Skocz do zawartości

Szukam przepisu (temat dotyczy całego forum)


m.

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

w środku no właśnie co.... na bank były ogórki kiszone i chyba koncentrat.

To tak zrób. Dodaj ewentualnie bułki tartej dla trzymania formy, może też być jajko. 

Warto poeksperymentować dla uzyskania oczekiwanego smaku  :thumbsup:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 545
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

KarKan, ja robie co jakis czas Kurczaka po cygansku. Moze cos podobnego, tylko mieso nalezy zmienic na wieprzowe.

 Robie najpierw nadzienie. To sa papryka czerwona i zolta( nie pasuje mi w smaku tutaj zielona). Cebula( 2 sredniej wielkosci) pokrojona w drobna kostke. Do tego kilka lyzek przecieru i dodaje jeszcze 1-2 lyzki ketchup ( ale wlasnej roboty, daje taki jakby kwaskowy posmak ,inny od przecieru). 

 Cebule eszklic, do tego dodaje pokrojona w paski papryke czerwona i zolta, nastepnie przecier, ketchup, sol pieprz i papryka slodka.  wiadomo, dopasowuje to do naszego smaku . Kiedy wystygnie, nakladam nadzienie, do kurczaka.

 Kurczak przygotowuje w ten sposobm ze wyjmuje wszystkie kosci i zgrubienia jest pozostana bez kosci. Nakladam najpierw kilka lyzek masla, nastepnie farsz, zwinam i zwiazuje sznurkiem w kilku miejscach( kiedys probowalam wsadzic w siadke, ale po upieczeniu bylo niewypalem).

 

 W czasie pieczenia, staram sie obracac co jakis czas ta rolade, aby skora( pozostawiona na miesie) ladnie sie przypiekla i rumieniala. 

Zapomnialam dodac, ze zzewnatrz rowniez nacieram  odrobina soli i papryki.. CZasem dodaje do tej zewnetrznej mieszanki odrobine ostrej papryki. 

 

 Nie wiem, czy pomoglo to Tobie, przepis powstal na zasadzie,ze gdziec cos sporbowalam i na swoj sosob odtwaorzylam. 

 

 

Dziękuję będę kombinował. :)  Już jest jakiś trop :)

 

 

 

w środku no właśnie co.... na bank były ogórki kiszone i chyba koncentrat.

To tak zrób. Dodaj ewentualnie bułki tartej dla trzymania formy, może też być jajko. 

Warto poeksperymentować dla uzyskania oczekiwanego smaku  :thumbsup:

 

 

To smak baru mlecznego nie tak łatwo go podrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega wędzi szynkę po cygańsku, sekret polega na przyprawie - gotowcu. :D Tu pewnie jest podobnie. Najlepiej zapytać Cygana. Jak nie masz na miejscu to możesz podjechać do Leszna. ;)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega wędzi szynkę po cygańsku, sekret polega na przyprawie - gotowcu. :D Tu pewnie jest podobnie. Najlepiej zapytać Cygana. Jak nie masz na miejscu to możesz podjechać do Leszna. ;)

 

Znajdzie się Cygan? ;) Nie wiem właśnie co ma cygan do tego farszu ale barze mlecznym mi ten smak super pasuje. A Panie nie chcą powiedzieć co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Poszukiwany przepis na schab peklowany na mokro, gotowany bądź parzony. Internet przejrzałem, ale te przepisy jakieś takie słabe... albo każą peklować 24 godziny, albo na sucho (schab na sucho?) Ktoś coś?

Tak mamy tego wiele - wrzuć do wyszukiwarki w prawym górnym rogu albo kliknij trybik obok i masz zaawansowaną - i popatrz co znajdzie na  : wedlinydomowe………… a wpisz np. peklowanie polędwicy (schab bez kości)

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Internet przejrzałem,

Jesteś u nas zarejestrowany a szukasz nie wiadomo gdzie.

Na stronie głównej w dziale polędwice masz zbiór przepisów zarówno na polędwice (schab odkostniony), schab częściowo odkostniony oraz w całości.

https://wedlinydomowe.pl/wedzonki/poledwice

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Poszukiwany przepis na schab peklowany na mokro, gotowany bądź parzony. Internet przejrzałem, ale te przepisy jakieś takie słabe... albo każą peklować 24 godziny, albo na sucho (schab na sucho?) Ktoś coś?

Zapekluj polędwicę wg tabeli Dziadka (najlepiej 7-10 dni). Korzystając z kalkulatora peklowania weź wersję mniej słoną najniższą wartość w przedziale jaki podaje kalkulator. Po peklowaniu przepłakuj polędwicę i zostaw w wodzie na ok. 1 godz. Następnie osusz ręcznikiem tak aby była sucha. Ja posypuję polędwice mieszanką przypraw suszone pomidory z czosnkiem i bazylią. Zawijam w folię celulozową, potem w siatkę i parzę w temperaturze 75°C do odciągnięcia wewnątrz polędwicy temperatury 63°C. 

Piksiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po peklowaniu przepłakuj polędwicę i zostaw w wodzie na ok. 1 godz.

Piksiak, dlaczego moczysz mięso jeszcze w wodzie? Jest jeszcze za słone? 

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

minimum opłukuję z solanki
 

Pytałem o to moczenie dlatego, że w tym roku zapeklowałem w/g kalkulatora w mniejszej słoności. To znaczy, że ten kalkulator jeszcze przy tym mniejszym stopniu będzie dla mnie za słony. Będę musiał tak jak Ty, moczyć co najmniej 2 godziny. A powiedz, proszę ile dajesz soli do kiełbasy na 1 kg.?  (dla orientacji naszej słoności).

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapekluj polędwicę wg tabeli Dziadka

Jak dobrze pamiętam DZIADEK  kiedyś pisał, że tabela nie dotyczy polędwic .

 

Znalazłem  :)  :

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10130-słone-wyroby/?p=362851

Edytowane przez Wirus
Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

minimum opłukuję z solanki
 

Pytałem o to moczenie dlatego, że w tym roku zapeklowałem w/g kalkulatora w mniejszej słoności. To znaczy, że ten kalkulator jeszcze przy tym mniejszym stopniu będzie dla mnie za słony. Będę musiał tak jak Ty, moczyć co najmniej 2 godziny. A powiedz, proszę ile dajesz soli do kiełbasy na 1 kg.?  (dla orientacji naszej słoności).

 

 

18 g

 

 

Zapekluj polędwicę wg tabeli Dziadka

Jak dobrze pamiętam DZIADEK  kiedyś pisał, że tabela nie dotyczy polędwic .

 

Znalazłem  :)  :

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10130-słone-wyroby/?p=362851

 

 

 

Dlatego trzeba moczyć.

Piksiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał tak jak Ty, moczyć co najmniej 2 godziny

3 minuty na każdy dzień solenia. :)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Czy ktos ma sprawdzony przepis na rybę *filety rybne) w sosie pomidorowym w słoiku do długotrwałego przechowywania?

Koniecznie w sosie pomidorowym o intensywnym smaku 

Przepis wraz ze sprawdzona pasteryzacja, tak aby nie była rozgotowana

Przewidywane słoiki 750 ml i 340 ml typu WECK

Ryba jeszcze nie kupiona wiec temat otwarty  :laugh:

 

PS

Ewentualnie paprykarz  :hmm:

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek podaje najlepsze polskie zalewy pomidorowe:

 

post-39694-0-64241200-1545564065_thumb.jpg

 

W sprawie przygotowania ryb, opiekania lub obgotowywania, przygotowania przetworów, poczytaj w dziale Ryby materiały autorstwa Waleriana Cięglewicza. Trochę tego jest, ale to do tej pory najlepszy materiał. Polecam.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam wszystkich.sprawa wygląda tak,ze kupiłem sobie wedzarnie i uczę się dopiero wedzic i potrzebuje pomocy. Chciałbym teraz w weekend uwedzic kurczaka mógłby ktoś napisać mi jakiś przepis jak zrobić solanke czy parzyc przed i wgl.z góry bardzo dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj kurczak według Dziadka

Strona główna >artykuły >wedzonki >wedzonki drobiowe >aromatyczny weekendowy kurczak Dziadka

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ułatwienia: TUTAJ część pierwsza a TUTAJ druga.

 

Robiłem wg tego przepisu wielokrotnie. Nigdy wcześniej nie byłem fanem wędzonego kurczaka ale ten sposób przygotowania i wędzenia zmienił ten pogląd.

 

Równie dobrze wg tego przepisu wychodzą same udka.

Lubię sobie wędzić 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Kolego.

Potwierdzam. Lepszego nie jadłem. :thumbsup:

Ps. Jak w przyszłości najdzie Cię ochota, to w ten sam sposób możesz zrobić same uda czy piersi ;)

Ps.2 Zanim założysz nowy temat, to na górze po prawo masz wyszukiwarkę lub po prostu tutaj: https://wedlinydomowe.pl/forum/forum/203-pierwsze-pytania/:)

Edytowane przez wróbel75

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis może dość dziwny, ale polędwica jest naprawdę smaczna.

  • 1,2 – 1,5 kg schabu bez kości
  • 2 litry wody
  • 4 łyżki soli
  • 1 łyżka cukru
  • 2 łyżki majonezu
  • 1 łyżeczka musztardy
  • 1 łyżeczka mielonego pieprzu
  • 1 łyżeczka tymianku
  • 2 łyżki majeranku
  • 4 liście laurowe
  • 4 ziarenka ziela angielskiego
  • 4 obrane ząbki czosnku

Do szerokiego garnka wlewamy 2 litry wody. Dodajemy sól,cukier, majonez, musztardę, czosnek oraz wszystkie pozostałe przyprawy.Mieszamy i zagotowujemy. Wkładamy schab w jednym kawałku i od momentu kiedywoda zacznie wrzeć gotujemy przez 5 minut. Garnek zdejmujemy z ognia, przykrywamyi odstawiamy na całą noc. Następnego dnia garnek ponownie stawiamy na ogniu,doprowadzamy do wrzenia i gotujemy kolejne 5 minut. Odstawiamy na kilka godzin,aż woda całkowicie wystygnie. Zimny schab wyjmujemy, osuszamy i kroimy wcienkie plasterki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis znajduje się od dawna na forum Dziwny przepis

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam SIBy ukisiłem cytryny  i co dalej :). Szukam przepisu chyba marokański ? w oparciu o kurczak (mam piersi) ale nawet nie wiem jak sie nazywa . Jak ktoś coś jak wykorzystać kiszone cytryny to będę zobowiązany ,

 

pS

Te przepisy ta  takie mało skomplikowane proszę  :) 

Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.