Skocz do zawartości

BORNIAK - zakup/problemy/pytania.


Rekomendowane odpowiedzi

A co pomoże podkładanie desek lub gumy pod nogi Borniaka ??? Nogi są plastikowe , więc izolują. 

https://swojskiwyrob.pl/czesci-do-wedzarni-borniak/1335-nozka-do-wedzarni-borniak.html

Edytowane przez Pepuś

Pozdrawiam Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy pomocy pomocy pomocy...

Serki w wędzarni już 3h sie oszuszaja...

Do włączeniu dymogeneratora po jakiś 5-7 minutach od włączenia wywala mi roznicówkę... Na każdym gniazdku w domu, jakieś pomysły, przed chwilą odłączyłem żółty przewód, i teoretycznie działa.

Nareszcie udało się ogarnąć.

Dzięki serwisowi Borniaka, dzisiaj udało się "naprawić" wędzarnie. Zamieniłem miejscami kable zasilające światełko sygnalizujące załączanie się grzałki, i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

 

Tu nie do końca jest tak jak piszesz. Do podstawowej wersji Borniaka dokładasz np. Rgn i sondę za ok 200 zł. W ten sposób z "analoga" robisz "digtala" . Czyli za 2700 masz to samo co za 3300. Nic nie majsterkujesz i nie tracisz żadnej gwarancji. Nie musisz posiadać żadnych narzędzi , zdolności , i nie poświęcasz czasu na " budowanie" .Jeden wkrętak wystarczy, by złożyć, podłączyć i wędzić. Jak masz czas , wiedzę i lubisz majsterkować to inna bajka. Na forum znajdziesz dużo relacji z budowy wędzarni ,różnego rodzaju.

 

Masz może jakiś schemat,najlepiej łopatologiczny jak podłączyć RGN Boleckiego do analoga Borniaka,bo ze mnie elektryk jak z koziej trąba,więc jak zacznę grzebać to pewnie bez strat w sprzęcie się nie obejdzie.

 

Witam!Ja również zielona w temacie majsterkowania, mogę prosić również o taki schemat?

Edytowane przez nela83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Tu nie do końca jest tak jak piszesz. Do podstawowej wersji Borniaka dokładasz np. Rgn i sondę za ok 200 zł. W ten sposób z "analoga" robisz "digtala" . Czyli za 2700 masz to samo co za 3300. Nic nie majsterkujesz i nie tracisz żadnej gwarancji. Nie musisz posiadać żadnych narzędzi , zdolności , i nie poświęcasz czasu na " budowanie" .Jeden wkrętak wystarczy, by złożyć, podłączyć i wędzić. Jak masz czas , wiedzę i lubisz majsterkować to inna bajka. Na forum znajdziesz dużo relacji z budowy wędzarni ,różnego rodzaju.

 

Masz może jakiś schemat,najlepiej łopatologiczny jak podłączyć RGN Boleckiego do analoga Borniaka,bo ze mnie elektryk jak z koziej trąba,więc jak zacznę grzebać to pewnie bez strat w sprzęcie się nie obejdzie.

 

Witam!Ja również zielona w temacie majsterkowania, mogę prosić również o taki schemat?

Gdyby ktoś szukał to mam na sprzedaż rgn Boleckiego z sondą, używany dosłownie 2 razy. Dodam tylko że po kontakcie z Boleckim w tym roku chyba nie będzie u nich rgn dostępny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

...Nie musisz posiadać żadnych narzędzi , zdolności , i nie poświęcasz czasu na " budowanie" .Jeden wkrętak wystarczy, by złożyć, podłączyć i wędzić....

No aż tak proste to nie jest, bo trzeba dobrze ustawić i osoba calkiem zielona w kwestiach technicznych raczej sobie nie poradzi...

Aczkolwiek jak wszystko się ogarnie, to działa bardzo fajnie.

Edytowane przez Seki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawić moc grzałki odpowiednio do warunków otoczenia, cykl sterowania i minimalną histereze. Latem będzie inaczej niż zimą. Ustawienia sa upierdliwe i owszem, ktoś kto zna sterownik to bułka z masłem, ale dostając go po raz pierwszy w ręce trzeba trochę pokombinować.

 

Dobrze dobrane ustawienia to temperatura stabilna w zakresie +-1,5°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

 

jak założyć temat z pytaniem???

W interesującym Cię dziale  naciśnij "napisz nowy temat".

Przycisk po prawej stronie.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej wszystkim. Od dłuższego czasu przymierzam się do tematu wędzarni.

Początkowo chciałem zbudować wędzarnię samodzielnie, jednak po rozmowie ze znajomymi "zadymiarzami" polecono mi inwestycję w elektryka borniaka.

Początkowo nastawiałem się na 70 jednak po lekturze tematu wszyscy polecają 150 (gdyż miejsca zabraknie, a nadmiar w niczym nie przeszkadza).

 

Jako że zakup chciałbym zrobić raz - chciałbym wziąć model z funkcją BBQ - niestety w tym wątku nie ma zbyt wiele o samym "grillowaniu" przy pomocy borniaka - czy mógłbym prosić osoby użytkujące o ich wrażenia i opinie ?

Jak u Was wygląda użytkowanie tej funkcji ? 

 

I ostatnie pytanie zwłaszcza do właścicieli czy warto ? Zakup tej wędzarni to koszt 5k zł jest to nie mało, z drugiej strony nie chciałbym mieć sytuacji gdzie kupię coś za 3000 zł a za rok sprzedam ze startą i finalnie i tak kupię coś za 5k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć,

ja mogę się podzielić póki co wstępnymi wrażeniami z Borniaka 150 BBQ.

Miałem wędzarnię elektryczną Booxa Smoker 200 (DG zakupiony tu na forum niby według projektu Rogera) - ta wędzarnia była bardzo fajna chociaż po różnych eksperymentach z DG byłem bardzo sfrustrowany.

Zakupiłem Borniaka z myślą o urządzeniu 2w1 - wędzarnia + urządzenie do przyrządzania potraw metodą Low&Slow w wędzarni zamiast na grillu.

 

Robiłem w niej dwa razy żeberka (3-2-1) oraz raz udko z kurczaka (ale to raczej na szybko). Jeśli chodzi o żeberka to na grillu ciężko jest dopilnować temperaturę 120 stopni na grillu przez 6 godzin i na 20 prób tylko kilka razy udało mi się aby kości odchodziły od mieśka - w borniaku konsystencja idealna. Kurczak również wyszedł bardzo smaczny - wiadomo na grillu jest tych aromatów może troszkę więcej ale tylko prawdziwi koneserzy poznają różnicę. Ogólnie zakup oceniam na duży plus.

Napewno sam dymogenerator świetna sprawa - dymi tak długo jak ma zrębki bez żadnego problemu (raz na mocnym wietrze) - przepaść pomiędzy DG który miałem dotychczas.

Jeśli chodzi o rozmiar to zdecydowanie 150 - wydaje mi się, że nawet nie ma sensu zastanawiać się nad 70 bez względu na to ile się wędzi. Inny komfort operowania wędzarnią przy 150.

 

Jedynym minusem i myślę, że bardzo dużym było to, że w ciepły dzień (około 25 stopni i wędzarnia na słońcu) - nastawiona temperatura wynosiła 40 stopni natomiast rzeczywista 70 stopni. Wynika to oczywiście z konstrukcji wędzarni itp jednak rozkładanie za każdym razem przystawki do zimnego wydaje mi się trochę kłopotliwe.

Czy ktoś z forumowiczów rozwiązał jakoś ten problem?

Edytowane przez bero
Pozdr, Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie,

Kupiłem borniaka 150 z analogowym sterowaniem temperaturą.Długo się nie nacieszyłem zakupem ponieważ drugiego dnia użytkowania wędzarka zaczęła wyrzucać bezpieczniki, różnicówkę. Sytuacja ma miejsce w momencie nagrzewania wędzarni.Dochodzi do sytuacji ,że przepala też bezpiecznik 8A, który zamontowany jest w pulpicie sterującym.Wczoraj wędziłem polędwiczki i nic takiego nie miało miejsca. Dzisiaj kompletna klapa,sobota, mięsko czeka na wędzenie a ja nie jestem w stanie nic zrobić.Może ktoś miał podobny przypadek .

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki problem z borniakiem 70 litrów też analogowym. U mnie było przebicie na wsuwkach przy grzałce,nawet obudowa wędzarni lekko pieściła prądem. Grzałkę wymieniłem na nową i problem ustał,lecz jak się później okazało osłona grzałki była lub raczej już jej nie było. I od zalegającego tłuszczu przy stykach na grzałce robiło przeskok prądu, także osłony grzałki też zamontowałem nowe. Na koniec dodam że moja wędzarnia miała już za sobą dobre kilka lat wędzenia, a Twoja jest nową. Problem może być całkiem inny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek będę dzwonił do Borniaka i wyjaśniał sprawę. Do Bornego mam 70km więc nawet wchodzi dojazd, gdyby to przyspieszyłoby jakoś całą sprawę. Dziwi mnie ,że nowy sprzęt za niemałe pieniądze a taki bubel. Szkoda ,że nie trafiłem wcześniej na to forum bo być może nie miałbym  dzisiaj takiego problemu. 

Edytowane przez shinobi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do producenta i ściągnij do naprawy gwarancyjnej na Cito bo w końcu coś spalisz, albo komuś stanie się krzywda :hmm:

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki problem z borniakiem 70 litrów też analogowym. U mnie było przebicie na wsuwkach przy grzałce,nawet obudowa wędzarni lekko pieściła prądem. Grzałkę wymieniłem na nową i problem ustał,lecz jak się później okazało osłona grzałki była lub raczej już jej nie było. I od zalegającego tłuszczu przy stykach na grzałce robiło przeskok prądu, także osłony grzałki też zamontowałem nowe. Na koniec dodam że moja wędzarnia miała już za sobą dobre kilka lat wędzenia, a Twoja jest nową. Problem może być całkiem inny.

Po zweryfikowaniu przez serwis okazalo sie ,że to podobny przypadek.Wysoka temperatura spwodowala uszkodzenie izolacji i tym samym dochodzilo do zwarcia. Miałem przez chwilę myśl aby to sprawdzic ale przyjąłem za pewnik,że w nowym sprzęcie to niemożliwe. A jednak... Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez shinobi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam. Jestem tu nowy i to moje pierwsze pytanie. Mówimy o suszeniu wsadu przed włożeniem do wędzarni, suszeniu wsadu w wędzarni, wędzeniu suchym drewnem i suchymi zrębkami a jak ma się do tego miseczka z wodą wstawiana do wędzarni na przepalone zrębki ? Jestem od niedawna posiadaczem Borniaka 150 i stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy i to moje pierwsze pytanie. Mówimy o suszeniu wsadu przed włożeniem do wędzarni, suszeniu wsadu w wędzarni, wędzeniu suchym drewnem i suchymi zrębkami a jak ma się do tego miseczka z wodą wstawiana do wędzarni na przepalone zrębki ? Jestem od niedawna posiadaczem Borniaka 150 i stąd moje pytanie.

Witam, ja zauważyłem dwie kwestie. 

Po pierwsze, zużyte zrębki nie zapalą się, po drugie w wędzarni panuje względnie równe rozłożenie temperatury.

Raz wędziłem ryby bez miseczki i temperatura przekraczała nastawioną o 15-20stpC.

Co chwilę musiałem uchylać drzwi by obniżyć temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam. Jestem tu nowy i to moje pierwsze pytanie. Mówimy o suszeniu wsadu przed włożeniem do wędzarni, suszeniu wsadu w wędzarni, wędzeniu suchym drewnem i suchymi zrębkami a jak ma się do tego miseczka z wodą wstawiana do wędzarni na przepalone zrębki ? Jestem od niedawna posiadaczem Borniaka 150 i stąd moje pytanie.

Witam, ja zauważyłem dwie kwestie. 

Po pierwsze, zużyte zrębki nie zapalą się, po drugie w wędzarni panuje względnie równe rozłożenie temperatury.

Raz wędziłem ryby bez miseczki i temperatura przekraczała nastawioną o 15-20stpC.

Co chwilę musiałem uchylać drzwi by obniżyć temp.

 

Generalnie chodziło mi o parę z miseczki, która osiada na wędlinach i czy nie powoduje to  ich zakwaszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

posiadam borniaka 70 i po ostatnim wędzeniu przyznaję, że od razu go nie wyczyściłem i nie schowałem przed deszczem. Wczoraj wyczyściłem i chciałem uwędzić uprzednio przygotowane mięso i podczas próby suszenia wywaliło mi różnicówkę, (z wędzeniem jakoś sobie poradziłem, uwędziłem samym dymem a następnie sparzyłem), niemniej jednak chciałbym w przyszłości z powrotem normalnie móc podpiec mięso w trakcie wędzenia.

Rozebrałem boczną część i podsuszyłem suszarką (choć nie widziałem w środku śladów wilgoci), na tyle na ile umiałem posprawdzałem miernikiem, czy nie ma zwarcia no i nie znalazłem, bezpiecznik też wygląda na to, że jest cały. Co ciekawe wywala bezpieczniki nawet jak włącznik jest w pozycji wyłączony... proszę o informację czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną...

d356e6e0-df67-4aa2-beea-ad4b923a9bd1.jpg

cffa1cd4-c484-49f1-83e3-cbe23d1f0257.jpg

22a26f08-4c17-4184-9150-d120883df51b.jpg

8c8da4ac-ce7d-4f9b-84b4-ef5f99764477.jpg

8a46062e-affd-436c-817c-fc145486f818.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie prościej skontaktować się z producentem - myślę, iż mają jakiś dział wsparcia technicznego i być może przerabiali już taką awarię - a tak na szybko miernikiem  posprawdzać począwszy od wtyczki ciągłości przewodów i ewentualne zwarcia, poszukać uszkodzeń izolacji ( szczególnie na przewodach N i PE) - z samych zdjęć to wróżenie z fusów.

ps. ale jak uczy życie niektóre różnicówki są mocno czułe i uciążliwe w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.