Skocz do zawartości

BORNIAK - zakup/problemy/pytania.


Rekomendowane odpowiedzi

 

Może za duży wsad ?

Nie, szukam rozwiązania i ostatnio było ok. 3 kg. Staram się też bardzo luźno zawiesić...

 

Jeśli możesz to opisz cały proces wędzenia. Może wstaw zdjęcie kiełbasy - łatwiej będzie zrozumieć co jest problemem i co może być przyczyną.

Edytowane przez grim_reefer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli możesz to opisz cały proces wędzenia. Może wstaw zdjęcie kiełbasy - łatwiej będzie zrozumieć co jest problemem i co może być przyczyną.

 

Niestety już rozparcelowana po rodzinie… Zwykle wygląda to tak, że zewnętrzna strona kiełbasy wygląda normalnie, to po wewnętrznej stronie pęta jest jasna, matowa i łatwo odchodzi od nadzienia. Postaram się niedługo cokolwiek „ukręcić” to wrzucę… Ale jeszcze pokombinuję z temp. ostatnio było ok. 50 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle wygląda to tak, że zewnętrzna strona kiełbasy wygląda normalnie, to po wewnętrznej stronie pęta jest jasna, matowa i łatwo odchodzi od nadzienia.

 

 

Zmień kije na grubsze, drewniane jeżeli używasz oryginalnych borniaka. Nie wkładaj zimnej kiełbasy do wędzarni, musi być dobrze osuszona, temperatura wędzenia 50-55C. Otwórz szyber komina borniaka na maxa by był swobodny przepływ dymu.

Człowiek na poziomie powinien trzymać się w pionie.

 

Moje wyroby: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8179-sivona-wyroby-wlasne/

Pozdrawiam Sebastian tel. 508-365-569

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Dziś pierwszy raz wędziłem w Borniaku UWD-70.

Wędzonki wyszły suuuper.

Martwi mnie natomiast to że z przednich nóżek wędzarni cieknie jakaś tłusta ciecz.

Dzwi były idealnie domknięte a mimo to był jakiś wyciek po nóżkach.

W środku wszystko wydaje się ok.

Mieliście taki problem?

Z góry dzięki za poradę co to jest.

post-109567-0-32805500-1637966121_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że są to skropliny ściekające po drzwiach,może się tak dziać przy różnicy temperatur na zewnątrz i w środku,wypływa to po drzwiach na uszczelkę na dole ,ja mam Borniaka postawionego na odwróconej pokrywie od kuchenki elektrycznej.Zdarza mi się też taki wypływ ale nie brudzi się wokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich, nareszcie udało mi się kupić Borniaka, w super pieniądzach udało się wyrwać UW-70, dopiero 2 stycznia jadę go odebrać, ale od razu zacząłem się zastanawiać czy coś przerabiać, tzn chodzi mi przede wszystkim o termoregulator? Jak myślicie przed pierwszym użyciem od razu modyfikować?i co byście polecili, żeby montaż i instalacja była jak najłatwiejsza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę to też poproszę o informację o podłączeniu RNG Boleckiego

 

 

Rng do sieci , wędzarnie do gniazda wychodzącego z RNG i już . Nie zapomnij dokupić sondy . Wszystko jasno i prosto , opisane masz w instrukcji od producenta. Mam już 1.5 roku i jest ok.

Pozdrawiam Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli mogę to też poproszę o informację o podłączeniu RNG Boleckiego

 

 

 

Rng do sieci , wędzarnie do gniazda wychodzącego z RNG i już . Nie zapomnij dokupić sondy . Wszystko jasno i prosto , opisane masz w instrukcji od producenta. Mam już 1.5 roku i jest ok.

Wędzarnie pod RNG, czy samą grzałkę? Co z oryginalnym "potencjometrem" tzn jakie ustawienie, na maxa czy jak? I jaka dokładnie sonda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomocy pomocy pomocy...

Serki w wędzarni już 3h sie oszuszaja...

Do włączeniu dymogeneratora po jakiś 5-7 minutach od włączenia wywala mi roznicówkę... Na każdym gniazdku w domu, jakieś pomysły, przed chwilą odłączyłem żółty przewód, i teoretycznie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włączenia wywala mi roznicówkę

Koniecznie - Sprawdzić elektrykę we wszystkich  gniazdkach !!!  może korzystasz z wadliwego przedłużacza 

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużacze są ok, już daję Borniaka na jeden obwód a dymogenerator na inny... W momencie podłączenia samego dymogeneratora bez podpiętego uziemienia i bez wkladania go do wędzarni, wszytsko działa. W momencie zawieszenia dymu na skrzynce wywala roznicówkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zawieszenia dymu na skrzynce
Jak na gwarancji - to reklamuj  , może sprawdzić DG - elektrycznie (grzałka/silniczek)

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nawet nie wyjęta z kartonu około 2 lat... Więc z gwarancji lipa
Borniak to solidna firma - prześlij im DG z opisem , w najgorszym przypadku zapłacisz jakieś drobne, a jak to wada fabryczna to pewnie nawet nie .

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W momencie zawieszenia dymu na skrzynce wywala roznicówkę

Zanim wyślesz DG do serwisu to przetestuj takie rozwiązanie pod nogi Borniaka podstaw suche deski aby odizolować go od podłoża, jak nie wyrzuci to wyjmij deski i  zastosuj gumę. Jeśli pomimo to nadal będzie zrzucać to tylko serwis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pod nogi Borniaka podstaw suche deski aby odizolować go od podłoża, jak nie wyrzuci to wyjmij deski i  zastosuj gumę.

To by znaczyło, że jest przebicie do obudowy.

Dotknięcie obudowy grozi porażeniem :devil: . 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To by znaczyło, że jest przebicie do obudowy.

Jeśli masz na myśli, że przewód prądowy przebił i grozi porażeniem lub pożarem to nie. 

 

 

Dotknięcie obudowy grozi porażeniem

Zupełnie niczym nie grozi tu chodzi o wyłącznik różnicowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.