stronie głównej znajdziesz średnie zużycie osłonek i jelit na poszczególne rodzaje kiełbas, tak abyś orientował się ile przygotować do nadziewania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś cały pęczek to rozplątaj na poszczególne odcinki i powkładaj do osobnych woreczków. Zrób to na sucho, bez moczenia. Do każdego woreczka wsyp łyżkę soli (najlepiej niejodowanej) i tak przechowuj w lodówce. Można przechowywać bardzo długo. Przy robieniu kiełbasy wyciągaj i płucz tylko taką ilość jaka Ci będzie potrzebna. Jeśli zostanie to odciśniesz wodę i do osobnego woreczka i zasypać znowu solą. Takie jelita zużyj w pierwszej kolejności. Na stronie głównej znajdziesz średnie zużycie osłonek i jelit na poszczególne rodzaje kiełbas, tak abyś orientował się ile przygotować do nadziewania.

Mimo wszystko dla nowicjuszy proponuję rozplątywanie jelit po ich namoczeniu.

Na sucho sam nieraz mam problemy.

 

Jelita z chin ? :devil:

O co ci chodzi z tymi jelitami :question:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko dla nowicjuszy proponuję rozplątywanie jelit po ich namoczeniu.

Na sucho sam nieraz mam problemy.

Miro, wierz mi że na sucho o wiele lepiej (może tylko dla mnie ?). No i przechowywanie później lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedro jak chcesz usłyszeć nie cenzurowane regionalizmy podczas mojego rozplątywania jelit to zapraszam :grin:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro, wierz mi że na sucho o wiele lepiej (może tylko dla mnie ?).

pedro, nie tylko dla Ciebie. Ja też wolę rozplątywać jelita na sucho. Dzielę je sobie na pojedyncze sztuki i potem o wiele lepiej sie pracuje. Nic się nie plącze! Po skończeniu napełniania jelit te, które nie zostały użyte wkładam do lodówki w woreczku foliowym i mogą sobie leżeć do następnego razu. Nic się z nimi nie dzieje.

Pozdrawiam... Piotrek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale Wy już jesteście zaawansowani ale początkującym mogą puścić nerwy.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro, może Ty plączesz sobie jelita bardziej niż klientom :grin: - nie powiem jest nieco zabawy ale nie wyobrażam sobie namoczenia pęczka 90metrów tylko po to aby rozplątać kilka metrów :rolleyes:
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !

delikatnie i z uczuciem, jak z kobietą

a same się zozplątują

i oczywiście na mokro

jeszcze nie mialem problemów.

raczej z przechowywaniem mam.

ale to później

 

pozdrawiam

zniszczyłem chińczyka przy kabanosach, nadziewarkę znaczy się.

pozdrawiam

jarek.f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie, główną moją produkcją są wedzonki.

Jelita kupowałem dwa razy, raz na rynku i raz u Miro :grin:

Moim zdaniem łatwiej rozdzielać na sucho - mokre dla "ułatwienia" potrafią sie skleić :grin:

Pozdrawiam

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF

 

Piszę poprawnie po polsku. (Przynajmniej się staram ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pedro jak chcesz usłyszeć nie cenzurowane regionalizmy podczas mojego rozplątywania jelit to zapraszam :grin:

 

miro . Szkoda gardła , na uspokojenie to najlepiej pobawić się w rozplątywanie jelit baranich :lol:

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnego problemu z rozebraniem pęczka jelit na poszczególne odcinki . Robię zawsze to na sucho w domowej produkcji, gdy wiem że potrzeba mi będzie kilka metrów. Rozbieram zawsze cały pęczek, robiąc z poszczególnych odcinków małe pęczki. Na pęczkach jelit jest kółko plastykowe oznaczające kaliber i w tym kółku są wszystkie końce jelit a raczej ich początki. Wystarczy powiesić wyżej te jelita za kółko ale tak by nie wysunęły się z niego i stopniowo oddzielać pojedyńcze sztuki zaczynając od najkrótszych . Robię to na działce by nie mieć później doczynienie z Babcią w kuchni . Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.