Skocz do zawartości

Pańska skórka


Papcio

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się Święto Zmarłych i pod warszawskimi cmentarzami sprzedawana jest "Pańska skórka" Swego czasu dużo o niej czytałem i jak jest robiona to tajemnica. Mam przepis:

 

Pół kilo cukru

1 i pł szklanki wody

Łyżka dżemu malinowego

Białka

Galaretka wiśniowa

 

Pół kilo cukru i wodę gotować, do tego dodać dżem

I białka ubić bardzo mocno

Dodać

Wsypać galaretkę ,

I wymieszać

Wlać do dużej miski i do zimnego

 

Chciałbym jej skosztować, znalazła by się jakaś dobra dusza i zakupiła dla mnie ten przysmak? Jak czytałem, tego nie da się zrobić ot tak sobie, jak nie da się zrobić oscypków takich jak robią juhasi na hali

Pozdrawiam

Papcio.  

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam przepis:

Znalazłem kiedyś w internecie:

 

6 dag żelatyny, 53 dag cukru pudru, 6 białek, 1 łyżka syropu różanego, 1 łyżka konfitury z róży, 10 dag przecieru z truskawek, 4 łyżki mąki ziemniaczanej
150 ml wody zagotować z 50 dag cukru pudru i z syropem różanym, dodać konfiturę, wymieszać. Zdjąć garnek z ognia. Do gorącego płynu dodać żelatynę i dokładnie rozpuścić. W dużej misce ubić białka na sztywno i dodać resztę cukru. Bardzo powoli cienkim strumieniem, wlać gorący syrop, ciągle ubijając. Dodać przecier z truskawek i dobrze wymieszać. Mieszankę wylać równo na blachę wyłożona pergaminem, posypać mąką ziemniaczana i odstawić do ostygnięcia na 1 - 2 godziny. 
Za pomocą noża zanurzanego w gorącej wodzie, a potem osuszonego, pokroić masę na 
małe kawałki. Trzymać w dużym słoiku szczelnie zamkniętym.

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, :mad:  Danusia Ciebie bardzo pozdrawia. :laugh: :laugh:

Jest szczęśliwa - ja też - została wczoraj babcią - syn się postarał. Wnuczka Marcysia czuje się dobrze no i babcia też, ja czekam na producenta z jakąś biblią do poczytania. :) :)

 

a odnośnie pańskiej skórki, to jakby była możliwość to chętnie bym spróbował tego smakołyku.

Edytowane przez Papcio

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

akby była możliwość to chętnie bym spróbował tego smakołyku.

Papcio, zlituj się nad sobą proszę  :facepalm: 

Wiesz, że Cię bardzo lubię i wyłącznie dobrze Ci życzę   :thumbsup:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

odnośnie pańskiej skórki,
Papciu - widziałem jak się robi ten "smakołyk" i 1 raz w życiu spróbowałem. Sprawa była prosta kupowało się najtańszy dzem wiśniowy , czy pomarańczowy (czytaj dyniowy o smaku pomarańczy) albo też marmoladę  - do gara na litr dzemoru - kilo /półtora cukru - na litr tego kitu 30gr żelatyny i delikatnie wymieszać z ubitymi białkami - na pergamin na blachę - łopatką wygładzić - jak stwardnieje pokroić i sprzedać. Naprawdę chcesz?

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, :mad: Danusia Ciebie bardzo pozdrawia. :laugh: :laugh:

 

 

 Papcio bardzo dziękuję i buziole Wam Wszystkim przesyłam  :heart: :heart: .  Wielkie gratulacje dla Producentów i Dziadków ! :flowers: :flowers: :flowers:

Edytowane przez andrzej k

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest szczęśliwa - ja też - została wczoraj babcią - syn się postarał. Wnuczka Marcysia czuje się dobrze no i babcia też, ja czekam na producenta z jakąś biblią do poczytania

No, to się wyjaśniło, skąd te zachciewajki u Papcia  :laugh: 

Cała rodzina była w ciąży  :D  :clap: 

Serdecznie Wam gratuluję kolejnego "dziadostwa"  :flowers:

 

Wg mnie jest bardziej fascynujące niż rodzicielstwo  :thumbsup:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wyrozumiałość,

Muski dziękuję za wyjaśnienia.

Andrzeju dzięki!

Pozdrawiam

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

syn się postarał

Papciu, synowa chyba też miała w tym jakiś skromny udział. No ale zgonimy to na szok ;)

Gratulacje dla rodziców i dziadków a Marcysia niech chowa się zdrowo  :thumbsup: 

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.