Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Domowe puszkowanie konserw

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
370 odpowiedzi w tym temacie

#281 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5132 postów
  • MiejscowośćCiechocinek - Polska / Lund - Szwecja

Napisano 27 lip 2018 - 17:34

Odnośnie tarczy dociskowej to wymiar ma 97,4mm.

Jac007, przepraszam że pytam ponownie, ale czy tona pewno jest 97,4 a nie 98,4  bo puszka ma przecież denko w rozmiarze 99 mm. a tarczka powinna pasować raczej prawie na ścisło ? Gonzo podawał mi nawet że powinno być 99. Ja mam taki jeden talerzyk dociskowy bez trzpienia, który ma równo 98,0 i jest on chyba zbyt luźny, muszę na nim jeszcze wykonać molet, to będzie wtedy OK. Mam też jeden moletowany, do zamykania puszek zwykłych, bez tego uszka do otwierania, i ten ma 98,7 mm. i pasuje do wieczka idealnie, tak z tzw. czuciem. Gdybyś był tak uprzejmy jeszcze raz to sprawdzić, a może Tusiaczek coś podpowie, jaki wymiar tarczki dociskowej jest u niego :D ?

#282 tusiaczek

tusiaczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5497 postów

Napisano 27 lip 2018 - 17:35

Ja jestem teraz na spływie kajakowym z forumowiczami0 😊Pozdrowienia z Błędna.

#283 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5132 postów

Napisano 27 lip 2018 - 17:45

Nooo, to wiosłu, wioosłuj, wiosłuj Tusiaczku :D , aby wieczorkiem można było pełną piersią oraz gardziołkiem" wypocząć", piękne polskie lektury przy ognisku wspólnie poczytać :D . Pozdrowienia serdeczne dla wszystkich "spływowiczów" :thumbsup:

#284 jac007

jac007

Weteran

• Użytkownicy
  • 1292 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 27 lip 2018 - 20:04

Jac007, przepraszam że pytam ponownie, ale czy tona pewno jest 97,4 a nie 98,4 bo puszka ma przecież denko w rozmiarze 99 mm. a tarczka powinna pasować raczej prawie na ścisło ? Gonzo podawał mi nawet że powinno być 99. Ja mam taki jeden talerzyk dociskowy bez trzpienia, który ma równo 98,0 i jest on chyba zbyt luźny, muszę na nim jeszcze wykonać molet, to będzie wtedy OK. Mam też jeden moletowany, do zamykania puszek zwykłych, bez tego uszka do otwierania, i ten ma 98,7 mm. i pasuje do wieczka idealnie, tak z tzw. czuciem. Gdybyś był tak uprzejmy jeszcze raz to sprawdzić, a może Tusiaczek coś podpowie, jaki wymiar tarczki dociskowej jest u niego :D ?

Dobrze że spytałeś moja pomyłka  

Załączony plik  WP_20180727_20_49_45_Pro.jpg   55,57 KB   6 Ilość pobrań

#285 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5132 postów

Napisano 27 lip 2018 - 20:18

Dzięki Jac007, nie wiem czy dobrze tam dostrzegam, ale wydaje mi się że widzę na suwmiarce 98,8mm. Czy dobrze ślepiam Jac007 ? Dzięki za pomoc :thumbsup:.

#286 jac007

jac007

Weteran

• Użytkownicy
  • 1292 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 27 lip 2018 - 20:27

Wygląda na to że tak.

#287 TOSHIBA

TOSHIBA

Weteran

• Użytkownicy
  • 2035 postów
  • MiejscowośćZürich / Poznań

Napisano 27 lip 2018 - 21:41

ale wydaje mi się że widzę na suwmiarce 98,8mm

Wygląda na to że tak.

Co prawda fotka jest pod kątem, ale tam za cholerę nie ma 98.8

#288 chudziak

chudziak

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 5205 postów

Napisano 27 lip 2018 - 21:52

Ja widzę  98,1 :)

Użytkownik chudziak edytował ten post 27 lip 2018 - 21:52

#289 TOSHIBA

TOSHIBA

Weteran

• Użytkownicy
  • 2035 postów

Napisano 27 lip 2018 - 23:01

Ja widzę  98,1

:clap: 

Pod tym katem tez bym tyle odczytał

:) 

#290 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5132 postów

Napisano 28 lip 2018 - 09:29

A gdzie to niby widać taki wynik jak 98,1 mm. bo za cholerę nie mogę się takiego to wyniku dopatrzeć, być może ślepowron pospolity jestem i widzę inaczej :D ? Ale może Jac007 się wypowie i postawi "kropkę nad i" :D ?

#291 TOSHIBA

TOSHIBA

Weteran

• Użytkownicy
  • 2035 postów

Napisano 28 lip 2018 - 14:09

A gdzie to niby widać

1, Wpierw czytasz ile jest pełnych centymetrów i minimetrów (zakres czarny A ) do kreski zaznaczonej strzałka - kreski zero. - niebieskie zero

2. Potem sprawdzasz która kreska z dolnych zgadza sie z kreskami górnymi.. Te kreski z numerkami to dziesiętne minimetra, te kreski pomiędzy to polówki dziesiątek czyli 0,05 mm.

Narysowałem dwie kreski (czerwone B i zielone C) które się mniej więcej zgadzają, ale fotka jest pod katem wiec nie można tego dokładnie odczytać.

Zrób zdjęcie prosto, o ile to ważne, wcześniej czytałem ze ma coś pasować dokładnie a pomyłka o 0,6 - 0,7 mm może ma znaczenie może nie, sami oceńcie

Załączone pliki

#292 chudziak

chudziak

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 5205 postów

Napisano 28 lip 2018 - 14:17

No mnie też tak uczono odczytywać wskazania suwmiarki i miałam tylko taką samą wątpliwość jak TOSHIBA .

#293 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5132 postów

Napisano 28 lip 2018 - 15:04

No ja tam widzę tam raczej widzę bardziej 78,9 powiedzmy, ale nie jeden, ale co tam ślepak jestem chyba :D ? Uczyłem sie posługiwania suwmiarką i mikrometrem już dobre 60 lat "nazad" :D ."Coś tam, coś tam" kumam :D , ale dla tego żem trochę  ślepak bo wiek jednak swoje robi, to używam teraz głównie takiej "miareczki" która pokazuje na tyle wyraźnie że nie ma mowy o pomyłce, choć ten stary dobry model też posiadam :D .

162012.jpg?width=458&height=458&scale=bo

#294 JaGra

JaGra

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3243 postów
  • Miejscowośćmazowiecka wieś nad Wisłą

Napisano 28 lip 2018 - 15:41

98,1 i to jest najmojsza, najprawdziwsza prawda. Zamykam dyskusję. :D

#295 TOSHIBA

TOSHIBA

Weteran

• Użytkownicy
  • 2035 postów

Napisano 28 lip 2018 - 15:44

Uczyłem sie posługiwania suwmiarką i mikrometrem już dobre 60 lat "nazad"

Pozostały niezmienne do dziś i na zawsze   :D  :D  :D  :D

Czego rzeczywiste nie można powiedzieć o oczach, one maja schorzenie o nazwie PESEL   :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:

Załączone pliki

Użytkownik TOSHIBA edytował ten post 28 lip 2018 - 15:57

#296 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5132 postów

Napisano 28 lip 2018 - 16:10

Pozostały niezmienne do dziś i na zawsze   :D  :D  :D  :D

"Takom ciongle mniałem nadziejem", ale jak mówiom, nadzieja........... :D Ale faktycznie Toschiba, być może źle spojrzałem, lecz tak na dobrą sprawę to się żadna nie pokrywa, takie jakieś ujęcie, ale faktycznie na zbliżeniu bliżej do jedynki, ale się też nie pokrywa za Chiny  Ludowe :D, dla tego właśnie aby nie ślipiać i się nie głowić, używam obecnie cyfrowej i mam spokój :D .

#297 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5132 postów

Napisano 01 sie 2018 - 17:20

Chciałem uprzejmie "donieść" koleżeństwu :D , iż miałem miły telefon z Puszkopolu że są już do kupna, na stanie magazynowym puszki do konserw, i można je będzie nabywać bezproblemowo w całym sezonie jesienno zimowym. Troszkę sobie z panem pogawędziliśmy w temacie zamykarek etc. i teraz przekazuję com usłyszał :D .Przy okazji pragnę dodać od siebie, że otrzymałem od pana z Puszkopolu gratis w prezencie, dwie tarczki do adaptacji mojej zamykarki, górną dociskową, jak też dolną tę do ustawienia napełnianej puszki wg. norm i wymiarów obowiązujących w Polsce, za co bardzo panu z Puszkopolu jestem wdzięczny :D . Jednym słowem, zachowanie "Firmy" na prawdziwym, Europejskim poziomie  :thumbsup: .

#298 jac007

jac007

Weteran

• Użytkownicy
  • 1292 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 01 sie 2018 - 17:56

Chciałem uprzejmie "donieść" koleżeństwu :D , iż miałem miły telefon z Puszkopolu że są już do kupna, na stanie magazynowym puszki do konserw, i można je będzie nabywać bezproblemowo w całym sezonie jesienno zimowym. Troszkę sobie z panem pogawędziliśmy w temacie zamykarek etc. i teraz przekazuję com usłyszał :D .Przy okazji pragnę dodać od siebie, że otrzymałem od pana z Puszkopolu gratis w prezencie, dwie tarczki do adaptacji mojej zamykarki, górną dociskową, jak też dolną tę do ustawienia napełnianej puszki wg. norm i wymiarów obowiązujących w Polsce, za co bardzo panu z Puszkopolu jestem wdzięczny :D . Jednym słowem, zachowanie "Firmy" na prawdziwym, Europejskim poziomie :thumbsup: .

To teraz do dzieła   przerabiaj maszynkę i pochwal się efektami.

#299 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5132 postów

Napisano 01 sie 2018 - 18:07

Jac007, na pewno, lecz zrobię to nieco później, teraz jestem absolutnie "nie do życia", te afrykańskie upały rozkładają mnie na łopatki, łapię powietrze niczym ryba (mój znak zodiaku)  :D, i ledwie dycham. Nie znoszę upałów, mój organizm nie toleruje takich pogodowych anomaliów, jak też opalania, czy otwartego słońca, muszę to jednak jakoś przeżyć, ufff :D .

#300 jac007

jac007

Weteran

• Użytkownicy
  • 1292 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 01 sie 2018 - 18:12

Też nie znoszę upałów dla mnie zima może być przez cały rok , teraz wszystkie prace wykonuję w piwnicy temperatura 20 stopni.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych