Skocz do zawartości

Szukam przepisu (temat dotyczy całego forum)


m.

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Szukam przepisu na kiełbasę bydgoską

Bydgoska parzona jest w "16", receptura str. 210. 


[Dodano: 02 lut 2018 - 15:43]

Bydgoska - surowa w Branżowych.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 545
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Wystarczy wklepać w wyszukiwarkę i pojawia się kilkanaście wyników.

 

 

Niby wystarczy, ale klepałem i nic, jest bydgoska parzona, surowej nie znalazłem, nie nadaję się do szukania, albo nie potrafię.

 

 

 

Bydgoska - surowa w Branżowych.

 

Gdzie te branżowe?  :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedawno kupiłem do udźca koziołka w sklepie z takimi cudami - 250 ml - 15 zł  :facepalm: ale smak czwórki nie urywa :no: - wolę swoje z pigwy ,jabłek czy też o innych smakach ;) 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ,

 

Naoglądałem się filmów na YouTube jak to można zrobić schab dojrzewający.

Za bardzo nie ufam nie sprawdzonym przepisom więc wolę tutaj się posiłkować i pytać ?

Czy jest tu jakiś sprawdzony przepis taki łopatologiczny jak to się robi taki schab ?

Czy jest jeszcze szansa aby do świąt wyrobić się i postawić na stół schab dojrzewający ?

 

Pozdr Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy jest jeszcze szansa aby do świąt wyrobić się i postawić na stół schab dojrzewający ?  
 

 

Z kością będziesz dojrzewał?. Jak nie to na polędwicę mogę wrzucić przepis , ale do świąt nie dasz rady.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy jest jeszcze szansa aby do świąt wyrobić się i postawić na stół schab dojrzewający ?  
 

 

Z kością będziesz dojrzewał?. Jak nie to na polędwicę mogę wrzucić przepis , ale do świąt nie dasz rady.

 

Chce dziś kupić z Biedronki taki kawałek 1 kg schabu bez kości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki kawałek 1 kg schabu bez kości.

 

Czyli polędwica.I tak nie zdążysz na święta bo proces trwa min. 3 tygodnie.

 

https://wedlinydomowe.pl/inne-wyroby-miesne/wedliny-dojrzewajace/560-poledwica-suszona-a-la-wedliny-parmenskie

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

taki kawałek 1 kg schabu bez kości.

 

Czyli polędwica.I tak nie zdążysz na święta bo proces trwa min. 3 tygodnie.

 

https://wedlinydomowe.pl/inne-wyroby-miesne/wedliny-dojrzewajace/560-poledwica-suszona-a-la-wedliny-parmenskie

 

Hmmm te filmiki to musi być w tym układzie ładna ściema. Tam po cukrzeniu 1 doba następnie 2 doba w soli i 5/7 dni na wieszaku i niby schab do jedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tam po cukrzeniu 1 doba następnie 2 doba w soli i 5/7 dni na wieszaku i niby schab do jedzenia.
:facepalm:  Poczytaj poczytaj - u mnie teraz to trwa 6 tygodni.........

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hmmm te filmiki to musi być w tym układzie ładna ściema. Tam po cukrzeniu 1 doba następnie 2 doba w soli i 5/7 dni na wieszaku i niby schab do jedzenia.

 

 

:facepalm: Poczytaj poczytaj - u mnie teraz to trwa 6 tygodni.........

Hej, no ale spokojnie. Niech chłop zrobi, popróbuje, może mu posmakuje. Ja wiem, że to nie jest to, ale z braku laku i kit dobry. W końcu 1 kg polędwicy wp. to nie jest jakiś wielki wydatek,jakieś 12 PLN, a na święta mu wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim cukrowanym karniszowcu, może się skończyć tylko sraczką, a czasem może drożej kosztować taki eksperyment. Raz robiłem, w zupełnej nieświadomości. Odkąd poczytałem więcej o zagrożeniach, to mi jakoś przeszła ochota na tego typu suszki. Jeżeli już brać się za dojrzewające wyroby, to najpierw należy poczytać jak to zrobić (na pewno nie na blogach wszelkiej maści celebrytek, nie mających pojęcia o wyrobie wędlin), żeby nie otruć siebie i ewentualnych degustatorów. Zastanawiał się ktoś dlaczego Hiszpanie importują od nas kiszoną kapustę i ogórki? Tak samo nie powinniśmy się zabierać za ichniejsze wyroby dojrzewające, bez odpowiedniego zabezpieczenia mięsa i zapewnienia odpowiednich warunków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się skąd u ludzi wziął się pomysł z tym cukrem :question: jaką rolę on spełnia :question: jeszcze gdyby w pierwszej kolejności była sól, a za kilka dni ten cukier to prędzej bym w to uwierzył, ale tu jest odwrotnie, czarno to widzę....

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się skąd u ludzi wziął się pomysł z tym cukrem :question: jaką rolę on spełnia :question: jeszcze gdyby w pierwszej kolejności była sól, a za kilka dni ten cukier to prędzej bym w to uwierzył, ale tu jest odwrotnie, czarno to widzę....

Ponieważ nie są to aż tak astronomiczne koszty ( 1 kg schabu 8 zł 45 gr w Biedrze ) Czemu nie spróbować na jednym kilogramie ?

Ja wcale nie mam pojęcia czemu najpierw 24 godz w cukrze a później następne 24 godz w soli ?

Odnośnie tych filmików jest ich multum prawie wszystkie na " jedno kopyto " jeżeli chodzi o metodę ( cukier + sól ) . Nigdzie nie wyczytałem że grozi to tym czy tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nigdzie nie wyczytałem że grozi to tym czy tym.

 

Bo nie czytasz naszego forum. 

 

 

 

Czemu nie spróbować na jednym kilogramie ?

 

To po co zawracasz głowę i marnujesz czyjś czas?.Rób z yotuba i będziesz zadowolony bo przecież święta tuż tuż.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nigdzie nie wyczytałem że grozi to tym czy tym.

 

Bo nie czytasz naszego forum. 

 

 

 

Czemu nie spróbować na jednym kilogramie ?

 

To po co zawracasz głowę i marnujesz czyjś czas?.Rób z yotuba i będziesz zadowolony bo przecież święta tuż tuż.

 

Proszę się tak nie spinać. Po co te ironiczne teksty typu że zawracam komuś głowę i marnuję czyjś czas ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po co te ironiczne teksty typu że zawracam komuś głowę i marnuję czyjś czas ?

Bo to jest trochę tak: albo pytasz i przyjmujesz rady do wiadomości albo z góry założyłeś że zrobisz te polędwicę na Święta i wiesz lepiej.  :thumbsup: Na dzisiejsze wędzenie kupiłem polędwice po 15,72/kg. Szczerze mówiąc takiej za osiem nie kupiłbym a już na pewno nie do wyrobów "dojrzewających" bo taka z biedry może być dość "dojrzała".  :laugh:   

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem polędwice po 15,72/kg.

Bo Ty kupiłeś polędwice a

 

1 kg schabu 8 zł 45 gr w Biedrze

a to jest schab bez kości,  jest wszystko :laugh:  warkocz, część karczku itp  z reguły polędwicy najmniej :D

 

Andrzeju  masz czas na YouTubie oglądać wątpliwej jakości przepisy

Odnośnie tych filmików jest ich multum prawie wszystkie na " jedno kopyto " jeżeli chodzi o metodę ( cukier + sól ) . Nigdzie nie wyczytałem że grozi to tym czy tym.

a nie masz czasu forum poczytać i się dziwisz

Po co te ironiczne teksty typu że zawracam komuś głowę i marnuję czyjś czas ?
Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Gdz, a czy pooglądałeś sobie dobrze ten schab, (bo taka jest nazwa handlowa) z Biedronki?

Widziałeś jak jest pakowany? On ma tylko parę dni przydatności, leży na tamponie w którym już jest dużo osocza z chemią i jest pakowany próżniowo. To mięso nadaje się jedynie na kotlety schabowe lub mielone i to w dniu jego kupna. Na wędlinę dojrzewającą  musi być mięsko jakościowo bardzo dobre, jak pisze Arkadiusz i Paweljack.

 

Zrobisz i tak jak sam uważasz, a dobrych rad na naszym forum trzeba wysłuchać, bo tu chcą Ci koledzy dobrze doradzić, którzy mają dużą praktykę w tej dziedzinie.

 

Serdeczne pozdrowienia

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to jest trochę tak: albo pytasz i przyjmujesz rady do wiadomości albo z góry założyłeś że zrobisz te polędwicę na Święta i wiesz lepiej
Dokładnie też tak chciałem napisać  :yes: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nigdzie nie wyczytałem że grozi to tym czy tym. 
Może po przeczytaniu tego wpisu, Twoje spojrzenie na wyroby tego typu ulegnie zmianie https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/15044-schabik-z-po%C5%84czochy/?do=findComment&comment=586887 Proponuję poczytać dział dotyczący wędlin dojrzewających, tam znajdziesz sporo wartościowych informacji na temat ich wykonywania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.