Skocz do zawartości

Peklowanie - pytania!!


68romano

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musisz nic więcej dodawać. Po prostu dosypujesz wymaganą ilość przyprawy do zmielonego mięsa, peklujesz, nadziewasz, osadzasz, osuszasz, wędzisz i parzysz lub pieczesz i masz gotową kiełbasę.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@quadro555 napiszę jak uwędzę w sobotę :) Tam jest od groma przypraw, bo jak dzisiaj rano lodówkę otworzyłem to mi nos intensywnością tych przypraw wykręciło.

@Maxell dodawał nic więcej nie będę ale ciekawi mnie ten przepis na opakowaniu, żeby mielić mięso do peklowania (tutaj zazwyczaj były inne zalecenia, żeby właśnie nie mielić tylko kroić w kostkę i tego się zawsze trzymam) i że peklowanie trwa tylko 24 godziny. Chyba lepiej to przetrzymać niż po 24 godzinach nabijać kiełbasy. 

Najgorsze w takich saszetkach z gotowcami jest to, że nie ma wpisanej wagi poszczególnych składników mieszanki i możemy sobie wróżyć z fusów ile saletry jest w opakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, ŻakiCzan napisał(a):

mielić mięso do peklowania (tutaj zazwyczaj były inne zalecenia, żeby właśnie nie mielić tylko kroić w kostkę i tego się zawsze trzymam) i że peklowanie trwa tylko 24 godziny. Chyba lepiej to przetrzymać niż po 24 godzinach nabijać kiełbasy. 

Po pierwsze .Zalecamy żeby peklować mięso w większych kawałkach ponieważ ma mniejszą powierzchnię narażoną na zakażenie i trwa takie peklowanie od 48-72 h. Natomiast czym mięso jest bardziej rozdrobnione to peklowanie przebiega szybciej i dlatego mięso mocno rozdrobnione można peklować krócej.

Jeśli w składzie jest azotan potasu czyli saletra to proces peklowania rozpocznie się po dwóch dniach więc nie bardzo rozumiem czemu zalecają peklowanie tylko 24 h. Możesz popeklować dłużej nic się nie stanie.

  • Like 1
  • Upvote 1

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ŻakiCzan napisał(a):

napiszę jak uwędzę w sobotę :) Tam jest od groma przypraw, bo jak dzisiaj rano lodówkę otworzyłem to mi nos intensywnością tych przypraw wykręciło.

Po prostu od dzisiaj pekluj wyłącznie peklosolą lub wodnym roztworem peklosoli. Gotowe mieszanki zostaw masarniom przemysłowym. Najważniejsze - nie ufaj zaleceniom podawanym przez "fachowców" z YT.

  • Like 4

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.