Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Domowe puszkowanie konserw

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
370 odpowiedzi w tym temacie

#261 DZIADEK

DZIADEK

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 5890 postów
  • Miejscowośćx

Napisano 19 lip 2018 - 12:45

Nie znam tego urządzenia. 1. Najważniejszy jest termometr -  końcówka zanurzona powinna być w wodzie. 2. Manometr - będzie wskazywać ciśnienie i przeciwciśnienie wytworzone powietrzem .3. zawór bezpieczeństwa 3 Bar większy nie potrzebny 4. Zawór -wentyl do pompowania powietrza. Należy pamiętać by słoje twist of doprowadzić do samo odpowietrzenia i dopiero uszczelnić autoklaw i dopompować powietrze 1 Bar. http://scholaris.pl/...es/run/id/50667

https://www.jednoste...skal na Bar.php

#262 DZIADEK

DZIADEK

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 5890 postów
  • Miejscowośćx

Napisano 19 lip 2018 - 19:52

Jeszcze jeden programik do przeliczania temperatury na ciśnienie Przy korzystaniu pamiętajmy o odjęciu naturalnego ciśnienia atmosferycznego np. 121 st C - wynik w kPa 208,17   odczyt na manometrze 1,08 Bar

http://www.odbiory.p...cji-temperatury

Użytkownik DZIADEK edytował ten post 19 lip 2018 - 20:00

#263 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5167 postów
  • MiejscowośćCiechocinek - Polska / Lund - Szwecja

Napisano 26 lip 2018 - 13:05

Czy któryś z kolegów "puszkujących", mógłby podać namiary na fajne i niedrogie puszki, które można by nabyć drogą kupna :D ? "Puszkopol" aktualnie nie posiada na stanie, a na Alledrogo jest dwóch sprzedający takie same trzy rodzaje puszek w podobnej cenie. Ciekaw jestem czy są jakieś inne ciekawe punkty, gdzie po przyzwoitych cenach sprzedają dobre jakościowo puszki  :D ?

Pozdrawiam Jarek :)

#264 jac007

jac007

Weteran

• Użytkownicy
  • 1298 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 26 lip 2018 - 16:10

Ja ostatnio brałem tutaj.https://www.olx.pl/o...28-IDn6dey.html

#265 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5167 postów

Napisano 26 lip 2018 - 16:55

Dzięki Jac007 za wieści, właśnie o tym samym sprzedawcy mówiłem  Widać że właściwie w detalu cena jest wszędzie na podobnym poziomie, a sprzedawcami puszek "latoś" nie zbyt obrodziło :D . Pytałem go o małe puszki 200g. do "rybek", o których wspominał mi Tier, ale facet już ich nie prowadzi, bo stosunek wielkości puszki do ceny nie był zbyt dobry i miał z tym kłopot aby się puszeczek pozbyć :). Nawet z nim dziś rozmawiałem, i pogawędziliśmy sobie mały kwadransik :D . Tak więc też zamówię sobie u niego, bo ogólnie wszyscy go sobie chwalą z tego wychodzi  :) .

https://allegro.pl/p...7473199299.html

Pozdrawiam Jarek

Użytkownik sverige2 edytował ten post 26 lip 2018 - 17:00

#266 jac007

jac007

Weteran

• Użytkownicy
  • 1298 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 26 lip 2018 - 17:31

Wczoraj przyszła do mnie  od tego gościa zamykarka do puszek na bazie wiertarki  świetnie zamyka sprawdziłem na pustych puszkach.   Ręczną sprzedałem .

#267 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5167 postów

Napisano 26 lip 2018 - 18:02

Czemu ją sprzedałeś Jac007, nie byłeś zadowolony ? Przecież stosunkowo niedawno ją przecież nabyłeś w dobrej cenie, co Cię cieszyło. Ta na bazie wiertarki to jednak "kawał maszyny" :D Jac007, czy możesz podać mi średnicę tarczki dociskowej z tego nowego sprzętu ? Ja ciągle jeszcze prowadzę adaptację sprzętu. Nabyłem super napęd z przekładnią mająca odpowiednie obroty, silniczek na 12v. niemieckiej firmy "DOGA" bardzo niewielki gabarytowo i niezbyt ciężki, a niesamowicie silny. Nie ma mowy aby go ręką zatrzymać :Dhttp://www.oemautoma...735-500254.html

#268 jac007

jac007

Weteran

• Użytkownicy
  • 1298 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 27 lip 2018 - 07:13

Sprzedałem w tej samej cenie zamykała puszki fajnie ,ale wkurzało mnie to kręcenie korbą teraz mogę powiedzieć że przesiadłem się z malucha do mercedesa. Taka wiertarka stołowa przyda się  w domu do majsterkowania.  Odnośnie tarczy dociskowej to wymiar ma 97,4mm.

#269 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5167 postów

Napisano 27 lip 2018 - 10:20

Dzięki Jac007, czyli średnica taka sama jak miałeś w poprzedniej maszynce :D . Fajnie że jeźdisz teraz "Mercedesem" bo to jednak wygoda. Dlatego właśnie ja również postanowiłem dodać napęd do swojej "maszynki", tak jak zrobił to min. Tusiaczek, z tym tylko że gabaryty tych silniczków od wspomagania kierownicy w Nissanie Note, które są najczęściej do tego celu używane, są sporo większe i cięższe, ale faktem jest że nikt ich przecież na plecach nie dźwiga :D , a wygoda jednak niesamowita. Tak wygląda moja maszynka przed przeróbką :

wellscan-all-american-model-1216B-beer-c

#270 jac007

jac007

Weteran

• Użytkownicy
  • 1298 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 27 lip 2018 - 11:05

Maszynka super to nie ta liga co moja była ręczna , to jest praktycznie automat. Możesz podać jaki koszt takiej maszynki.

#271 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5167 postów

Napisano 27 lip 2018 - 11:30

Jac007, to jest najbardziej upierdliwa i przykra sprawa z tym "cudem", że tanie to "łono" jednak nie jest, ale można szukać okazji na Ebayu, z tym że ja nie wiedząc jak się zabrać do sprawy, zapłaciłem jeszcze dodatkowo frycowe w postaci cła, w wys. prawie 1.000 koron szwedzkich, ale co tam, ważne że sprzęcior jest cacy i cieszy właściciela :D .

https://www.amazon.c...w/dp/B077MMHLQX

#272 jac007

jac007

Weteran

• Użytkownicy
  • 1298 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 27 lip 2018 - 12:52

Dobry sprzęt nigdy nie jest tani,ale dobry sprzęt to 50% roboty.

#273 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5167 postów

Napisano 27 lip 2018 - 13:26

I tu się z Tobą Jac007 w pełni i całkowicie zgadzam, dla tego też nigdy nie tolerowałem "lipy", niezależne od "sprzętu" czy okoliczności :D .

#274 tusiaczek

tusiaczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5497 postów

Napisano 27 lip 2018 - 13:46

Zamykarka na bazie wiertarki to jedna wielka pomyłka. Zamknij kilka puszek z czymś co zawiera płyn to sam zobaczysz. Pucowanie wszystkiego dookoła murowane. Zdecydowanie za duże obroty.

#275 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5167 postów

Napisano 27 lip 2018 - 14:11

Ale chyba do tego aby obroty tej "wiertarki" dowolnie zredukować i dopasować sobie wedle życzenia powinno wystarczyć zastosowanie najzwyklejszego ściemniacza do światła na 230v. :D ?

#276 tusiaczek

tusiaczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5497 postów

Napisano 27 lip 2018 - 14:15

Niestety nie jest to takie proste 😊

#277 jac007

jac007

Weteran

• Użytkownicy
  • 1298 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 27 lip 2018 - 14:24

Zamykarka na bazie wiertarki to jedna wielka pomyłka. Zamknij kilka puszek z czymś co zawiera płyn to sam zobaczysz. Pucowanie wszystkiego dookoła murowane. Zdecydowanie za duże obroty.

I tutaj się z tobą nie zgodzę  zszedłem do  piwnicy i   napełniłem puszki wodą i na zamykarkę i zero chlapania.Musisz pierwsze  docisnąć  a potem załączyć zamykarkę.      

#278 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5167 postów

Napisano 27 lip 2018 - 14:58

Ale tak czy inaczej, nawet jeżeli nie chlapie, bo na dobrą sprawę stosując technologię dociskania wieczka, inaczej przecież się nie da, to regulator w postaci najzwyklejszego ściemniacza lub taki jak są na Alledrogo do sprzętu elektrotechnicznego, wiertarek etc. na spokojnie rozwiązuje sprawę aby sobie ustawić tak gdzieś na cirka 40-70 obrotów min. Nie mniej zastosowanie silniczków jakie posiada Tusiaczek, inni koledzy, oraz ja, nie wymaga takich dodatkowych ceregieli.

https://allegro.pl/r...7422727914.html

#279 tusiaczek

tusiaczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5497 postów

Napisano 27 lip 2018 - 15:24

Powiem tak... pożyjemy zobaczymy 😊 I nie piszę tego Boże broń złośliwie 😎

#280 jac007

jac007

Weteran

• Użytkownicy