Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Domowe puszkowanie konserw

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
370 odpowiedzi w tym temacie

#21 andym

andym

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 944 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 29 lis 2016 - 08:52

zapraszam do B-B zostały jeszcze 4 puszki pozdrawiam Marek

Będę w Twoim mieście w czwartek i piątek, w Auchan na serwisie.

#22 tur100

tur100

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 188 postów
  • MiejscowośćKraków

Napisano 29 lis 2016 - 09:02

Marek nie rzuca słów na wiatr. Byłem w Bielsku, dostałem puszkę. :) . Jeszcze nie otwarta. Czeka na specjalną okazję.

Mareczku musisz zabrać się za większą produkcję bo wydaje mi się, że połowa forum Cię odwiedzi. :clap:  :clap:  :clap:

Użytkownik tur100 edytował ten post 29 lis 2016 - 09:03

#23 Marek z Bielska

Marek z Bielska

Weteran

• **VIP**
  • 2219 postów
  • MiejscowośćBielsko-Biala

Napisano 29 lis 2016 - 23:08

zapraszam do B-B zostały jeszcze 4 puszki pozdrawiam Marek

Będę w Twoim mieście w czwartek i piątek, w Auchan na serwisie.

No to Andrzej w czwartek możemy się spotkać,jeżeli godz.spasują,dalsze info tel.na pw.ze świeżej parti mam jeszcze boczek wędz w puszce to się załapiesz.

Jasiu chyba nie będziesz jej trzymał do świąt,poprostu spałaszujcie z Zosią i Dorotką >3 Buziaki słonecznie pozdrawiam Marek

#24 gluszec

gluszec

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 341 postów
  • MiejscowośćŚląsk Cieszyński

Napisano 11 sty 2017 - 12:22

Producent mi nie odpiał, ale jeden z Kolegów z naszego forum odwiedził dwa zakłady puszkopolu. Niestety, na dzień dzisiejszy brak wyrobów gotowych. Jeśli coś sie zmieni, powiadomię Was od razu.

Wątpię aby cokolwiek się zmieniło. Ja mam puszki w Puszkopolu zamówione od października 2016 roku i jakoś nie ma widoków na realizację zamówienia.

Jeśli ktoś z forumowiczów ma namiary możliwość zakupu puszek w ilościach "niepaletowych" to proszę o kontakt na PW.

#25 gluszec

gluszec

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 341 postów

Napisano 13 lut 2017 - 10:52

Jest mały sukces po ponad 3 miesiącach całę zamówienie z Puszkopolu dotarło.

ps. należy dodać, że firma była na tyle z gestem i dała uczciwy rabat w związku z poślizgiem.

#26 jac007

jac007

Weteran

• Użytkownicy
  • 1297 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 23 gru 2017 - 08:32

Producent mi nie odpiał, ale jeden z Kolegów z naszego forum odwiedził dwa zakłady puszkopolu. Niestety, na dzień dzisiejszy brak wyrobów gotowych. Jeśli coś sie zmieni, powiadomię Was od razu.

Czy zmieniło się coś w temacie.

#27 gluszec

gluszec

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 341 postów

Napisano 23 gru 2017 - 10:00

NIestety ale zakupy w Puszkopolu należy robić z DUŻYM wyprzedzeniem albo skrzyknąć się w parę osób i zamówić ilości paletowe - wtedy jest szansa na szybszą dostawę. Ja zakupiłem trochę więcej puszek i to był dobry pomysł bo widzę że w kwestii dostaw "niepaletowych" nic się nie zmieniło.

#28 KarKan

KarKan

Weteran

• Użytkownicy
  • 1700 postów
  • MiejscowośćRawicz

Napisano 23 gru 2017 - 12:35

Ja kupiłem puszkarkę i puszki tego tego alegrowicza. Puszki dosyła zawsze na czas.

https://allegro.pl/u...abimber?order=m

#29 binio1111

binio1111

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 3406 postów
  • MiejscowośćOzorków

Napisano 23 gru 2017 - 14:43

KarKan i jak sprawuje się ten sprzęcik ? Godny polecenia czy jakieś zastrzeżenia?

#30 jac007

jac007

Weteran

• Użytkownicy
  • 1297 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 23 gru 2017 - 16:24

Ja kupiłem puszkarkę i puszki tego tego alegrowicza. Puszki dosyła zawsze na czas. https://allegro.pl/u...abimber?order=m

Też  chcę  kupić od niego ,napisz jak się spisuje.Tu jest chyba też jego oferta.

https://www.olx.pl/o...html#21982b879b

#31 KarKan

KarKan

Weteran

• Użytkownicy
  • 1700 postów
  • MiejscowośćRawicz

Napisano 23 gru 2017 - 16:55

Jak do tej pory zapuszkowaliśmy na spółdzielni około 200 sztuk konserw. Maszyna działa puszkuje.

Jedyny minus to rolki nie są nierdzewne i rdzewieją trzeba pamiętać żeby zabezpieczyć olejem jadalnym. Dzwoniłem do gościa i mówiłem że bardzo szybko rdzewieje powiedział że mam odesłać rolki prześle inne. Nie skorzystałem bo będę toczył z nierdzewki.

Puszki wysyła w zasadzie na drugi dzień. Z puszkopolu próbowałem raz zamówić ale szkoda gadać kontakt z nimi żaden.

#32 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5166 postów
  • MiejscowośćCiechocinek - Polska / Lund - Szwecja

Napisano 12 sty 2018 - 13:08

Pytam bo przymierzam sie do posiadania zamykarki do puszek - pozdrawiam.

Stefan, czy mógłbym jeśli można zapytać, do nabycia której zamykarki (jaki model) się przymierzasz :D ?

Pozdrawiam

#33 StefanS

StefanS

Entuzjasta forum

• **VIP**
  • 954 postów
  • MiejscowośćMassechusetts, USA

Napisano 12 sty 2018 - 14:34

Stefan, czy mógłbym jeśli można zapytać, do nabycia której zamykarki (jaki model) się przymierzasz
Witaj Sverige2 - zapytac zawsze mozesz :D - mam na uwadze reczna zamykarke tego typu  https://www.houseofc...ahpfq3c4gprgao0, co nie znaczy ze nie ogladalem innych jak tego typu https://www.amazon.com/All-American-Flywheel-Can-Sealer/dp/B001DHKYF0 oraz przegladalem takze chinskie elektryczne - jednak musze wziasc pod uwage dostepnosc puszek takze stad coraz bardziej spogladam na ta pierwsza. 

#34 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5166 postów

Napisano 12 sty 2018 - 16:07

Dzięki Stefan za odpowiedź. Ja też oglądałem różne i miałem rozterki, ale zdecydowałem w końcu na tę uniwersalną która zamyka również puszki z napojami, zamykarkę uniwersalną półautomatyczną, i nabyłem ją w końcu na Ebayu w USA, teraz oczekuję właśnie na przesyłkę. Myślę że to jeżeli idzie o zamykarki ręczne to jeden z najlepszych modeli do takich właśnie celów jak nasze hobby. Myślę również o zastosowaniu do niej napędu elektrycznego 12v. takiego typu jak Tusiaczek zastosował do swej mieszarki, to kapitalne rozwiązanie, choć przy niewielkich ilościach puszek konieczności nie ma oczywiście, a raczej tak jako dodatkowy gadżet dopełniający całość tego "cacuszka" :D.

All American can sealer 225F

c1299adda8e763e520e2de6fdb37c54a_1400x.j

Użytkownik sverige2 edytował ten post 12 sty 2018 - 16:21

#35 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5166 postów

Napisano 12 sty 2018 - 16:49

#36 StefanS

StefanS

Entuzjasta forum

• **VIP**
  • 954 postów

Napisano 12 sty 2018 - 19:46

Masz maszyne dosc powazna i zarazem latwa w obsludze. Nie wiem z jakim wyposazeniem wzioles ale musisz wziasc pod uwage ze aby zamykac puszki takie jak Marekz Bielska pokazuje to maszyna ta wymaga przerobek. Jest wyposazona fabrycznie do zamykania puszek #2

- 3 7/16” x  4 9/16” (can industry dimensions: 307 x 409) (srednica xwysokosc w calach.) pojemnosc - 19 oz.)ounce) - 539 g.

oraz do puszek #3 

4 1/4” x  7” (can industry dimensions: 404 x 700). (pojemnosc 46 oz. to jest ok 1304 g

Jesli nie masz dodatkowego osprzetu to musisz kombinowac lub uzywac takie puszki.

ps. Jesli zgodzisz sie to poprosimy modow o wyodrebnienie tych informacji o zamykarkach z tego tematu i przeniesienie ostatnich kilku postow np do tego- https://wedlinydomow...-konserw/page-2.

Bardzo jestem ciekawy jak bedzie sprawowac sie Twoja nowa zabawka.? i bede czekal niecierpliwie na wyniki i ocene

#37 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5166 postów

Napisano 12 sty 2018 - 20:41

Nie Stefanie, ta moja maszyna All American can sealer 225F jest właśnie o tyle bardzo uniwersalna że nie wymaga żadnych zupełnie przeróbek, a tylko innego wymiaru tarczek dociskowych, co robi się błyskawicznie i każda niezależnie jaka maszyna wymaga tego samego. Tu wymiana tego elementu wynosi kilkadziesiąt sekund, drugi element to tulejka dystansowa pozwalająca podnieść wyżej podstawkę na której stawia się puszkę, czyli wszystko dokładnie tak samo jak w tej Ives can sealer którą Ty masz zamiar kupić, bo innej metody nie ma, tyle

tarczek ile rozmiarów puszek, tylko podstawka może być jedna uniwersalna

Same tarczki dociskowe w USA są pioruńsko drogie, ale rozmawiałem już z polskim producentem zamykarek i facet dorobi mi tarczki na każdy rozmiar puszki za małe pieniądze. Zresztą mając wymiary to zrobi każdy tokarz za tzw. przysłowiową "flaszkę" :D, jak pisał Miro  :D. Ważna jest sama jakość maszyny. Puszki wszelkich rozmiarów sprzedaje Puszkopol i ten drugi producent, więc nie ma żadnych problemów.

Ps. Tak myślę że masz rację aby przenieść te posty do działu o którym piszesz a Modowie zechcą wysłuchać naszej prośby :D, bardzo o to panów Modów prosimy. Myślę że warto mieć jeden dział tyczący samych konserw, jak też wszelakich technikaliów z tym związanych  :D .

ives-way-model-400-automatic-sealer_1_02

.

1_9d0ecbf2c6a75d1c97d206217124884f.jpg

Użytkownik sverige2 edytował ten post 12 sty 2018 - 20:53

#38 StefanS

StefanS

Entuzjasta forum

• **VIP**
  • 954 postów

Napisano 12 sty 2018 - 20:58

Ciesze sie ze temat masz "obcykany" w najdrobniejszych detalach. :clap:  :thumbsup: Ja mam problemy z dostepem do puszek (niby to takie proste) ale coz - w Stanach domowe puszkowanie zostalo calkowicie zapomniane niemal. (dobrobyt rozpieszcza). Nastepna rzecz ktora moge Ci polecic to All American Canner - mam, posiadam i uzywam - warty pieniedzy. uzywam do sterilizacji sloikow narazie.

#39 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5166 postów

Napisano 12 sty 2018 - 21:17

Dzięki Stefanie za wskazówkę ale mam od bardzo dawna taki fajniusi który się spisuje zupełnie OK, taki 20 litrowy, więc jak na razie to nóżkami przebieram w oczekiwaniu na zamykarkę :D .Tak wygląda ten mój szybkowar :

http://allegro.pl/sz...7062117932.html

#40 EAnna

EAnna

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 9537 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 12 sty 2018 - 22:35

Tak wygląda ten mój szybkowar :

Czy wiadomo, jaką max temperaturę osiąga woda ?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych