Skocz do zawartości

Przywitanie


tinca

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, DawMar napisał(a):

Przerobiłem troszkę mięsa powiedzmy od 2016 roku ......................, ostatnio zakupiłem kuter misiowy 10l ......................... Od kilku lat robię też wyroby z dziczyzny. 

Witaj @DawMarna forum.

Dobrze, że się ujawniłeś :D

Widzę, że jesteś zaawansowany i ze sporym doświadczeniem.

Interesują mnie głównie te Twoje wyroby z dziczyzny.

A'propos: wyłacznie z dziczyzny, czy też ze zwierzyny? 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, EAnna napisał(a):

Witaj @DawMarna forum.

Dobrze, że się ujawniłeś :D

Widzę, że jesteś zaawansowany i ze sporym doświadczeniem.

Interesują mnie głównie te Twoje wyroby z dziczyzny.

A'propos: wyłacznie z dziczyzny, czy też ze zwierzyny? 

Nie uważam że zawansowany ale też nie początkujący ;) powiedzmy że gdzieś pośrodku. 

Dużo wyrobów robiłem z książek kolegi z forum Roberta Winckiewicza, przepisy modyfikowałem pod swoje smaki. Konserwy robię z książek Krzysztofa Leśniewskiego. Wyroby robię głównie z dzika, jelenia + świnka.

Ps. To moje ostanie wędzenie, Jeleń, dzik, + boczek wieprzowy. 

Kiełba.jpg

Edytowane przez DawMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

cieszę się, że po czytaniu forum bez rejestracji w końcu zrobiłem pierwszy krok i zarejestrowałem się. Chciałbym rozpocząć przygodę z własnymi wyrobami, bo to, co można kupić obecnie w sklepach i jak bardzo kupujący są oszukiwani na produktach, a raczej ich składzie, jest naprawdę zatrważające.

 

Mam nadzieję, że uzyskam Wasze wsparcie we wszystkim, co będę chciał zrobić.

 

Dziękuję ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lukrym napisał(a):

w końcu zrobiłem pierwszy krok

Pierwszy krok na forum= wielki skok w wyrobach :thumbsup: Witaj 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam!
Coś o sobie:
Jestem laikiem z doświadczeniem. Robię chlebek, pędzę soczki z gumijagód. Rozbieram, przerabiam i wyrabiam rożne rodzaje mięsa (ostatni nowe doświadczenie jelonek mi się trafił) wszystko to nazwijmy archaicznymi metodami. Szukam ułatwień, nowych rozwiązań by wyjść ze schematów jaki mi przekazano za dzieciaka.
Ciesze się ze trafiłem na "Wędzarnicza Brać" powoli studiuje wasze informacje i doświadczenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, początki są zawsze trudne, ale pomagamy :)

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2024 o 09:55, piotr87 napisał(a):

Witam wszystkich i dziękuję, że mogę być w tej braci. Pozdrawiam

 

W dniu 18.03.2024 o 21:46, Andrzej C napisał(a):

ja witam wszystkich serdecznie, jestem tu nowy ale myślę zabawić dłużej, czerpiąc z Waszej wiedzy i doświadczenia na początku mojej przygody z wędzeniem.

Witajcie .

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.