Skocz do zawartości

Wyroby parzone Efffy


Gość Efffa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Dziś biała wg Kostka

A jak sprytnie jelitka przygotowane  :clap: 

To jest jedna wersja kiełbasy (papryka+ jalapeno + kolendra), czy też trzy wersje? 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś biała wg Kostka

A jak sprytnie jelitka przygotowane :clap:

To jest jedna wersja kiełbasy (papryka+ jalapeno + kolendra), czy też trzy wersje?

Szybciej się pracuje, nic się nie plącze. To jest taki zestaw do tej jednej.

 

przepis, cytuję za Kostkiem:

1.5 kg mięsa wp kl I (Łopatka/szynka) - rozdrobnienie 12 mm

3 kg mięsa wp kl II (łopatka, boczek, kark - najlepszy mix) - rozdrobnienie 8 mm

0.5 kg mięsa wp klasa kl III (golonka)- rozdrobnienie 2x4 mm

Woda 5-7%

 

Przyprawy na kg mięsa:

Sól 18 g

Pieprz czarny 3 g

Czosnek świeży 5 g

Majeranek 1.5 g

 

Ta pikantna, skład i rozdrobnienie taki sam, przyprawy na kg mięsa:

18 g soli

3 g pieprzu czarnego

5 g czosnku

Kolendra liściasta 2 g

Papryka mielona 5 g

Płatki jalapeno 6 g

 

Proponuję ostrość dozować stopniowo, zaczynałam dla męża od 3g, po próbach domagał się więcej, stanęło na 6g. Po sprzeniu mówił, że mógł więcej sypnąć albo zamiast jalapeno dać habanero. Ja z kolei jeść nie będę - pierwszy gryz przyjemny, kiełbasa dobra. Ale za moment mój przełyk odczuł pikanterię.

 

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

[Dodano: 03 mar 2020 - 19:13]

Super biała. Zaciekawiła mnie wersja z chilli i kolendrą, można prosić dokładne proporcje?.

Proszę bardzo :) zaglądaj na grupę FB, będziesz na bieżąco :D

 

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

Efffa piękna ta kiełbaska i na pewno smaczna   
Mam takie samo zdanie :thumbsup:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witajcie!

Na wstępie przeproszę za to, że profil na forum świeci pustką. Za namową osób z grupy FB nadrabiam zaległości.

 

Mozaika z boczku, z szynkowara.

 

Boczek peklowany na sucho, dawka 23g peklosoli/kg. Płat boczku po kosmetyce - czyli okrojeniu na wymiar, rozkrojeniu wzdłuż na cieńsze płaty - natarty peklosolą, zapakowany próżniowo, peklowany 5 dni.

 

Po tym czasie płaty uplastycznione tłuczkiem celem naruszenia wierzchniej powierzchni dla lepszego sklejenia. Zapakowane do szynkowara i schowane do lodówki na 12 h.

 

Parzony w wodzie 75 st, do 72 st we wsadzie.

Witam! Nie bardzo rozumiem jak rozkrojony i jak ułożony w szybkowarze

 

 

Wysłane z mojego TA-1053 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Drobiowa, udka i pierś z kolendrą

Znakomita tekstura wyrobu  :clap: 

Jakie dodatki zastosowałaś i w jakich ilościach?

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomita tekstura wyrobu    Jakie dodatki zastosowałaś i w jakich ilościach?

Dziękuję EAnno :) a tekstura nawet ciekawa wyszła ze względu na moje lenistwo - po peklowaniu pierś w kostkę i uplastyczniona tłuczkiem, a mięso z udek potraktowane malakserem z ostrzami - dla tej ilości nigdy nie chce mi się montować maszynki do mielenia.

 

Uwielbiam drób z kolendrą - w wyrobach mieloną i suszoną liściastą, do pieczystych czy sałatek duuużą ilością świeżej również nie pogardzę.

Na kg mięsa 60/40 (uda/pierś)

 

2 g pieprzu białego

2 g czosnku świeżego

1,5 g kolendry mielonej

3 g kolendry liściastej suszonej (ta z kolei zbyt dużo aromatu i smaku nie daje)

uszykowałam 10% wody - wypiło troszkę mniej, nie sprawdziłam dokładnie ile mi zostało ale myślę, że z 7% dodałam

Edytowane przez Efffa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobrze, że Cię mamy. :D :D :D A co do znikania, tak po prostu czasem bywa. W tym przypadku Koleżanka poprosiła o całkowite usunięcie konta.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.