Skocz do zawartości

Przywitanie


tinca

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Bardzo się cieszę, że znalazlem stronę o bardzo ciekawej tematyce.

Kilka tygodni temy koleżanka z pracy kupiła mi ćwiartkę świnki, biegając po internecie trafiłem na stronę wd i wtedy adrenalinka skoczyla prawie jak ciśnienie.

Mięsko rozebrałem i chlup je do peklowania.

Myśląc o wędzeniu, przypominałem sobie jak to było robione przez moich rodziców w rodzinnej miejscowości w okolicach Głogowa(ktoś z forumowiczów tam bywa) no i zaczeło się kombinowani jak uwędzić, koleżanka ma działkę, ale roztopy i powódź - odpada, błądząc po wd trafiłem na alegro a tam było moje marzenie WĘDZARENKA malutka(myślę o wędzeniu w mieszkanu blok 3 piętro) więc szybciutko kontakt z producentem i dzisiaj dotarła do domu. Wczoraj powiązałem szynki jedna wieprzowa druga z indyka aktualnie schną, wieczorem będzie dym. O efektach napiszę po świętach. Widziałem zapytanie o uczestnictwo w zlocie jestem ZA jeśli tylko praca pozwoli.

Pozdrawiam wszystkich wesołych świąt. Czuj dym

Stan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po sporej przerwie zawitałem na Forum :)

Pewnie niedługo będę miał więcej do powiedzenia (pewnie więcej pytań ha ha ) bo NARESZCIE od soboty będę miał działkę na której postawię wędzarnię !!

Jeszcze jestem teoretykiem i zbieram wiedzę ale praktyka czeka już za progiem :)

Ostatnio ku mojej wielkiej radości teściowa odkryła u siebie zupełnie nowy szynkowar (chyba z 1970r :-) )

Ogromnie się cieszę że "poznałem" (mam nadzieję że tylko NARAZIE wirtualnie) tylu tak sympatycznych ludzi !

Pozdrawiam GORĄCO :)

JuRas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich bardzo serdecznie dzis trafilem na stronke i nie omieszkalem sie zarejestrowac :) mam niewielkie doswiadczenie w wedzarnictwie (wedzilem kiedys troche rybki) a jakisz czas temu zapalalem checia zrobienia wlasnej kielbaski i innych wedlinek :P bo lasuch ze mnie straszny przyznac musze :P

 

w weekend bede wedzarnie na dzialeczce budowal :) plany juz sa pozostalo tylko troche pracy coby materialy przygotowac i do kupy to wszystko razem poskladac :)

 

Pozdr Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podgladam Was od kilku tygodni i jestem pełna podziwu dla Waszej wiedzy i zaangżowania w sprawę. Troszke nawet udzielił mi sie ten zapał i wygrzebałam z piwnicznych czeluści moj stary czeski szynkowar.

Przepisy znalazłam u Was, ale nie wiem jakich woreczków uzyć. Kiedys były w sprzedaży mikrotenowe, ale teraz nie ma. Jak sobie radzicie z tym

opakowaniem, czego używacie :question:

Pozdrawiam wszystkich -

Iwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Cie Iwa serdecznie.

Informacje na ten temat powinnas znaleźć w komentarzach przy poszczególnych przepisach. jesli nie, to znajdziesz je na pewno w koncowych stronach forum czarnej oliwki, które jest prekursorem powstania naszych stronek http://f.kuchnia.o2.pl/temat.php?id_p=15620

Pozdrawiam i myślę, iz zagościsz już u nas na stałe.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam woreczków do pakowania (takich jak w sklepach) , mam akurat rozmiar pasujący do cylindra.

Wkładam trzy sztuki ,skręcam tak aby usunąć powietrze i zawiązuję nitką. Aby móc je bez problemu wyciągnąć ,po wystudzeniu, między ściankę a woreczki wsuwam delikatnie nóż obiadowy,lub trzonek łyżki (aby odpowietrzyć ) i delikatnie ciągnę za węzeł do góry

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witamy!

Witamy cię serdecznie i zapraszamydo aktywnego korzystania z naszego forum.Masz problemy to putaj, znasz odpowiedzi na trudne pytania,daj odpowiedź.Pozdrowionka.Bagno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Serdecznie witam wszystkich fourmowiczów.

 

Na stronę trafiłem szukając informacji o budowie wędzarni. Temat ten interesował mnie od dawna, nie było tylko jakoś czasu. Dzięki tej stronie wszystko nabrało innego tempa, za co pragnę Wam bardzo podziękować, jesteście skarbnicą wiedzy. W niedalekich planach mam budowę wędzarni, a w tym tygodniu dzięki Wam, jestem już po pierwszym „PETowaniu” :D ( butelkowy wyrób szyneczki ) - wyszło pysznie. Pozdrawiam Wszystkich.

"W życiu piękne są tylko chwile"

Pozdrawiam

Siara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Siara. Witamy Cie w gronie zadymiaczy i mamy nadzieję, że już z nami zostaniesz.

Życzę szybkiego wybudowania wędzarni i wypróbowania w niej co najmniej połowy przedstawionych tu przepisów.

:D

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.