Skocz do zawartości

Szukam przepisu (temat dotyczy całego forum)


m.

Rekomendowane odpowiedzi

@KarKan, sa lekko slodkawe ( jak wszystko szwedzkie )jako dodatek do hamburgerow idealne  do hot doga, lub pasztetu 

ja dodaje tez do do sosow na gryll , salatek ,  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 545
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ogorki krojone w kostke dodaje do np sosu majonezowego  do hamburgera lub hotdoga , do sosu do ryby z jajkiem na twardo i ogorkiem wszystko w kostke do tego majonez yogort naturalny , koperek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,posiadam dużą ilość cukinii,szukam przepisu jak ją zagospodarować,znalazłem narazie tylko przepis jacka W. Zależy mi, aby zapakować ją w sloiki,polecicie coś? Przepis,na sałatkę,który znalazłem:

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/16322-sa%C5%82atka-z-cukinii-i-innych-warzyw/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ukisić jak ogórki , trochę ketchupu z cukinii ;)

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatniejsza od ogórków i bardzo smaczna.Jadłem marynowaną ale nie robiłem osobiście

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,posiadam dużą ilość cukinii,szukam przepisu jak ją zagospodarować,znalazłem narazie tylko przepis jacka W. Zależy mi, aby zapakować ją w sloiki,polecicie coś? Przepis,na sałatkę,który znalazłem:

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/16322-sałatka-z-cukinii-i-innych-warzyw/

Część,

 

Przejrzałem przepisy jakie mamy na przetwory. Znalazłem dwa przepisy. Nie wiem skąd pochodzą, ani jak wyglądają w oryginale - dopasowane do naszych smaków i sposobu wykonania.

 

Pierwszy to ketchup z cukini

Nadaje się do kanapek, mięsa lub baza do zapiekania.

 

post-93086-0-44906700-1596271711_thumb.jpg

post-93086-0-22710400-1596271727_thumb.jpg

 

Drugi to Słupki z cukini w zalewie slodko-kwaśne.

Świetna alternatywa ogórków konserwowych - nadają się do obiadu, jak i przegryzki ????

 

To co zauważyliśmy to starszą cukinię warto obrać skóra wychodzi dość twarda. Młodej nie ma sensu.

 

post-93086-0-22382200-1596271757_thumb.jpg

post-93086-0-70978300-1596271765_thumb.jpg

 

PS. Jeśli trzeba to mogę przepisać ????

Edytowane przez grim_reefer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy to ketchup z cukini

 

Robię podobny, tylko dodaję jeszcze musztardę ( w tym roku dodałam musztardę indiańską pomidorową ). Wszystkie składniki kroję, a na końcu wszystko blenduje.  Cukinie stosuję do sosu a'la bolońskiego, który robię również na zimę, czy grilowana  z ziołami też w słoiki . Staram się aby cukinie były małe takie 20-25 cm. Takie są najlepsze. W tym roku cukinie rosną jak szalone. Czasami nie nadążam zbierać i przerabiać.

To mój ketchup zrobiony dwa dni temu.

post-53395-0-73945000-1596312418_thumb.jpg post-53395-0-06374600-1596312931_thumb.jpg

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie cukinię do przerobienia.Poszukuję przepisu na jej zamarynowanie w słoikach na zimę.Tylko poproszę o przepis co by nie piekło na wejściu i na wyjściu. :D  

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie cukinię do przerobienia.Poszukuję przepisu na jej zamarynowanie w słoikach na zimę.Tylko poproszę o przepis co by nie piekło na wejściu i na wyjściu. :D

 

Polecam słupki z cukini.

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/15556-szukam-przepisu-temat-dotyczy-całego-forum/?p=672987

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arkadiusz, Mozesz zrobic w taki sam sposob jak sie robi marynowana grylowana papryke , wpierw tylko trzeba plasterki zukini zgrylowac na grylu .

 Zalewa: octowa 6% na 0,8 l  2 lyzki soli 2 lyzki cukru 2 lyzeczki pieprzu ziarna , 2 zabki czosnku 2 liscie laurowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dżem z cukinii
Poproś żonę o przepis  :D dzieki 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis nie jest mojej żony ,tylko zapożyczony z jednej ze stron.
 
Cytrynowy dżem z cukinii
 
Składniki na 10 słoiczków o pojemności 0,2 l:

  • 2,5 kg obranej, już bez pestek cukinii pokrojonej w kostkę (nasza cukinia była nieprzejrzała z małymi pestkami i nie były wykrojone)
  • 0,5 kg cukru
  • 2 galaretki cytrynowe
  • skórka i sok z 1 cytryny

Przygotowanie:

  • cukinię umieścić w garnku, podlać wodą - około pół szklanki i gotować do miękkości, co jakiś czas mieszając - taka ilość mieści się w garnku 5 l
  • jak już kawałki cukinii są miękkie, gotują się około 40-50 minut, potraktować je blenderem i zmiksować na gładką masę
  • dodać cukier, galaretki, wymieszać
  • dodać skórkę i sok z cytryny
  • gotować wszystko razem około godziny
  • gorące nakładać do słoików 

Mała uwaga od żony, żeby przed miksowaniem odcedzić wodę bo jest jej sporo po gotowaniu :)

Edytowane przez Yrek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki bardzo. Tak się jednak zastanawiam jednak, czy jest konieczność używania galaretki. Posiadam żelatynę 180 i świeże cytryny, choć esencję cytrynową, oraz inne smaki również, i czy nie można by galaretek zastąpić własnym produktem :D ? A może nasza niezastąpiona EAnna  :thumbsup: coś nam podpowie w tej materii  :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Posiadam żelatynę 180 i świeże cytryny, choć esencję cytrynową, oraz inne smaki również, i czy nie można by galaretek zastąpić własnym produktem ? A może nasza niezastąpiona EAnna  coś nam podpowie w tej materii  ?

W przepisie @Yrek79 jako zagęstnik użyta jest galaretka.

W przepisie @sverige2 galaretka może być zastąpiona żelatyną + cytryny  

W moim przepisie użyłabym pektyn owocowych + cytryna.

Co by nie powiedzieć, warzywo, jakim jest cukinia, zostaje wykorzystane tak, jak owoce  :laugh:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można również użyć Agaru jako zagęstnika.

Agar można podgrzewać wielokrotnie

nie ma wiec obaw, że coś się nie uda, bo łatwo można zmienić konsystencję dżemu. Jeśli wyjdzie zbyt rzadka, wystarczy dodać niewielką ilość agaru.Gdy będzie za ścisła można dodać kilka łyżeczek wody.Tężeje nawet w temperaturze bliskiej 30°C wiec nie musimy przetrzymywać produktu w lodówce

Edytowane przez bilu72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Można również użyć Agaru jako zagęstnika.

Miałam o tym napisać wcześniej, Kolega Jacek był jednak pierwszy. Nie dodając jednak galaretek cytrynowych, które zawierają barwniki  należy się liczyć z tym, że dżem nie będzie miał tak intensywnego koloru jak zrobił go  Kolega Yrek79.

Każdy zrobi sposobem, jaki mu odpowiada :) w większości moich przetworów stosuje pektyny. Jak dla mnie w minimalny sposób zmieniają smak dżemu,mnie nie robi to różnicy, a może to tylko moje odczucia smakowe.  

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sverige2, mozesz zagestnic tez uzywajac pektinpulver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[Dodano: 27 sie 2020 - 15:55]

 

Można również użyć Agaru jako zagęstnika.

Nie dodając jednak galaretek cytrynowych, które zawierają barwniki  należy się liczyć z tym, że dżem nie będzie miał tak intensywnego koloru jak zrobił go  Kolega Yrek79.

 

 

Kolor możemy uzyskać dodajac odrobinę kurkumy lub barwnika pozyskanego z szafranu , spirytusu oraz skórki z cytryny

Edytowane przez bilu72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolor możemy uzyskać dodajac odrobinę kurkumy lub barwnika pozyskanego z szafranu , spirytusu oraz skórki z cytryny

O kurkumie przez chwilkę pomyślałam, raczej w postaci zmielonej niż użycia korzenia. Szafran nie wpadł mi do głowy, a to chyba dobry pomysł, a skórki z cytryny obawiam się, że mogły by dodać nieco gorzkiego posmaku w dżemie. 

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.