Skocz do zawartości

Wyroby Tomka


Tomek101082

Rekomendowane odpowiedzi

Hm...może Radek. wędził u jakiegoś sąsiada :D

 

Nie, nie :laugh:. Wędził u siebie :D :D .Już wyjaśniam. Link do mojej wędzarni w podpisie. Dymogenerator Borniaka, a skrzynia mojej roboty. W Borniaku wędziłem dwa lata i miło wspominam, tylko że był dla mnie za mały. To był jeden z pierwszych egzemplarzy i wtedy nie było tych większych. Teraz Borniak w rękach zięcia. Wędzonki wychodzą mu super :thumbsup:.

 

 

 

Wygląda smakowicie, mam nadzieję że i mi kiedyś takie wyjdą :clap:

 

Wyjdą na bank, tylko troszkę praktyki i muszą wychodzić takie jak chcesz :thumbsup:

 

Pozdrawiam.

Radek.

Edytowane przez Radek.

Szukasz nowych wrażeń? Skróć trzonek od grabi o połowę.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7419-moja-nowa-wedzarnia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiem powiecie że kolor zbyt ciemny ale to było naprawdę dobre.

Kolor jest ok, więc i smakować musi.

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam i jak co weekend wrzuciłem coś do dymienia. Część zrobiłem parzoną a inne na surowo. Ogólnie przerobiłem dziś 25 szt. i padam na pysk. 
Kurcze znowu mam problem z termometrem jakiś czas temu kupiłem taki wynalazek i nie polecam nikomu https://allegro.pl/termometr-do-wedzarni-miesa-bt-2-sondy-biowin-i7340339990.html  już raz był wysłany na reklamacje i pewnie znowu go wyślę. Wymienili jedną sondę to teraz z drugą coś nie tak. Masakra wymienił bym na inny ale nie mają tylko te. To były kiepsko wydane pieniądze. 
Ta przecięta na pół to oczywiście na surowo reszta czeka na swoją kolej do parzenia, wygląda tak sobie ale w smaku była ok innych fotek nie zrobiłem bo czasu było mało.

Jutro dodam zdjęcia jak wyglądają po parzeniu bo ta fotka ta kiepska trochę.

post-91941-0-57477200-1543090628_thumb.jpg

Edytowane przez Tomek101082
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wyjmujesz z wędzarni po osuszeniu ? ;) :devil:/ Po osuszeniu trzeba dać dymu  ;) - a tu jakoś bladziusieńko .   Po przekroju widać , ze dostały temp. No i dlaczego parzysz?  Uwędź polędwicę (schab bez kości ) i go potem sparz do temp. 60 w środku.(będzie soczysty) . Polędwiczki to najdelikatniejsze mięso - powinno sie karać za parzenie tego mięśnia. ;):mad:.   Co do wybarwienia , to te "śledzie" nie wisiały za ciasno?

Termomtrt kup sobie w Ikea i - "bedzie Pan zadowolony"   https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20103016/

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie wyciągałem po osuszeniu, po 2 godz. poprzekładałem je i dalej dymiłem. Może to wina zrębek bo tym razem wymieszałem buk z olchą. W przyszły piątek włożę do Borniaka np. 9 szt. i zobaczę czy będzie różnica w kolorze. Tym razem na jeden wsad dałem 12 szt. a na drugi 13. i nie wydawało mi się żeby było ciasno. Może ktoś z kolegów mających Borniaka się wypowie. 

binio1111 po sparzeniu już nie wyglądały na śledzie :laugh:  :D  :rolleyes:  u mnie tylko ja i mój ojciec lubimy na surowo a reszta domowników i znajomych woli parzoną. Kwestia smaku i może jeszcze tego do czego ludzie przyzwyczaili się jedząc latami sklepowy produkty. :)

post-91941-0-07391400-1543134469_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wyciągałem po osuszeniu

Tomku - to był sarkazm ;) :) - polędwiczki wyglądały  jakbyś je osuszył i wyjął   ;)  z wędzarni zapomniawszy dać dymu.  :) . Polędwiczki dobrze osuszone i odymione jak trzeba są  aż "czerwone" i błyszczące. Trenuj , w końcu dojdziesz do co i jak

Edytowane przez EAnna

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze osuszały się 12h a kolejna partia wędzona była około po 17h później. W przyszłym tyg. wsadzę mniejsza ilość do Borniaka i sprawdzę czy jest różnica. Jak ktoś z użytkowników ma UWD150 i może powiedzieć ile np. polędwic albo kiełbasy wchodzi mu na raz to by ułatwiło sprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.