Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam All...

Właśni dzis sie zalogowałem na stronce i forum...

Powiem tyle.....Rewelka !!!

Wprawdzie wkrada się trochę sajgonu , ale nic dziwnego przy takim zainteresowaniu...

Mam wielką prośbę do Wszystkich...??? Zamierzam w tym roku wybudować u siebie w lesie wędzarnię może razem z grilem może razem z .... no właśnie?

Proszę specjalistów o rady, plany , wymiary, najlepsiejsze materiały etz...

Podam może swój adres...

leszekrodziewicz@wp.pl

 

Z góry serdeczne dzięki i.....

CZUJ DYM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rady, plany , wymiary, najlepsiejsze materiały

Na stronie głównej http://www.wedlinydomowe.pl/ , po lewej stronie jest brązowy słupek, Menu technologiczno - użytkowe , W nim znajdziesz cały dział poświęcony wędzarniom: Budowa wędzarni i wędzenie.

Z pewnością wśród licznych propozycji i przykładów znajdziesz coś dla siebie, odpowiednie do Twoich warunków i możliwości.

Jeżeli już się na coś zdecydujesz i w trakcie realizacji będziesz miał wątpliwości lub zechcesz zaopiniować własne pomysły i rozwiązania, to na tym forum znajdziesz nie tylko fachowców ale i przyjaznych oraz cierpliwych doradców.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...

Odpowiedź 1. Specjalnie wytłuściłem druk żeby była większa niezauważalność :-))

Odpowiedź 2. Chodzi mi o to że w opisach brakuje np. wymiarów . Znalazłem jeden opis z zeskanowanymi wymiarami ale jakoś mało czytelnie...:-(( No i nie wiem czy to są dobre wymiary.

Może zacznę od tego co chcę osiągnąć po zbudowaniu już wędzarni. Pragnę powędzić sobie na własne potrzeby kilka dosłownie pętek kiełbaski ( własnej produkcji ) lub kilkanaście pstrągów.

Więc nie musi wędzarnia być wielka. Ale myślę że wymiary np. komory czy długość , średnica kanału z palniska może odgrywać zasadniczą rolę. Nie wiem ale tak myślę. Nie chodzi mi o samo wykonanie lub upiększanie wędzarni ale o typowo czyste informacje techniczne zebrane w jednym miejscu. No to tak mam problem mniej więcej.

Więc czekam w dalszym ciągu na pozytywny odzew i …

CZUJ DYM...

Jeżeli ktoś czuje potrzebę pomocy czekam na informacje...

leszekrodziewicz@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś nie trges to się odezwę jeśli pozwolisz..

Nie ma sprawy! Pytaj, jeśli masz wątpliwości.

 

Radzio a ne masz więcej takich fotek jak dalej prace się toczyły ???

A co tu jeszcze pokazać ? Na dwudziestu trzech zdjęciach masz wszystko pokazane: kolejne etapy budowy, wymiary i efekt końcowy :wink:

Pozdrawiam... Piotrek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie...

Radzio mam te zdjątka. Za pierwszym razem jak kliknąłem link nie było więcej żadnych ale dzisiaj odświerzyłem i jest ok. Bardzo mi to pomoże w budowie. Słoneczko już nad Ostródą mocniej świeci więc niebawem trza będzie ruszyć z pracami. Jeśli pozwolicie bedę informował na bierząco...

 

Pozdrawiam

 

CZUJ DYM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, przejrzyj temat: https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=2914

na wszelkie pytania najlepiej odpowie koleżanka maggie,

noclegów już raczej nie ma ale jak widzę dla Ciebie to nie problem - tylko kierowcę sobie załatw :lol:

przypomina mi się pewien kolega ze zlotu mazowieckiego który właśnie jako "nowy" na forum dowiedział się dosłownie w ostatniej chwili i przyjechał choćby na chwilę - i tak trzymać :grin:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Cześć i Czołem całej Braci i wszystkim Zadymiaczom :cool:

Jestem nowy na forum, ale od jakiegoś czasu przeglądam stronki. Forum rewelacyjne!!!

Temat projektu wędzarni stary, ale dorzucę od siebie kilka informacji i doświadczeń jakie zdobyłem. Kilka lat temu zaprojektowałem i wykonałem murowaną wędzarnię.

Planowałem stworzyć takie uniwersalne miejsce, żeby można było i coś uwędzić pysznego, ale i posiedzieć przy grillowanej rybce czy innym mięsku albo warzywku, ale i żeby posiedzieć wieczorem przy kominku w chłodny wieczór. Czyli 3 w 1, wędzarnia, grill i kominek. Myślałem też o piecu chlebowym, ale w momencie wykonywania jakoś odeszło myślenie o wypieku chleba. Teraz żałuje, ale jeszcze powalczę z tematem i coś wykombinuję.

Wszystko o czym pisze jest wybudowane w Polsce, za chwilę przygotuje kilka fotek i wstawię.

Teraz mieszkam chwilowo w Tanzanii i próbuje tutaj robić i sprzedawać Naszą Polską Kiełbaskę :grin:

Mam tutaj w Tanzanii wędzarnie, też wykonaną według mojego projektu, ale z metalu.

W planach też był piec chlebowy, ale na razie skupiłem się na kiełbasach. W przyszłości szynki. A może i dobuduję piec chlebowy.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

I jeszcze raz napiszę- Forum REWELACYJNE!!! :grin:

JACK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecane fotki, to szkic co planowałem wymodzić

 

[ Dodano: Nie 07 Mar, 2010 13:02 ]

 

 

 

a tak zaczęło to nabierać wyglądu :smile:

w czasie budowy wpuściłem drut w dno wędzarni, żeby czasem jak oberwie się kiełbaska nie wpadła w palenisko kominka, który jest bezpośrednio pod nią,

oczywiście kanał dymowy i palenisko do wędzenia jest na bocznej ścianie wędzarni

 

na razie tyle fotek, muszę się zalogować do fotosika, to będzie więcej

JACK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

trzeba było to jakoś zadaszyć,

a potem zrobić podłogę,

no i później wędzić z przyjemnością :lol:

 

 

 

 

a tak wyglądał wyrób :lol:

 

do typowego składu rodzajów mięs na kiełbaskę wieprzową dodałem trochę szynki cielęcej i piersi z indyka :lol:

wędzę zawsze na drzewie moreli, koło mnie jest masa sadów morelowych i jak złapią je późne przymrozki są wycinane, więc materiału do palenia nie brakuje :cool:

JACK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam projektować, ale brakuje czasu na realizację wszystkich pomysłów :lol: :lol: :lol:

 

[ Dodano: Nie 07 Mar, 2010 16:09 ]

 

tak to wygląda teraz,

obok wędzarni zaprojektowałem sztuczny staw, wybetonowany z małym przelewem, pompa miesza wodę cały czas, wiec rybki mają się dobrze, na razie mam karpie, karasie, tołpygi i liny, ale już mnożą się bardzo więc trzeba pomyśleć o sumie, drapieżnik przeprowadzi naturalna selekcję.

Duże okazy będą cieszyły oko wieszając je w wędzarni albo kładąc świeżuteńkie prosto na grilla. Jeszcze nie wędziłem rybek i zwrócę się na pewno o poradę do bardziej doświadczonych.

JACK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo happy, dzięki za uznanie :smile:

ale powiem ze jakbym jeszcze raz podchodził do tematu to zrobiłbym to trochę inaczej :cool:

Mówi się, że dopiero po wybudowaniu siódmego domu nie popełni się błędów,

tak więc wszystko przede mną :lol:

pozdrawiam

JACK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.