Skocz do zawartości

Dymogenerator Forest Legend - prośba o opinie


najprawilniejszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wędzarniczą Brać

 

Przez ostatnie trzy lata zadymiałem wędzarnią zrobioną z beczki - nieustannie korzystając z wiedzy zawartej na tym forum :)

Jak to przeważnie bywa apetyt rośnie w miarę jedzenia - swoją wędzarnię odsprzedałem po kosztach tacie mojego szwagra a sam zacząłem ostrzyć zęby na bardziej wygodny, precyzyjny, estetyczny i przenośny sprzęt :)

Jestem na etapie projektowania drewnianej wędzarni elektrycznej  z dymogeneratorem i sterownikiem PID

 

Czy ktoś z Was używa / lub zna opinie innego użytkownika dymogeneratora oferowanego przez Forest Legend ? (niestety nie mogę wkleić linka do allegro)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po budowie dymogeneratora jest to praktycznie kopia Dymboxa ( różni się tym , że ma lepiej - w lepszym miejscu - wykonany otwór w rurze głównej)    Poniżej (na początku wątku)  możesz przeczytać o moich "przygodach " z Dymboxem  i o przeróbkach  , które poprawiły działanie DG

 https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/13628-w%C4%99dzarnia-binio1111-uko%C5%84czona/

 https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/15049-dymbox-modyfikacja/

Jeżeli jak piszesz śledzisz forum , to zapewne znasz konstrukcję dymogeneratora Rogera - zastanów się , czy nie lepiej od razu pójść tą drogą.

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Binio Dzięki za odpowiedź

Owszem czytałem o dymogeneratorze Rogera i Twoich perypetiach z Dymboxem

Niestety nie mam ani doświadczenia ani sprzętu do obróbki (spawania, gięcia itp) metalu dlatego chcę kupić dobrze działającego "gotowca"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta na pewno "Dymbox" nie jest tym czego szukasz :D . To ustrojstwo ma wady konstrukcyjne bez usunięcia których nie ma mowy o prawidłowym, poprawnym i niekłopotliwym dymieniu. Zapomnij, i nie wierz w tzw. "duchy" czy inne bajadery. Ten sprzęt wymaga przeróbki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę ten sprzęt już ma poprawiony jeden z mankamentów pierwowzoru... Otwory powietrzne w korpusie są dużo niżej niż w DB... o poniżej rury dymowej...

Powinno być ok i bez kombinacji... Piszę powinno bo nie miałem tego urządzenia w ręku

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kolejne wędzenie na tym dymogeneratorze za mną.

Czas zreferować się do tematu jako użytkownik - może komuś to pomoże podjąć decyzję

Zalety:

- Tuba dość pojemna (zasyp starcza na 3-4 godz wędzenia)

- Precyzyjnie wykonany i wyszlifowany (brak ostrych krawędzi), całość wykonana ze stali nierdzewnej

- Doprowadzenie powietrza atmosferycznego powyżej rurki doprowadzającej dym do wędzarni 

Wady:

- Rurka dolotu powietrza z pompki przechodzi przez tubę w poprzek (drobne zrębki zawieszają się na niej bardzo często)

 

Obecnie stosuję zrębki mieszane (grube 5-15mm i  drobne 3-6mm w stosunku 2:1) i rzadziej zasyp się zawiesza

Ogólnie jestem zadowolony z tego sprzętu - choć już rozmawiałem z ślusarzem o modyfikacji upodabniając go do projektu Rogera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posiadam od lat dymogenerator Rogera z którego jestem bardzo zadowolony. Potrzebowałbym jednak jeszcze jeden (może trochę większy), ale nie mogę znaleźć w sprzedaży dymogeneratora, którego rurka doprowadzająca powietrze nie przechodziłaby przez środek zasobnika na zrębki. Sam tego raczej nie wykonam... 

Myślicie, że da rade gdzieś kupić dymogenerator z podawaniem powietrza tak jak w Rogerowym?

Edytowane przez Twonk

Lubię sobie wędzić 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.