Skocz do zawartości

Ryby


Gość Efffa

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Na tych, które kupujesz też jest skład. A śledzie solone są nadal czerwonawe, jak świeże, nie białe. Niestety.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Poza tym nie czytasz dokładnie. Nie wody a octu dodano napisałem
Poprawiłam po chwili, przeczytałeś zanim edytowałam. Miałam na myśli ocet. 
[Dodano: 29 paź 2018 - 20:38]

 

 

A śledzie solone są nadal czerwonawe, jak świeże, nie białe
I takie kupuję, w rybnym - solone śledzie, często też solone tuszki, które sama filetuję. Na zdjęciu w moich słoikach są białe i jędrne, za sprawą marynaty, z której korzystałam. Taki jest właśnie efekt po moczeniu z octem.

Cały czas tak myślę o co Ci chodzi, bo czepiłeś się tych śledzi i wmawiasz mi, że z octem kupuję, zupełnie nie rozumiem Twojego zamysłu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Efffa,

Na zdjęciu w moich słoikach są białe i jędrne, za sprawą marynaty, z której korzystałam. Taki jest właśnie efekt po moczeniu z octem.

 

Nie przepadam za octem ale moczenie śledzi w wodzie z octem to dobry pomysł. U mnie (niedowiarka) na początek marynata 1:10  i nie czuć octu, za to śledzie lepsze niz przy moczeniu w samej wodzie.  Następnym razem zwiększę ilość octu w marynacie.  

Uczepiłem się tego przepisu bo nie jest octowy i w moim przypadku stanowi dobre uzupełnienie śledzi Halusi I Henia, bo takie robię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze faceci maja slabo z kolorami ale sledzie podchodza bardziej pod bladorozowo- czerwony  :tongue:

http://cdn3.cdnme.se/4707555/9-3/sillfile_57697c78e087c31acb493840.jpg

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas tak myślę o co Ci chodzi, bo czepiłeś się tych śledzi i wmawiasz mi, że z octem kupuję, zupełnie nie rozumiem Twojego zamysłu.

Od lat szukam śledzi solonych. Więc nadal uważam że takich nie ma (poza matjasami które ostatnio namierzylem ale one są mrożone i drogie), jeśli ktoś robi to chwała mu za to i chciałbym takiego producenta i jego produkt poznać. :) Więc poproszę przy okazji o zdjęcie wiaderka czy innego opakowania a zacznę szukać u siebie. Owszem używam świeżych śledzi ale bywa tak, że ich nie ma w sprzedaży z różnych powodów, więc potrzebuję dobrej alternatywy. Z góry dziękuje.

Jeśli pokazujesz coś publicznie, to nastaw się na to, że nie wszyscy będą cmokać z zachwytu i nie nazywaj tego czepianiem, tylko dyskusją lub powodem do niej. Dla mnie to ważny temat, oczywiście nie chodzi o same śledzie tylko o ogólnie o dobry produkt. Wymieniamy się tu informacjami o cenach i nie tylko mięsa, mleka, ryb itd.

To chyba wyjaśniłem.

A co do kolorów, to sprzedawałem przez prawie dwadzieścia lat jedwabie, więc coś o kolorach wiem. Ci co twierdzą że nie znają kolorów, to najczęściej chcą mieć święty spokój w domu z wyborem pewnych rzeczy. A jak same robicie ze swoich facetów doopy wołowe, to nie ma się co z tego potem naśmiewać.  ;)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli pokazujesz coś publicznie, to nastaw się na to, że nie wszyscy będą cmokać z zachwytu i nie nazywaj tego czepianiem, tylko dyskusją lub powodem do niej.
Odniosłam inne wrażenie, i wcale nie oczekuję aprobaty czy innych pochwał. Przepis opiewał na śledzie solone typu matjas, nie wspominałam jakich dokładnie użyłam, lecz Ty odgórnie stwierdziłeś, że z jakiegoś marketowego wiaderka dodatkowo z octem. Niestety po śledziach śladu nie ma, także nie zrobię Ci zdjęcia płatów. Nie korzystam ze śledzi z opakowań marketowych. Mam u siebie centralę rybną, gdzie są solone śledzie, solone tuszki, w soli zwykłej w takiej jakby beczce lub w zalewie - ale nie są białe/szare a takie przebarwione różowym, nie zakwaszone żadnym kwaskiem. Oni to sprowadzają znad morza wprost znad morza, nie z jakiejś hurtowni rybnej czy coś. Przynajmniej tak mówią. Nie ma producenta, następnym razem zrobię zdjęcie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak podałaś w przepisie i wcale nie żałuję że zrobiłem dwa kilogramy od razu.Mam tylko pytanie jak dlugo można przechowywać tak zrobione śledzie w lodówce?
W życiu trzeba być twardym jak chleb z biedronki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak podałaś w przepisie i wcale nie żałuję że zrobiłem dwa kilogramy od razu.Mam tylko pytanie jak dlugo można przechowywać tak zrobione śledzie w lodówce?

Tyle ile śledzie w occie, spokojnie nawet i dwa tygodnie. Moje zjadam zawsze max do 2 tyg, dłużej nie było dane. I co, ocet czuć mocno? Bo tego ludziska się bali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuć octu nie są słone są idealne.Moje też nie dotrwają dlużej niż tydzień tylko pytałem na przyszłość jak bym chciał przechować dłużej.Jeszcze raz dziękuję za przepis!
W życiu trzeba być twardym jak chleb z biedronki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Śledzie po kaszubsku, z rodzynkami

 

Składniki:
  • 0,5 kg płatów śledziowych a'la matias
  • 0,5 łyżeczki pieprzu mielonego 
  • 0,5 łyżeczki papryki w proszku (ostra lub słodka)
  • 2 łyżki koncentratu pomidorowego
  • 2 łyżki rodzynek
  • 1 cebula
  • olej
Składniki na zalewę:
  • 0,5 szklanki octu
  • 1 szkl wody
  • 0,5 łyżki cukru
  • 3 ziarna pieprzu czarnego
  • 3 ziarna ziela angielskiego
  • 1 liść laurowy
Przygotowanie:

Przygotować zalewę - wszystkie składniki umieścić w rondelku, zagotować, zmniejszyć ogień i pogotować około 5 min. Ostudzić.

 

Śledzie opłukać i pokroić. Ja kroiłam w kawałki takie na jeden gryz. Oryginalnie: śledzie przekroić wzdłuż, w taki sposób aby powstały dwa cienkie płaty.

 

Filety przełożyć do miski i zalać ostudzoną zalewą. Odstawić na kilka godzin. Gdy zbieleją wyjąć z zalewy, odsączyć i oprószyć pieprzem oraz papryką w proszku.

 

Cebulę pokroić w półplasterki lub w kostkę. Zeszklić na odrobinie oleju. Dodać do tego koncentrat pomidorowy oraz rodzynki. Dolać odrobinę wody i poddusić około 5 - 6 minut mieszając. Wymieszać ze śledziami, zamknąć w szczelnym pojemniku aby smaki się przegryzły, można na wierzch polać odrobinkę oleju - ja nie polewam. Schłodzić minimum 3 godziny.

 

Jeśli śledzie kroiliśmy w filety - na każdy filet nałożyć cebulowy farsz i zwinąć w rulon, spiąć wykałaczką. Ułożyć ciasno w salaterce lub pojemniku. Przechowywać zalane odrobiną oleju.

 

Smacznego!

 

post-93537-0-42317200-1545563225_thumb.jpeg

post-93537-0-63336100-1545563246_thumb.jpeg

post-93537-0-82108600-1545563259_thumb.jpeg

post-93537-0-01739600-1545563281_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Śledzie
piękne fotki :thumbsup: i ciekawy przepis

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mój ulubiony sposób na śledzia
:thumbsup: W tym roku zrobiłem na Święta - śledzie po skandynawsku wg Kruszynki , śledzia po kaszubsku wg. Henia , no i moje ulubione śledzie ze śliwkami suszonymi i orzechami włoskimi  :D 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W tym roku zrobiłem na Święta - śledzie po skandynawsku wg Kruszynki , śledzia po kaszubsku wg. Henia , no i moje ulubione śledzie ze śliwkami suszonymi i orzechami włoskimi :D

Waldek, a mógłbyś mi podrzucić te przepisy, bo jakoś nie mogę znaleźć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Paprykarz

 

Składniki:
2 spore wędzone makrele (około 400 g samego mięsa) / lub 1 makrela + 300 g ryby parowanej
100 g ryżu (użyłam brązowego)
3 cebule
3 łyżki oleju/oliwy
2 ząbki czosnku
2 papryczki chili (użyłam 1 papryczkę habanero)
2 marchewki
200 g koncentratu pomidorowego
500 ml passaty pomidorowej lub puszka pomidorów
papryka słodka mielona, papryka ostra mielona, pieprz czarny, sól, pieprz ziołowy
 
Przygotowanie:
Ryż ugotować w osolonej wodzie 7 minut od zagotowania (brązowy gotowałam 10 min), odcedzić i ostudzić. Makrelę obrać z ości i skóry, mięso rozdrobnić widelcem.
Marchewkę obrać i zetrzeć na tarce, czosnek i ostrą papryczkę drobno pokroić.
Cebulę obrać, pokroić w kosteczkę i zeszklić ją na oleju. Dodać czosnek i papryczkę, krótko podsmażyć, do tego dodać marchewkę i wszystko podsmażyć około 10 min.
Po tym czasie dołożyć koncentrat pomidorowy i passatę, całość poddusić aż nadmiar płynów odparuje a sos się zredukuje i zagęści. Doprawić do smaku papryką słodką, ostrą, pieprzem i solą.
Do ostudzonego sosu dodać ryż, makrelę i całość wymieszać. W razie potrzeby jeszcze doprawić do smaku.
Paprykarz przełożyć do umytych, wyparzonych i wytartych słoiczków. Zakręcić nakrętki i całość zapasteryzować tradycyjnie w wodzie 40 min, lub w szybkowarze - 30 min od zamknięcia zaworu.
 
Smacznego! 

post-93537-0-04542400-1549212372_thumb.jpeg

post-93537-0-67268300-1549212383_thumb.jpeg

post-93537-0-18613300-1549212394_thumb.jpeg

post-93537-0-81630200-1549212404_thumb.jpeg

post-93537-0-07952300-1549212415_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladny to fakt i do tego ladnie podany bo ta "mamalyge " to ciezko ladnie na fotce zapodac ...zrobilas mi smaka , musze zrobic ale ja robie bez marchewki ..z marchewka to mi pod rybe po grecku podchodzi :)

Ja robie paprykarz  wg BonAira jest super !

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja robie paprykarz  wg BonAira jest super !

 

Ja też bo to jest klasyk.A dodatek czosnku do ryby.  :no:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wygląda przepysznie, można jeść oczami 
Dziękuję :) 
[Dodano: 03 lut 2019 - 19:16]

 

 

z marchewka to mi pod rybe po grecku podchodzi Ja robie paprykarz  wg BonAira jest super !
bo to nie szczeciński więc z marchewką :D 
[Dodano: 03 lut 2019 - 19:18]

 

 

A dodatek czosnku do ryby.
czosnek jako przyprawa do ryby jest w świecie kulinarnym dość powszechną sprawą, we wszystkich kuchniach świata - ale to fakt, nie każdy musi to lubić. Czosnek nie wybija się smakiem, jedynie podkręca smak ryb, szczególnie w rybach pieczonych, z grilla lub w sosach czy też zupach rybnych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Efffa, Ja mowiac szczerze znam tylko taki ..w Polsce nigdy nie jadlam , kupilam raz tylko zeby poznac smak , i robilam tez tylko taki,

Dodatek czosnku do ryby mi pasuje ..ale...nie we wszystkich potrawach z ryba ...to tak jak dla mnie pieczony boczek bez majeranku to nie boczek pieczony ..natomiast taki pieczony po tzw dunsku to calkowicie odpada..ale to gusta a te wiadomo kazdy ma inne ,

Warto jednak sie dzielic innym przyprawianiem zeby nasza kuchnia nie byla jednostajna i zeby mozna bylo sprobowac czegos niby identycznego a smakowo innego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.